Autor Wątek: Kto następny?  (Przeczytany 13351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 15, 2003, 01:26:02 pm »
Wyniki sprzedaży w slkepach handlujących komiksami mogą być bardzo mylące zwłaszcza w wypadku komiksów zeszytowych. Największa częśc nakładu trafiała do kiosków i saloników prasowych, a tam już tak kolorowo nie było.
 for Pookie

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 17, 2003, 03:32:12 pm »
Cytat:
Hmm, ja sadzilem, ze zamykasz Krakersa, zeby zajac sie nowym pismem komiksowym promujacym serie Motopolu. Cos jak SK dla Egmontu... Moim zdaniem to by moglo wypalic.

Motopol nie jest zainteresowany wydawaniem pisma. To zbyt kosztowna impreza. Mógłbym zająć się nowym pisemkiem, które zamierza wydawać "Komiksiarnia", ale się wycofałem z projektu. Trochę im tylko na początku pomogę, żeby jako tako wystartowali, ale kasuję Krakersa także dlatego, że chcę spróbować robić coś innego. Zamierzałem zamknąć pismo z numerem 44, ale kłopoty ze sprzedażą sprawiły, że ostatnim będzie 36.
Jeśli idzie o to, czy czytam komiksy amerykańskie, to owszem. Mam "Plemię cienia", choć tylko dla sentymentu do "Babylonu 5", i nawet mi się podobało, przynajmniej na początku. Czytałem też "Pielgrzyma" i kilka innych pozycji, które pożyczam sobie czasami. Wydając "Krakersa" muszę być przecież na bieżąco. Ale większość pozycji amerykańskich jakoś mi nie odpowiada. Może dlatego, że nie lubię Amerykanów i USA, a w tych rzeczach za dużo jest amerykańskiego "myślenia"? Z kolei mangę czasami czytuję, choć ostatnio sprzedałem "Akirę", którą przestałem kupować przy tomie 13. Było na rynku zbyt dużo fajniejszych rzeczy, np. "Technokapłani". Komiksy europejskie cenię za to, że nie leją wody. W amerykańskich dużo stron zajmują walki, podobnie w mandze.  A w europejskich jest więcej scenariusza. Ale może to moje prywatne odczucie?

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:23:15 pm »
no co ty!ja wiem,ze trzeba troche generalizowac,ale nie powiedzialbym,ze komixy z usa maja mniej scenariusza niz europejskie.to tylko zalezy od danej pozycji.
jeszcze kilka slow w kwestii krakersa-przyznam,ze nie czytalem specjalnie czesto.poziom byl rozny,ale ogolnie przyznam,ze troche szkoda,ze znikniecie.nie moznaby pokombinowac n.p z znakomiksem i zrobic jakas koalicje?Zkrakersokomiks?im tez chyba najlepiej nie idzie....

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:39:01 pm »
Można by pokombinować, ale jestem w chwili obecnej troche wypompowany i wyeksploatowany. Starałem się podnosić poziom pisma, pokazać komiksy zza wschodniej granicy, których u nas nikt nie zna (poza wyjątkami osób korzystających z internetu), a mimo to sprzedaż spadała. Teraz już mi się nie chce siedzieć przy komputerze we wszystkie weekendy i dziubać literkę po literce, ani "użerać" z autorami, skoro muszę do interesu dopłacać. Na szczęście wyjdę na czysto, o ile ostatni numer zejdzie w podobnej ilości, co aktualny. Wtedy skumuluje się gotówka z dwóch numerów i może nie będzie strat.

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:47:35 pm »
Kumam.a w ogole ktos wie,co sie dzieje z chlopakami ze znaka?bo cos nie slychac,zeby palnowali sie jeszcze udzielac....

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:47:16 am »
Witek Tkaczyk podjął już decyzję. Likwiduje "AQQ". Ukażą się jeszcze tylko 2 numery, a potem przejdzie do internetu. Ale to już nie to samo...

Offline wilk

Kto następny?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:59:51 am »
Cytat: "Gaston"
Witek Tkaczyk podjął już decyzję. Likwiduje "AQQ". Ukażą się jeszcze tylko 2 numery, a potem przejdzie do internetu. Ale to już nie to samo...

 :cry:

Wielka szkoda  :( Racja, to juz nie bedzie to samo :(

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto następny?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:01:22 am »
Zaczal od ksero, skonczyl w Internecie. Normalna ewolucja powodowana postepem technologicznym...

Moim zdaniem liczba czytelnikow tylko sie zwiekszy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline aegirr

Kto następny?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:21:25 am »
Cytat: "xionc"
Zaczal od ksero, skonczyl w Internecie. Normalna ewolucja powodowana postepem technologicznym...

Moim zdaniem liczba czytelnikow tylko sie zwiekszy.


Owszem, liczba czytelników to się pewnie zwiększy, tylko że nie będzie ni grosza zarabiał na tym :) Nie twwierdze, że Aqq było dochodowym przedsięwzięciem (przecież upada), ale mimo wszystko internet to medium raczej dla produkcji fanzinowych (vide np. KZ).
angsta srangsta dupangsta

Offline graves

Kto następny?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:48:21 am »
Cytat: "aegirr"
Owszem, liczba czytelników to się pewnie zwiększy, tylko że nie będzie ni grosza zarabiał na tym

Jak będzie zamieszczał jakieś reklamy (byle nie za dużo) to może coś zarobi 8) .
Szkoda. Wolałem AQQ na papierze  :cry:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

Kto następny?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 03, 2003, 01:14:47 pm »
Cytat: "xionc"
Zaczal od ksero, skonczyl w Internecie. Normalna ewolucja powodowana postepem technologicznym...

Taa..a za parę lat komiksy zamiast na papierze będą tylko w internecie.  Normalna sprawa - postęp technologiczny.  Super.
A w ramach walki z zacofaniem komiksy papierowe zostaną spalone (tak jak u Bradburyego w '231 st. Fahrenheita')
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 03, 2003, 01:22:34 pm »
Jak sądzicie - ile takie "AQQ" czy "Krakers" będą warte za 10, 20 i 50 lat?

Offline graves

Kto następny?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 03, 2003, 02:03:52 pm »
Cytat: "Gaston"
Jak sądzicie - ile takie "AQQ" czy "Krakers" będą warte za 10, 20 i 50 lat?

Tyle, albo mniej (bo jest więcej wszystkich) co Relaxy teraz :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 03, 2003, 02:11:58 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "Gaston"
Jak sądzicie - ile takie "AQQ" czy "Krakers" będą warte za 10, 20 i 50 lat?

Tyle, albo mniej (bo jest więcej wszystkich) co Relaxy teraz :D
zakladajac,ze bedzie nimi choc jakies zainteresowanie?no to tak jak powiedzial graves albo mniej :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto następny?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 03, 2003, 02:17:57 pm »
Zobaczymy czy autorzy z Krakersa zostana slawni (ci, ktorzy jeszcze nie sa). Jesli beda tam ciekawe, niepublikowane prace lubianych autorow, to chetni do zakupu sie znajda.

Wlasnie dlatego wazne jest, zeby publikowac, jesli nie znanych, to przynajmniej dobrych autorow...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.