trawa

Autor Wątek: Kto następny?  (Przeczytany 13347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jax

Kto następny?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 13, 2003, 01:54:32 pm »
Cytat: "Macias"
Cytat: "Waltari"
Cytat: "DevilRed"
umowa z pracodawcą zabrania Gastonowi czytać americany :wink:
masz moje poparcie Macias :twisted:


Panowie, zrozumcie, ze sa ludzie, ktorzy nie trawia amerykanskiego komiksu, chocby nie wiem, jakim byl arydzielem. Po prostu nie ta estetyka. To tak, jakby kazac milosnikowi mazurkow Chopina podziwac "Litany" Vadera. I co on ma powiedziec? Super? Tak, osta jazda? Rozumiem Gastona. Zdaje sobie na przyklad sprawe z tego, ze "Akira" to swietny komiks, ale nie wezme go do reki, bo styl mangi mnie odrzuca. Wole przecietny komiks europejski niz "Ghost In the Shell" (tak to sie pisze?), ktory wzbudza wsrod wielu wielkie podniecenie.

I koniec tego OT. Nie podejrzewam natomiast, zeby "Twoj Komiks" byl tym nastepnym, ktory padnie.
jeszcze maly OT:to jest zamykanie sie na inne gatunki.klapki na oczach inaczej.dziwni jestescie....

Jak ja nie chcę sluchac Chopina, jazzu i muzyki instrumentalnej tzn. że co: że jestem dziwny, mam klapki na oczach, zamykam się na inne gatunki.  No może tak, ale mam się zmuszać??? Nie rozumiem - jeśli dana estetyka mi nie pasuje, to nie pasuje i już - nie próbuję na siłę jej polubić.
Czy każdy ma 'coś' czytać bo to 'coś' jest dziełem i musi?  Sprobuj łyknąć wszystkie dzieła ze wszystkich gatunków i sztuk i wtedy pogadamy.
Moim zadniem Waltari idealnie podsumował temat.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 13, 2003, 01:57:58 pm »
Cytat: "Macias"
.uwazasz,ze n.p midnight nation jest slaby?jak dla mnie bije wiekszosc frankonskiego gow...tytulow :wink:


To są klapki na oczach.
 for Pookie

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 13, 2003, 02:12:38 pm »
Cytat: "jax"
Cytat: "Macias"
Cytat: "Waltari"
Cytat: "DevilRed"
umowa z pracodawcą zabrania Gastonowi czytać americany :wink:
masz moje poparcie Macias :twisted:


Panowie, zrozumcie, ze sa ludzie, ktorzy nie trawia amerykanskiego komiksu, chocby nie wiem, jakim byl arydzielem. Po prostu nie ta estetyka. To tak, jakby kazac milosnikowi mazurkow Chopina podziwac "Litany" Vadera. I co on ma powiedziec? Super? Tak, osta jazda? Rozumiem Gastona. Zdaje sobie na przyklad sprawe z tego, ze "Akira" to swietny komiks, ale nie wezme go do reki, bo styl mangi mnie odrzuca. Wole przecietny komiks europejski niz "Ghost In the Shell" (tak to sie pisze?), ktory wzbudza wsrod wielu wielkie podniecenie.

I koniec tego OT. Nie podejrzewam natomiast, zeby "Twoj Komiks" byl tym nastepnym, ktory padnie.
jeszcze maly OT:to jest zamykanie sie na inne gatunki.klapki na oczach inaczej.dziwni jestescie....

Jak ja nie chcę sluchac Chopina, jazzu i muzyki instrumentalnej tzn. że co: że jestem dziwny, mam klapki na oczach, zamykam się na inne gatunki.  No może tak, ale mam się zmuszać??? Nie rozumiem - jeśli dana estetyka mi nie pasuje, to nie pasuje i już - nie próbuję na siłę jej polubić.
Czy każdy ma 'coś' czytać bo to 'coś' jest dziełem i musi?  Sprobuj łyknąć wszystkie dzieła ze wszystkich gatunków i sztuk i wtedy pogadamy.
Moim zadniem Waltari idealnie podsumował temat.
klapki na oczach to Z ZALOZENIA nie czytanie/ogladanie itd. czzegos,mimo,ze sie tego nie widzialo.nie lubie frankonskich komixow,ale nie znaczy to,ze nie czytam ich.czytam,bo czasem znajdzie sie cos ok.nie ograniczam sie,jak niektorzy tutaj.i to sa klapki na oczach.
a ty pookie sie zastanow zanim cos napiszesz.przeczytaj jeszcze raz moj post-byl tam  :wink:  ? byl.to pomysl jeszcze chwile i napisz cos odpowiedniejszego,niz to co jest teraz

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 13, 2003, 02:17:58 pm »
Stosując Twoją retorykę:

X-men to g..wno. ;)
 for Pookie

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 13, 2003, 02:58:15 pm »
Cytat: "pookie"
Stosując Twoją retorykę:

X-men to g..wno. ;)
trzeba ci przyznac pookie,ze potrafisz dyskutowac i dobierac sensowne argumenty......

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 13, 2003, 03:01:05 pm »
Dziękuję. Z Twoich ust (a raczej, spod Twoich palców) brzmi to jak najsłodszy komplement.
 for Pookie

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 13, 2003, 03:10:56 pm »
Cytat: "pookie"
Dziękuję. Z Twoich ust (a raczej, spod Twoich palców) brzmi to jak najsłodszy komplement.
nie te dni pookie?dziewczyna rzucila?w szkole nie idzie?kasa na brovar i komixy sie skonczyla?bo cos zgryzliwy i czepialski jestes....

Anonymous

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 13, 2003, 03:30:05 pm »
nie trolluj plz

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 13, 2003, 03:30:13 pm »
Gdybym chciał być złośliwy, sparafrazowałbym Millera: "Proszę nie przenosić na mnie swoich (w tym wypadku) problemów", ale, że ja z natury jestem bardzo sympatyczny wątek ucinam. W tym co napisałem wcześniej, chodziło o uzmysłowienie Ci pewnego faktu, a mianowicie, że wypadasz momentami zabawnie, pouczając Waltari, że ma jakieś klapki i jednocześnie piszesz o "frankońskich g..nach" z obowiązkowym winkiem, który przecież wszystko tłumaczy. Tak, jak Waltari ma prawo nie lubić mangi, tak Ty możesz sobie nie przepadać za komiksem "frankońskim". Tylko, że Ciebie jakoś nikt nie poucza. Tyle.
 for Pookie

Offline Sid

Kto następny?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 14, 2003, 12:15:55 am »
OT Co to za gatunek "komiks francuski" albo "komiks amerykański"? Jak do licha można nie czytać czegoś tylko i wyłącznie ze względu na region pochodzenia? Komiks to komiks, i nawet twierdząc, że nie trawi się gatunku (np.) fantasy i nigdy się tego do ręki nie weźmie, skazuje się Tellosa, Kastę Metabaronów i Lanfeusta na jedną półeczkę. Nawet nie 'trawiąc' danego autora zrównuje się dzieła nierówne sobie (np. Mindhunter z FM i Origin, oba spod pióra Jenkinsa). Wybaczcie przedłużanie off topicu, ale chciałem tylko rzec - precz z uogólnianiem!

A co do tematu właściwego - następna będzie Mandragora. Niechaj będe złym prorokiem, ale ceny i dobór polskich komiksów zabiją to wydawnictwo, nie mówiąc o polityce 'Wydań Kolekcjonerskich', tańszych niz pojedyncze tomy (czemu nie poczekać cierpliwie na 'WK'?  - tańsze i lepiej się prezentują).
History Abhors a Paradox"

Offline Kurczaczek

Kto następny?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 14, 2003, 10:24:56 am »
Po pierwsze Mandragora ma niezla sprzedaz, gdyz tytuly z jej oferty podobaja sie ludziom. W sklepie Epic w Poznaniu ida jak swieze buleczki,
Po drugie tylko 4 pierwsze WK czyli Universe, MN, Fatom i 100 naboi maja cene okladkowa nizsza niz suma zeszytkowek i sa ogolnie dostepne. Nastepne (o ile beda) beda mialy wysoka cene okladkowa i beda puszczane w jeszcze nizszych nakladach- rzedu 100 egzemplarzy, wiec chyba nie ma sensu czekac z nastawieniem, ze mi sie dostanie to nie kupuje normlnych wydan.
...

Offline JANKE'S

Kto następny?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 14, 2003, 11:32:45 am »
Kurczak skad te informacje?

Offline Kurczaczek

Kto następny?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 14, 2003, 01:14:45 pm »
Z Mandry mailem
...

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 14, 2003, 01:42:21 pm »
Cytat: "pookie"
Gdybym chciał być złośliwy, sparafrazowałbym Millera: "Proszę nie przenosić na mnie swoich (w tym wypadku) problemów", ale, że ja z natury jestem bardzo sympatyczny wątek ucinam. W tym co napisałem wcześniej, chodziło o uzmysłowienie Ci pewnego faktu, a mianowicie, że wypadasz momentami zabawnie, pouczając Waltari, że ma jakieś klapki i jednocześnie piszesz o "frankońskich g..nach" z obowiązkowym winkiem, który przecież wszystko tłumaczy. Tak, jak Waltari ma prawo nie lubić mangi, tak Ty możesz sobie nie przepadać za komiksem "frankońskim". Tylko, że Ciebie jakoś nikt nie poucza. Tyle.
wczytaj sie jeszcze raz w to co napisalem,pomysl i moze dojdziesz do sensowniejszych wnioskow.jakby co,to na privie mozemy sie klocic dlaej.ale szzerze mowiac nie chce mi sie.zostawiam decyzje w twoich rekach....
slowo do Kurczaczka- to,ze w jakims sklepie ida komixy calkiem niezle,nie znaczy to,ze ogolna sprzedaz jest niezla.spojrz na origina.mandra narzekala,ze slabo schodzi, a mimo to byl zawsze w pierwszej 5 rankingow roznych sklepow.dziwne to troche...

marucin

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 14, 2003, 02:21:39 pm »
Może narzekają gdyż nakład zeszytowek był większy od ich zwykłych albumów i poprostu liczyli że bedzie znich ostry zysk anie wyjada na zero. A wiadome jest że im więcej sie wydrukuje tym taniej to kosztuje.

 

anything