Autor Wątek: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)  (Przeczytany 85217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 25, 2008, 07:49:19 am »
Szczerze mówiąc naprawdę to nie jest taki zły opening. Nie wiem czemu na niego tak psioczysz osobiście.
Nie wypada on naprawdę źle w porównaniu do innych openingów z anime wyemitowanych w tym roku.

Ten opening nie zapada w pamięć, wczoraj go oglądałem i dzisiaj już nie byłbym w stanie powiedzieć o czym był i jaki był podkład muzyczny. Muzyka pewnie że pasuje do serii, potrzeba wręcz talentu żeby spieprzyć taki utwór który niczym się nie wybija, niczym nie odstaje. Do tego dochodzi jeszcze przedstawienie postaci, przykład Baccano! udowadnia że jednak można zrobić z tego świetny opening, tutaj odnoszę wrażenie że twórcą zabrakło pomysłu i wybrali najmniejszą linię oporu.
Dla mnie większość openingów jest kiczowata, trudno chwalić coś co przewijam za każdym razem. Z wyróżniających się zdecydowanie na + to murder princess, wspomniane wyżej baccano, czy lucky star


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 25, 2008, 09:12:52 am »
Ale zaraz, czemu miałoby się przenosić...przecież openingi i endingi to również część soundtracków do anime...w sumie częściej jest op i end na płycie z OSTami niż na osobnej. I to jest również muzyka...jak dla mnie nie ma chyba sensu robić sztucznego podziało na openingi i resztę muzyki (to tak jakby robić podział na przykładzie fotografii, bo jedna jest z aparatu na film, a druga z cyfrowego, a w sumie i tak każdy określa to fotografią).


Jest temat o najlepszych OPach i EDach, ale na razie nie mam zamiaru przenosić tam wiadomości. Także dyskutujcie spokojnie dalej.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2008, 12:46:45 pm wysłana przez Miranda »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 25, 2008, 04:51:31 pm »
Ten opening nie zapada w pamięć, wczoraj go oglądałem i dzisiaj już nie byłbym w stanie powiedzieć o czym był i jaki był podkład muzyczny.
Przykro mi, ale ja nawet nie mam takich problemów. Jak ktoś nie chce lub nie lubi czegoś to tym bardziej nie będzie tego pamiętał.

Muzyka pewnie że pasuje do serii, potrzeba wręcz talentu żeby spieprzyć taki utwór który niczym się nie wybija, niczym nie odstaje.

Życzę powodzenia, aby znaleźć podobny utwór. Skoro uważasz że niczym się nie wybija. Nie mam pojęcia jaka muzyka pasowałaby wdłg. Ciebie do tej serii. Pewnie coś w stylu GOD KNOWS Hirano Ayi.


Do tego dochodzi jeszcze przedstawienie postaci, przykład Baccano! udowadnia że jednak można zrobić z tego świetny opening, tutaj odnoszę wrażenie że twórcą zabrakło pomysłu i wybrali najmniejszą linię oporu.
Owszem, mogło tak być. Wiadomo przecież, że drugie serie robione są po to by zwiększyć oglądalność i zazwyczaj są gorsze od tej pierwszej bo nieprzemyślane. Ale porównywać OP z Baccano który jest zupełnie w innych klimatach jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. 

Zresztą to wszystko zależy czego czekujesz od Openingu czy Endingu.
Z tego co widzę to raczej jesteś za takimi z fabułą.

Dla mnie większość openingów jest kiczowata, trudno chwalić coś co przewijam za każdym razem. Z wyróżniających się zdecydowanie na + to murder princess, wspomniane wyżej baccano, czy lucky star
Nie jestem pewna czy a Murder Princess można aż tak zachwycać się openingiem ale ok...

Wielu ludzi nie oczekuje duzo od Op. Chociaż ten z Baccano jest na naparwde niezłym poziomie. Ale nie można mieć wszystkiego.

Offline Konował

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 26, 2008, 06:55:17 am »
Odpowiedzi poprzedziłem: >>>>>>

Skoro uważasz że niczym się nie wybija. Nie mam pojęcia jaka muzyka pasowałaby wdłg. Ciebie do tej serii.

>>>>>> To jest odpowiedź na moje stwierdzenie: "Muzyka, pewnie że pasuje do serii" ? Jak już pisałem w zacytowanym przez Ciebie fragmencie uważam że ten kawałek co jest w openingu pasuje do tej serii. Jest z tym jak z muzyką puszczaną w radiu która przede wszystkim ma nie denerwować słuchaczy żeby ci nie zmienili stacji.

Owszem, mogło tak być. Wiadomo przecież, że drugie serie robione są po to by zwiększyć oglądalność i zazwyczaj są gorsze od tej pierwszej bo nieprzemyślane. Ale porównywać OP z Baccano który jest zupełnie w innych klimatach jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. 

>>>>>> Porównałem do op z B! ponieważ tu i tam jest przedstawienie postaci, różnica jest taka że w B! twórcy mieli pomysł na ciekawy op.

Zresztą to wszystko zależy czego oczekujesz od Openingu czy Endingu.
Z tego co widzę to raczej jesteś za takimi z fabułą.

>>>>>> Od op i end. nie oczekuję niczego, zwykle je przewijam, fajnie jednak czasami trafić na jakiś ciekawy, który potem ląduje na dysku.

Nie jestem pewna czy a Murder Princess można aż tak zachwycać się openingiem ale ok...

>>>>>> Ten op faktycznie nie jest jakiś genialny, ja go polubiłem ponieważ jestem fanem cięższej muzyki, którą rzadko wykorzystują twórcy anime, dlatego też pamiętam OSTa z FLCL :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 26, 2008, 07:06:54 am »
Naucz Ty się cytować w końcu >_>

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 30, 2008, 05:34:56 pm »
Słuch mam, jak się okazało, tak zły jak podejrzewałem.

Pomyliłem Kotoko z 川田まみ. W sumie nie trudno, bo obie zaczynały w „I’ve Sound” i mają podobny głos, ale i tak wstyd ;) Teraz już wiem kto nagrał te świetne openingi do Shany i Index.

Offline Alime

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 05, 2008, 06:36:01 pm »
Muzyka z "Sailor Moon"  :badgrin:
Ona jest taka spokojna  :)
Noi jeszcze muzyka Question ( czy jakoś tak )
którzy dali muzykę do chyba 4 endingu Naruto  ;-)
Przekażmy sobie znak pokoju .
*Emka64 - Alime *
:D
[ * ] Kawaii [ * ]
[ * ] Mangazyn [ * ]

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 05, 2008, 07:12:11 pm »
Muzyka z "Sailor Moon"  :badgrin:
Ona jest taka spokojna  :)
Ale która? Bo z sailorek płytek to wydali chyba ze czterdzieści.
Np. moim ulubionym jest "We believe you" ze starsowego singla Sailor Jupiter.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 07, 2008, 03:56:50 pm »
NEWS:



SILLY GOD DISCO
Japanese Rock Party

29.11.2008
SOBOTA
START godz.20.00
(zapraszamy już od 19.30)
WSTĘP WOLNY

Klub KORNET
al.Krasińskiego 19
(na przeciwko kina KIJÓW)
Kraków

Zapraszamy!
[/B]

Offline Ginko

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 07, 2008, 08:55:22 pm »
Kurde ja się nie mogę uwolnić od OSTów z Onegai Teacher. Opening wgniata mnie od 2 lat w fotel :P.
Haruhi Suzumiya's fan


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 08, 2008, 01:11:03 am »
Kurde ja się nie mogę uwolnić od OSTów z Onegai Teacher. Opening wgniata mnie od 2 lat w fotel :P.
Wilku, bierz go - kolejny narybek do fandomu Kotoko ;)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ginko

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 08, 2008, 10:58:18 am »
Znacie może jakieś "hity" w jej wykonaniu? Bo osobiście w jej piosenkach nie "siedzę" tak jak Wilk:P
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Jackal

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 18, 2008, 08:15:55 pm »
http://pl.youtube.com/watch?v=NvE8XO6YH6o
pytanie za 100 punktów: kojarzy może ktoś muzyczkę podobno do tego oppeningu ?(to muzykę przypomina tylko pierwsze 14sekund tego opa)
bardzo bym prosił :>

Offline Ginko

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 22, 2009, 02:40:14 pm »
Ostatnio zacząłem dość często słuchać edndingu z FMP Fumoffu. Nie wiem czemu ale przypomina mi klimaty wakacyjne i miłe dla ucha. Polecam :).
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hollow

Odp: Soundtracki i muzyka dalekowschodnia =)
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 22, 2009, 09:57:05 pm »
Ostatnio spodobałmi się pierwszy ending Kuroshitduji. Od jakiegoś czasu katuję się nią na wykładach słuchając mojej mp3  :D