trawa

Autor Wątek: Tyranids (2)  (Przeczytany 55548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Tyranids (2)
« dnia: Lipiec 16, 2007, 12:54:40 pm »
Ze wzgledu na wielkosc poprzedniej czesci tego tematu, zostaje otwarta jego nowa odslona.
Link do poprzedniego watku:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=8585&start=0

Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2007, 08:33:39 pm »
Witam, zdecydowałem się na grę tyrkami i staram się zrobić rozpiskę na 1k. Jest to jedna z moich pierwszych prób i nie znam się jeszcze na wszystkich zasadach w40k dlatego proszę o wszystkie możliwe porady.
Chciałbym by moja rozpiska była dość uniwersalna. Mogła walczyć wręczm, ale również dobrze postrzelać. W rozpisce chciałbym umieścić:
Hive Tyranta z lataniem +1WS +1St +1I, toxic miasma, bio plasma rendering claws, scything talons
Carnifex venom cannon barbara +1WS +Wo +AS +To bio plasma
Biovore (nie wiem jakie miny wybrać)
3x Warriorzy latacze (+1S, +1WS, +1I) bioplasma, scything taslons, rendering claws
1x ravener scything talons, rendering claws
i kilka unitów genków
Co o tym sądzicie, jakie porady możecie mi dać.
Pozdro Jaro
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Iron Jaro

Tyranids (2)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:08:44 pm »
Ogulnie bardzo dobry zestaw na poczatek. Biovory to bron ktora potrafi ostro namieszac. Na twoim miejscu zastanowil bym sie nad przerobieniem wariorow na jeszcze jedne ravnery. Ravki potrafia ostro nabruzdzic a sa szybsze.

Pozdrawiam rownierz Jaro :lol:
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:26:01 pm »
Chodzi o to, że mam narazie ograniczony wybór jednostek ponieważ będę korzystał z figurek z batalionu + kilka dodatków. Ogólnie chciałem wiedzieć czy takim czymś da się grać. Sam wrzuciłbym więcej ravenerów bo są dość tanie w pkt i wyglądają super.
Pozdro Jaro.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Iron Jaro

Tyranids (2)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:39:17 pm »
Zatem witaj w swiecie konwersji :D
Kup modeline. Zrob z niej fajne dlugie ogony. Poczekaj az zaschna i zamocuj je do korpusow wariorow. Potem tylko musisz ozdobic GSem miejsce laczenia modeliny z tlowiem . Dorobic troche fajnych lusek i masz Ravki :D
Konwersje san naprawde latwe i sporo daja wygladowi armi
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline MarcinB

Tyranids (2)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:34:27 pm »
Jarog87:
latającemu tyrantowi wywal rending clawy. W 99% wypadków lepszy dla niego jest dodatkowy atak. I wywal bioplasme bo to broń, która zabija z I 10 jednego gościa z btb i przez to nie możesz użyć reszty ataków. Słabo mieć broń przy której modlisz się o nietrafienie. :p
Carnifex: Zdecydowanie wywal +1 do WS a daj zamiast tego +1 do BS.  :p Wywal również bioplasmę patrz wyżej.

Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2007, 03:58:58 pm »
Źle wpisałem, carni ma +1 do BS oczywiście. Ok wywalę bioplasmę, a rendingi sprawdzę czy działają i jeśli nie to zamienie na dodatkowy atak.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Sancho

  • Gość
Tyranids (2)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:14:18 am »
pamietaj ze tyran tak czy inaczej ignoruje saving rolle bo jest monstrous creature wiec nie potrzebne ci sa rendingi do przebijania sie przez armour.

Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2007, 01:53:08 pm »
Aha, to tego nie wieidzałem, w takim wypadku pozostaje wziąć dodatkowy atak.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Offspringman

Tyranids (2)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2007, 03:21:44 pm »
a jak radziecie uzbroić genestealery?
zaczynam przygodę z tyrkami i swój pierwszy oddział skleiłem z talonami. nawet nieźle się to sprawdzało(na proksach najpierw pograłem), ale swoje kosztuje i strata każdego boli(w koncu sv5+ to mało).

Offline Dikins

Tyranids (2)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2007, 03:59:01 pm »
Cytat: "Offspringman"
a jak radziecie uzbroić genestealery?
zaczynam przygodę z tyrkami i swój pierwszy oddział skleiłem z talonami. nawet nieźle się to sprawdzało(na proksach najpierw pograłem), ale swoje kosztuje i strata każdego boli(w koncu sv5+ to mało).


wydaje mi sie ze najlepiej sprawdzaja sie golaski jednak, ew dodatkowo scutler, geny sa masakrycznie drogie jak na swoja przezywalnosc (co of koz rekompensuje ich skutecznosc) dlatego polecam golasy

pzdr
dikins

Offline kecaj

Tyranids (2)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:09:07 am »
A ja stosuje z talonami ST i wzmocnionym pancerzykiem. Fakt że są bardzo drogie ale jakoś zawsze się sprawdzają.
A nad golasami się musze zastanowić i wypróbować co zrobią.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Tyranids (2)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2007, 01:08:49 pm »
Ostatnio grałem na gwardię i też dałem im +Sv oraz talony. Schodziły szybciutko. To samo mam vs. Tau. Coraz bardziej wydaje się to nieopłacalne....

    

Offline kecaj

Tyranids (2)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2007, 05:38:39 pm »
Ja zawsze gdzieś tam boczkami nimi czmycham. Są one ignorowane, gdy na gościa idą jakieś grubasy, których bardziej się boją a genki i tak jak dojdą zrobią swoje. Pchanie je pod lufy zawsze mijało się z celem tak jak bieganie nimi po otwartym terenie. One przecież świetnie nadają się, aby biegać po lasach i budynkach a w bitwach miejskich są nieocenione i kładą wszystko, co im się nawinie pod łapki.
Takie jest moje skromne zdanie.

Sancho

  • Gość
Tyranids (2)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2007, 02:06:38 am »
Cytat: "kecaj"
One przecież świetnie nadają się, aby biegać po lasach i budynkach


tylko w jakiej ilosci? jak jest ich malo to zaden budynek ich nie uratuje bo T4 i sv 5+ jest do wycisniecia kazdym firepowerem. wiec wniosek jest taki ze jak chcesz atakowac genami to liczy sie ilosc, a jezeli ilosc to trzeba zaoszczedzic na kosztach i wystawia sie golych albo jak kolega dikins dodal - ze scutlerem. ostatnia i jedyna sluszna imho opcja uzycia genow to jest po prostu contra. do tego najlepiej sie nadaja ze swoim zasiegiem szarzy... to by bylo na tyle jezeli chodzi o genki - i nikt mi nie wmowi ze sie z dodatkowym sv albo talonami nadaja do czegokolwiek [ przerost kosztu nad efektywnoscia]  :p