trawa

Autor Wątek: Co ostatnio czytaliście II  (Przeczytany 259715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 23, 2012, 12:53:08 pm »
Potwierdzam - "Zerwane kajdany" OK, "Lód" OK.
Teraz czas na "Kocioł" Bonda :)

Offline panajotis

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 23, 2012, 01:53:14 pm »
Przeczytałem ostatnio Pokera z Pitagorasem Marcusa du Sautoy. Autor jest profesorem matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, a książka Znakomicie pozwala uwierzyć w to, ze nie jest się matematyczną amebą.
"Marcus du Sautoy niezwykle zrozumiale tłumaczy w nich m.in. tajniki   przewidywania przyszłości – od toru lotu asteroidów po nadchodzącą   burzę, wyniki loterii kierunek ruchu podkręconej piłki Beckhama czy   wzrost liczby ludności. Pokazuje nam, że kształty należy postrzegać w   czterech wymiarach. Uczy, w jaki sposób matematyka może uczynić z nas   lepszych graczy na loteriach i w karty".

Offline MauriceN

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 26, 2012, 01:45:09 pm »
Aktualnie może nie jakaś sf ale "Historia ładu politycznego" Francisa Fukuyamy, zapowiada się ciekawie :) o początkach państwowości ;)
polonez kto napisał ten incydent na rigil prime?

Offline wpm

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 26, 2012, 01:52:18 pm »
'Galaktyka w ogniu 3 Herezja odsłania oblicze' - jak ktoś lubi takie klimaty to książka jest cool.


http://www.twojaksiazka.com.pl/literatura/fantastyka-i-fantazy/-Fantasy/p,galaktyka-w-ogniu-3-herezja-odslania-oblicze,126983.html


Ale trzeba zacząć od 1 części....



Offline Horreur

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 16, 2012, 04:24:34 pm »
Wciągam się w Mroczną Wieżę Kinga, niesamowite są te książki :3
Follow the white rabbit.

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 20, 2012, 07:07:19 am »
"Kocioł" Bonda - znakomite political fiction. Polska przeciwstawiająca się konfederacji Niemiec i Francji. Opisy walk są znakomite, chociaż kuleje mi tu trochę jakby sam powód do wojny. Niby wszystko tam zmierza małymi kroczkami w konkretnym kierunku, ale jakoś to troszkę na wyrost jest. Niby bombardowanie lotniska jest wystarczającym powodem do rozpoczęcia wojny, ale... .  W każdym razie książkę czyta się jednym tchem.
(A że mam czytnik, to wrzuciłem sobie coś z innej bajki - "Incydent na Rigil Prime". Sci fi w polskim wydaniu. Czytałem już wcześniej tego autora i "Incydent..." jest chyba najlepszy z tego co udało mi się dotąd złapać. Konflikt chińsko-amerykański poza granicami Układu Słonecznego - żadnych teleportów same hard scifi. Kupiłem ją jako zapasową, ale chyba dziś skończę czytać bo wciąga strasznie :smile:

Offline Chronos5205

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:10:45 pm »
"Czerwony Sztorm" Clancego - miodzio

Offline nayroth

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 28, 2012, 08:52:24 pm »
"Bastion" oraz "To" Stephena Kinga. Niedawno Albatros ponownie wydał obie w eleganckiej twardej oprawie. Doskonałe powieści, aż dziw że tak późno je odkryłem ;) Na 2013 spróbuję zapoznać się z sagą mroczną wieży.

Offline zaciekawiony

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 30, 2012, 06:13:51 pm »
Susan Kaysen - "Przerwana lekcja muzyki". Wspomnienia autorki z okresu pobytu w szpitalu psychiatrycznym w latach 60. Całkiem ciekawe spojrzenie na chorobę psychiczną - bezpośrednie ale już z dystansu. Książka całkiem inna niż film. Polecam.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 04, 2013, 02:53:22 pm »
czytam "Niemoralną ofertę" jill Mansel, zobaczymy jak będzie dalej, póki co takie bzdetne czytadło...
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 09, 2013, 06:52:41 am »
I mam Operację "Thor" - zakupioną niestety poprzez Smashwordsa ( osobiście wolę jednak od nas - znacznie lepsze formatowanie tekstu). Osadzona w realiach świata "Incydentu na Rigil Prime". Opis akcji jednostki specjalnej mającej doprowadzić do uniezależnienia się kolonii marsjańskich od Ziemi. Jak dla mnie rewelacja, tym bardziej, że odkryłem do tego materiały dodatkowe ( np. historia kolonii w której toczy się akcja - uwielbiam takie smaczki). Szkoda tylko że trzeba ich szukać na stronie autora a nie ma ich na stronach księgarń. W samej opowieści jest kilka zaskakujących zwrotów akcji i cały czas coś się dzieje. Kawałek solidnej sci fi.

Offline CROMOS

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 10, 2013, 02:46:12 pm »
I mam Operację "Thor" - zakupioną niestety poprzez Smashwordsa ( osobiście wolę jednak od nas - znacznie lepsze formatowanie tekstu). Osadzona w realiach świata "Incydentu na Rigil Prime".
Jest już i u nas - wiem bo mam. Tak jak i "Heretyków Diuny", których aktualnie zaczynam :)

Offline IAmProbablyLying

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 20, 2013, 07:44:20 pm »
Ostatnio przeczytana przeze mnie książka to Manuskrypt Jana Żeglarza. Naiwne to i irytujące momentami, ale da się przeczytać. Z braku czegość ciekawszego można przeczytać.

Offline Agrerodes

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 24, 2013, 03:40:15 pm »
Mam takie dziwne wrażenie, że ten temat powstał na zasadzie "powiedzcie nam, co przeczytaliście! Nikogo to nie interesuje, ba, nikt tego nawet nie przeczyta, ale na pewno poczujecie się odrobinę lepiej!"



Wciągam się w Mroczną Wieżę Kinga, niesamowite są te książki :3


Też czytałam bardzo dawno temu tę mroczną wieżę, wciągnęła mnie jak diabli, niestety później nigdy nie udało mi się natrafić na jej kolejną część i niestety seria umarła dla mnie śmiercią naturalną. Tak wiem, że odpisuje na posta napisanego 2 miesiące temu ale co mi tam...


Ja właśnie skończyłam czytać pierwszą część cyklu o inkwizytorze. Ta książka jest tak rewelacyjna mimo powtarzalności niektórych wątków, że chyba nie złapie się za nic innego póki jej nie skończę. To cudowne czytać książkę, w której główny bohater robi rzeczy za które czytelnik ma ochotę go zabić, argumentując wszystko swoją nienaganną wiarą i realiami świata przedstawionego :smile:

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 28, 2013, 07:19:12 am »
Ee tam demonizujesz troszkę :) Ja dzięki temu tematowi załapałem się na kilka ciekawych tytułów. A czytam sporo i całkiem sporo kupuję. Tak więc forum z zwłaszcza ten temat to dla mnie kopalnia informacji :) Tym bardziej że celuję w nowych autorów - ( klasyka już dawno przeczytana i to po kilka razy :)

 

anything