Autor Wątek: Dark Elves 2000 pkt  (Przeczytany 4883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luthor Huss

Dark Elves 2000 pkt
« dnia: Sierpień 17, 2007, 03:00:46 pm »
Po krotkiej przerwie znow nie moge sie powstrzymac od ciaglych mysli o zbieraniu DE... Tak wiec poprzedniego wieczoru zrobilem sobie rozpiske na 2000 pkt, a tak goraczkowo sie nad tym zastanawialem ze przysnilo mi sie iz walcze DE z kumplem grajacym bretka... Ach ta podswiadomosc... Przejdzmy jednak do rzeczy, oto moj pomysl, co o tym sadzicie?


Highborn on Manticore (Sea Dragon Cloak, Heavy Armour, Crown of Black Iron, Draich of Dark Power) 415 pkt

Noble on Cold One (Sea Dragon Cloak, Heavy Armour, Great Weapon) 110 pkt

Sorceress lvl 2 (The Cloak of Dark Souls) 150 pkt

Sorceress lvl 2 (2*Dispel Scroll) 175 pkt


19 Warriors with Spear & Shield (Standard, Musician) 167 pkt

10 Warriors with Reapiting Crossbow (Musician) 115 pkt

5 Dark Riders with Spear & Reapiting Crossbow (Musician) 127 pkt


5 Cold One Knights (Standard, Musician) 172 pkt

1 Cold One Chariot (Spear) 97 pkt

5 Shades 70 pkt


2* Reaper Bolt Thrower 200 pkt

2* Reaper Bolt Thrower 200 pkt


Lord na mantysi, smok uwazam ze jest za drogi a manticora w zupelnosci wystarczy by cos zwojowac, 4 A z S5 i WS 5 oraz 4 A z S6 i WS 7 i Killing Blowem powinny w zupelnosci wystarczyc. Lata i niszczy prosta sprawa. Noble na cold one dolacza do knightow i razem stawiaja opor temu co nadejdzie. Jeden mag jest scoutem z uwagi na bliski zasieg magi dark oraz jej przydatnosci na tylach wroga, pokazuje sie wraz z shadesami. Drugi z deathu sypie z oddzialu warriorow. Warriorzy pilnuja tylow, kusznicy zasypuja fasty i inne smiecie, DR na maszyny/male wsparcie. Kawaleria z hero sieka silniejszych, w razie koniecznosci ma wsparcie rydwanu/wlocznikow i na odwrot. Shadesi blokuja marsz lekko oslabiajac poszczegolne oddzialy, no i 4 balisty ktorych sila razenia jest ogromna...

Offline Rakso_The_Slayer

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2007, 07:07:10 pm »
mi sie podoba. ma klimacik... nawet warriorsi ze spearami są... tylko te 4 bolce..takie to typowe i wszystko psuje...jakbyś walnął tam hydre to by moim zdaniem było ciekawiej.
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Luthor Huss

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:32:26 pm »
Chcialem z poczatku hydre, a wybor miedzy hydra a 2 bolcami i oszczednoscia 20 pkt ewidentnie pokazuje co okazalsze... Poza tym, z zalozenia chce wystrzelac/wymagiowac (!) przeciwnika, 2 bolcami i 10 kusznikow przy nieprzywidywalnosci magicznej jest to raczej malo... DE maja to do siebie ze niewiele rzeczy jest ktorymi mozna naprawde postraszyc, zatem 4 bolce to w tej armii IMO niestety koniecznosc... Koniecznosc azeby cos konkretnego ugrac...

Offline Rakso_The_Slayer

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2007, 12:53:50 am »
zauważ, że nie napisałem "skuteczniej" tylko "ciekawiej" ;)

Fakt... 4 balisty u DE robią z przeciwnika sieczke... ale jakbyś wyrzucił dwie i warriorsów ze spearami i na to miejsce wrzucił hydre i 10 kuszników... i może troszke zwiększył klocek CoKów coby z nich zrobić taką główną siłę uderzeniową razem z hydrą, chariotem i DR... taaakk... było by ciekawiej :)
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Bojo

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2007, 08:50:45 am »
grasz na bretonię? to proponuje dać lorda na smok+pan na mantysi do tego 4rydwany jeden oddział CoK i harpii oraz hydrę i 2 bolce to jest ciekawe  ;)
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Luthor Huss

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2007, 11:16:44 am »
Dla mnie ciekawe musi sie poniekad pokrywac ze skutecznym ;) I podkreslam, chcialem zainwestowac w hydre, ale po krotkiej analizie doszedlem do wniosku ze jest ona niestety straszna plewą, moze sie myle ale niestety raczej nie. W kazedej armii przydaje sie chociaz jeden oddzial piechoty. W mojej koncpcji tez ma on niezbedne miejsce, jako ze w nim ma sie ukrywac mag, co pozwoli mu lapac zasieg magia manewrujac razem z oddzialem. Nie warto pakowac w oddzial coków, bo jesli juz to i z magicznymi bannerami i FCG wychodza kosmiczne ilosci pkt, a poznej tylko nie zdadza glupoty albo jakiejs panikii... I chowamy oddzial do torby. Rakso, powiedz mi co ja majac w rozpie hydre mega klocek cokow moglbym Ci zrobic? katapa na klocek po x setek pkt COKów zwarzywia go i winiszcza, bolce na hydre reszta jak sie spodoba. Mam isc/czekac/chowac sie? Warriorzy i COK z hero i jak trzeba to i rydwan maja odbic przeciwnika jak podejdzie, ewentualnie takze lord na mantysi, to w zupelnosci starcza hydra jest zbedna no i 4 bolce to jest to co DE lubia najbardziej...   :D

Offline Dr.Crane

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2007, 03:41:27 pm »
Mi sie rozpiska podoba... niby smok jest lepszy, ale zjada slota wiec mozesz pobawic sie magia (niestety tylko pobawic bo na 2000 przeciwnik sie dobrze przygotuja na magie, a magow masz tylko dwoch)
Gorzej jak trafisz na armie ze smokiem- wtedy smok zje (z pomoca swego jezdzca) mantikore i zostajesz na lodzie...
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Luthor Huss

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2007, 08:54:19 pm »
Liczyc wowczas moge tylko chyba na bolce, a one po potworach sypac potrafia... A potem ewentualnie uwiklac sie w pojedynek ze smokiem moja matysią... Kto wie mogloby byc roznie ;)

Offline Murmandamus

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2007, 09:41:30 am »
Smok jest nieco za drogi na 2k. Jak ja widzę to potrzea oszczędnosci punktów.

Wykorzystanie wszystkich bohaterów nie zawsze jest takie dobre.
Ten noble na cold onie naprzykład. Ja bym usunął go i podrzuciłcoś w odziały. Naprzykład drugi rydwan.

Dwa bolty też możnaby zamienić na tą hydrę. Nie jest taka zła.
Istotna uwaga: rozłóż dispell scrolle pomiędzy swoje czarodziejki tak że istnieje mniejsze ryzyko utraty zwojów w walce. Jak masz jeszcze jakies punkty to warto dodać seal of ghrond. Kosc dispela jest przydatna.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline Pitagoras

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2007, 04:33:22 pm »
Wszyscy wychwalają seal of ghrond... (pozwolę sobie po polsku) Mi się podoba zbroja wiecznej służby, albo pierścień ciemności.
Rozpiska spoko. Dałbym więcej crossbowmenów. Pomysł z widmami spoko 8)
ak się nie ma co się lubi,
to się lubi co się ma.

Offline Bojo

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2007, 07:43:23 pm »
zbroja wiecznej służby teraz trochę gorsza bo regeneracja ponoć jest tylko zwykłym wardem na 4+

a pierścionek mocny tylko że drogi większość cię trafia i tak na 5+ lepiej zamiast tego dać chyba warda na 4+
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Pitagoras

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2007, 11:38:53 am »
Regeneracja na 4+... Ale, kiedy załóżmy mamy już tylko jeden żywotności i obronimy się regeneracją to wszystko wraca do maksimum.
ak się nie ma co się lubi,
to się lubi co się ma.

Offline Zinczuk

Dark Elves 2000 pkt
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2007, 07:42:53 pm »
a gdzie tak jest napisane ?
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię