trawa

Autor Wątek: Czasopisma mangowe - dawniej i dziś  (Przeczytany 20178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 14, 2007, 07:55:07 am »
No jak to się nie da. Przecież anime są dla wszystkich grup wiekowych i wystarczy różnorodne anime i mangi opisywać ale co ważne powinno być więcej zdjęć w Kawaii a prawie ich nie było albo same małe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:13:17 am »
I co z tego że są dla całego spektrum wiekowego? Słyszałeś o takim powiedzeniu, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? Twoim tokiem rozumowania powinni robić anime dla każdego, gdzie byłyby magical girls, pysie-królisie, trochę flaków, scena gwałtu, yuri, yaoi i jakieś mechy, i w każdym epku byliby inni bohaterowie, by każdemu z widzów ktoś się podobał.

Ktoś by to oglądał? Ja na pewno nie.

I tak samo jest z gazetą. Jak wydaję na nią pieniądze, to ma mi się z niej jak najwięcej podobać. Dlatego nie chcę w niej żadnych magical girls i innych śmieci. Chcę gazetę skierowaną na mnie a nie na wszystkich. A jak dzieciak kupuje gazetę to chce coś dla siebie, a nie traktat filozoficzny na podstawie GITS: Innocence.

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:21:25 am »
Nie popadaj w skrajności. Piszesz jakby specjalnie na złość.
I co ty mówisz za głupoty o magical girl. Nie przesadzaj z określeniami.
Może ci się nie podobać ale bez takich słów.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:25:58 am »
Nie rozumiem o co Ci chodzi :)

Przesadzanie przesadzaniem, ale zasada taka sama. Bez popadania skrajności jest ostatni akapit mojego poprzedniego postu. Zignoruj więc pierwszy i odnieś się do drugiego. I odpisz merytorycznie bez czepiania się słówek.

Offline Nakago

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:28:17 am »
Ale to jest właśnie problem. Anime i manga jest dla wszystkich. Weź inne czasopisma: w "Filmie" nie pisze się o bajkach na dobranoc, a w "Misiu" o thrillerach. Nawet "Świat Komiksu" nie opisuje komiksów strikte dla dzieci. Z jednej strony manga i anime to zbyt obszerny temat na jedno czasopismo, szczególnie teraz, w dobie internetu i m'animowych wyjadaczy, którzy chcą tylko perełek, żadnych wieprzy. Z drugiej jednak strony jakoś nie sądzę, by na rynku mogło się utrzymać więcej czasopism mangowych, z których każde byłoby przeznaczone dla innej grupy wiekowej lub miłośników konkretnych konwecji (osobno dla horroru, osobno dla romansu, osobno dla shounenowych ciągutek itd.).

Swoją drogą ciekawe, jakim cudem w USA utrzymują się te wszystkie miesięczniki...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:30:22 am »
No weź nie mów, że nie widzisz różnicy pod tym względem miedzy naszym kochany krajem a USA ;)

Offline Dembol_

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 15, 2007, 02:15:49 pm »
Cytuj
Bzdury..., kopiujemy nowe obrazki i tapety, jak już czytamy to nie za długie wiadomości.
To strasznie marnujesz czas przed kompem.
Cytuj
Teoretycznie tak ale w praktyce upadłbyś szybciej niż byś na dobre zaczął.
Wg tej teorii "Otaku" też powinno upaść.  

Pismo dla starszych mogłoby się utrzymać dopiero teraz. Popatrzcie na wiek tutaj czy na innych forach - grupa starszych fanów (20+) jest coraz liczniejsza, sporo jest "dojrzałej" młodzieży, a i garstka dzieciaków by kupiła (bo "zOMG! Mangusie! Kup mi mamo!"). Problemem jest, ze tacy fani nie zadowolą sie byle czym bo mają zazwyczaj wyrobione gusta i pewne standardy jakości (oraz umieją korzystać z internetu, żeby znaleźć potrzebne informacje;), a nie ma raczej zbyt wielu ludzi, którzy mogliby zrobić na tyle dobre pismo.

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 26, 2007, 08:04:26 am »
Teraz czytam to nowe Kawaii bo stare sprzedałem i muszę stwierdzić że jest jednak gorsze od starego. Bardzo mało tekstów, króciutkie artykuły i nastawienie na anime dla młodszych widzów.
A poza tym denerwuje mnie luzackie podchodzenie do anime i pisanie śmiesznych rzeczy o poważnych anime. Ja mam pewien dystans do anime ale nigdy taki żeby pozwolić sobie na żarty z każdego anime a można było odczuć że pisane tam teksty miały taki charakter.
Należy się tylko cieszyć że coś takiego upadło.

Offline Hamtaro666

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 26, 2007, 09:53:22 am »
Zwłaszcza jak NGE dali cztery gwiazdki zamiast pięciu - powiedziałem - Nigdy Więcej - takiej profanacji nie wybaczę :?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 26, 2007, 05:43:43 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
Zwłaszcza jak NGE dali cztery gwiazdki zamiast pięciu - powiedziałem - Nigdy Więcej - takiej profanacji nie wybaczę :?


jakby dali 5, to JA bym im nie wybaczyła :) cztery i owszem, bo anime dobre jest i coś wnosi w życie, ale na wybitność nie mogę narzekać :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Nakago

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 26, 2007, 07:28:10 pm »
No i właśnie dlatego uważam jakiekolwiek syntetyczne ocenianie - bez względu na skalę - za zupełnie niepotrzebne, a w dodatku mylące. Bo każdy ma inne zdanie. Z pewnością znajdą się osoby, które by NGE nawet 1 nie dały ;-).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 26, 2007, 11:28:12 pm »
o, to, to, Nakago. oceniać można tylko i wyłącznie w ramach prywatnej, wewnętrznej skali. Ja tam daję maksymalną ocenę OAV1 Kenshina i to bynajmniej nie za przesłanie, głębię, artyzm czy cokolwiek, ale dlatego, że mi się najzwyczajniej podoba w niej WSZYSTKO. szczerze: widziałam anime i z lepszą muzyką, z lepszym rysunkiem, lepszą dynamiką walk, ciekawszym przesłaniem, dokładniejsze historycznie i z bardziej przystojnymi facetami... i co z tego? w szyszej prywatnej skali Kenshin dostaje maxa. grunt, to żeby się nie wydzierać, jak ktoś woli dragon balla czy evangeliona i nie narzucać na siłę jakiejś wybitności, co fani OBU anime nieustannie na prawo i lewo wciskają*.


Tak samo jest z Trigunem, który ma tylko 1 malutki minusik za odcinek 14 :P ale to ja, szyszka :)

*dowód - NGE i DB mają osobne fora, na których się wypowiadają ludzie rozpatrujący motywy postaci, charaktery, omawiają swoje preferencje co do postaci, wątków, znaczeń poszczególnych epizodów i posługują się własnym, specyficznym żargonem, tudzież wykazują niechęć aż do agresji wobec osób, które na ich forum wypowiadają się negatywnie na temat tego czy owego :P być może istnieje gdzieś forum poświęcone kenshinowi, ale jakoś nie chce mi się go szukać :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shalaya

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2007, 09:58:20 pm »
Ja znałam tylko Kawaii i na początku jak były te większe wydania jeszcze z płytkami to kupowałam i to bardzo chętnie. Potem jak zmienili szatę graficzną i dali kolory na okładkę, od których oczy zaczęły boleć to pierwsze moje odczucie, że poziom spadł. I niestety tak było. Co z tego, że był tańszy skoro stwierdziłam, że nie warto go już kupować, więc przestałam (po kilku pierwszych-nowych numerach). Potem innych magazynów o anime nie kupowałam i nie kupuję.


Offline Hamtaro666

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2007, 07:26:04 am »
Cytat: "Shalaya"
Ja znałam tylko Kawaii i na początku jak były te większe wydania jeszcze z płytkami to kupowałam i to bardzo chętnie. Potem jak zmienili szatę graficzną i dali kolory na okładkę, od których oczy zaczęły boleć to pierwsze moje odczucie, że poziom spadł. I niestety tak było. Co z tego, że był tańszy skoro stwierdziłam, że nie warto go już kupować, więc przestałam (po kilku pierwszych-nowych numerach). Potem innych magazynów o anime nie kupowałam i nie kupuję.


A za to co zrobili z prenumeratorami, którzy zapłacili za Kawaii w starym stylu - to powinno się im z d...y zrobić jesień średniowiecza  :evil:

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2007, 07:29:24 am »
Cytat: "Shalaya"
Ja znałam tylko Kawaii i na początku jak były te większe wydania jeszcze z płytkami to kupowałam i to bardzo chętnie. Potem jak zmienili szatę graficzną i dali kolory na okładkę, od których oczy zaczęły boleć to pierwsze moje odczucie, że poziom spadł. I niestety tak było. Co z tego, że był tańszy skoro stwierdziłam, że nie warto go już kupować, więc przestałam (po kilku pierwszych-nowych numerach). Potem innych magazynów o anime nie kupowałam i nie kupuję.

To było tak zwane nowe Kawaii od 46 numeru. Ostatnio przeczytałem, a raczej przejrzałem (bo nie było co tam czytać) to Kawaii i faktycznie było żałosne. W kółko tylko pisali o kilku anime dla najmłodszych widzów pokazanych na Polsacie i Jetix. Absolutne zero w porównaniu z poprzednim Kawaii, które szczerze mówiąc też nie było zbyt dobre.

 

anything