Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??  (Przeczytany 66651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doc

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 21, 2006, 01:55:10 pm »
Nieodwracalne - film określany jako "jeden z najbardziej brutalnych filmów w historii kina" okazał się być raczej średni, owszem, pierwsza połowa jest dosyć mocna (szczególnie sceny w gayclubie), ale tuż po słynnej scenie gwałtu (notabene wcale nie tak drastycznej jak opisywano) napięcie stopniowo opada, a film staje się nużący; na uwagę zasługuje ciekawa praca kamery (cała historia jest pokazana w jednym ujęciu) oraz sposób przedstawienia wydarzeń czyli od końca.
 want a god who stays dead
not plays dead
I, even, I, can play dead

Offline Freudstein

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 21, 2006, 04:30:04 pm »
WSPANIAŁA RZECZ (1996)- brytyjska produkcja mało znanej autorki.

Fabuła obraca się wokół związku homoseksualnego dwóch nastolatków. Temat trudny, ale zrealizowany z wyczuciem, bez niesmacznych szczegółów i do tego z ciekawie wykreowanymi postaciami drugoplanowymi.
Na minus- trochę niedopracowane zakończenie (film kończy się jak serial)

Porównując go ze "ZŁYM WYCHOWANIEM" ALMODOVARA, muszę przyznać, że ten ostatni powinien zaznajomić się z tą produkcją, jeżeli chce dalej robić takie filmy jak ww.  :lol:

FILM EMITUJE CZASAMI STACJA EUROPA EUROPA.  :)
ALE TO MOŻE SIĘ JUŻ WKRÓTCE ZMIENIĆ, BO TERAZ TO JEST OBRAZ NIEPOPRAWNY POLITYCZNIE.  ;)
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 22, 2006, 12:05:21 pm »
Właściwie to chyba brakuje takiego wątku do obejrzenia, ale można przezyć bez.

Marsz pingwinów - obejrzałem to to, skończyłem to to. I stwierdziłem, że nasze rodzime już nieistniejące Husky muzykę robiło zdecydowanie bardziej interesującą. A co do filmu, to taki sobie paradokument.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Dereq

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 23, 2006, 07:17:44 am »
Wszystko Gra -  nauczyciel tenisa wkrada sie w laski zamoznej rodziny angielskiej po czym wpada w oko corce owej familji, z ktora sie zeni, w miedzyczasie zakoc**jac sie w narzeczonej brata jego zony!
dodam Film woody'ego allena. swietny motyw z pilka tenisowa/pierscieniem a o nawiazaniu akcji do pewnej ksiazki to juz mistrzostwo.

Pan Życia i Śmierci - zgrabnie opowiedziana historia handlarza bronia, ktory przedstawia swoja biografie, niechcac sie usprawiedliwiac...lecz i tak to robi. goraco polecam, w roli glownej N. Cage
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline ManiaC

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 24, 2006, 02:56:15 pm »
Cytuj
Pan Życia i Śmierci - zgrabnie opowiedziana historia handlarza bronia, ktory przedstawia swoja biografie, niechcac sie usprawiedliwiac...lecz i tak to robi. goraco polecam, w roli glownej N. Cage


Zdecydowanie konkretny i godny polecenia film.

Od siebie dodam Monachium. Polecam.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 25, 2006, 05:18:23 pm »
Asteriks i Wikingowie

Polecam fanom dzielnych Galów. Bardzo miła rozrywka i niemało śmiechu.
Czasem sentymentalnego :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline wojtekzk

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 26, 2006, 12:26:11 pm »
"Klimt" - dla miłośników sztuki malarskiej i filmowej - ożywione obrazy Klimta w złotym pyle, kipiące erotyką. Malkovich jak zawsze diaboliczny, trochę Polańskiego w tym filmie jest, surrealistyczny i ciężki, ale bardzo dobry film.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Triki

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 26, 2006, 06:40:36 pm »
"Jabłko Adama" - rewelacyjna groteska filmowa o nadziei i szczęściu. Polecam nawet zatwardziałym wyjadaczą szkła.
"Stay" - Zostań. Piękna ballada o chęci życia i poznaniu śmierci. Ciekawa fabuła, dobra gra aktorska. Naprawde warto. Na majowe deszczowe dni.
Polecam
Najpiękniejszym, co możemy odkryć, jest tajemniczość."
Albert Einstein

gość1

  • Gość
Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 27, 2006, 01:31:05 am »
Silent Hill - niezle kino, znakomita muzyka i dzwiek, ale do horroru bym tego nie zaliczyl. nawet bym myslal czy to na thriller sklasyfikowac... w ogole nie trzyma w napieciu, a jesli juz trzyma to jakos slabo. jednak warto obejrzec dla wspomnianej juz muzyki i nie takiej kiepskiej fabuly (aczkolwiek moglaby byc lepsza...). ocenilbym na 8/10. dla osob, ktore obcowaly z gra z jednej strony herezja (fabula...), natomiast z drugiej obowiazek.

X-Men 3 - niezle efekty, Wolverine, zakrecona fabula i jeszcze raz Wolverine. dobry film, troche szkoda, ze autorzy scenariusza decyduja sie na taki zabieg... (nie bedzie spoilerowania =p). warto obejrzec dla postaci Logana i ciekawych zwrotow w fabule. maksymalnie 7/10 (glownie za Wolverine`a i Magneto xD)

Offline Jaskier

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 27, 2006, 01:43:05 am »
From Dusk Till Down -dawno się tak nie ubawiłem :]



Cytuj
UWAGA!!!
Od tej chwili wszelkie wpisy "jednozdaniowe" tj. wymienianie tylko filmu bez żadnego uzasadnienia dlaczego jest on fajny (przynajmniej kilka słów opisu), będą usuwane, a nagminne powtarzanie takich wypowiedzi karane ostrzeżeniem!

proszę się stosować...

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 27, 2006, 10:09:54 am »
Nagi Instynkt 2 - Spodziewałem się czegoś dużo gorszego po przeczytaniu recenzji, więc film zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. W sumie jest wszystko co w cześci pierwszej - zagmatfana fabuła, wizerunek postaci zmieniający się jak w kalejdoskopie, napięcie do ostatnich scen filmu. Jedyny minus to główny męski bohater - wzięcie anglika była dużym błędem. Gra on wyjątkowo drewniano  :?
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Gashu

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 27, 2006, 11:40:14 am »
Cytat: "potworek"
. W sumie jest wszystko co w cześci pierwszej


Tylko Sharon Stone troche bardziej pomarszczona.  :?
Co do samego filmu, to ostatnio żaden "thiriller" mnie tak nie wynudził, jak wspomniana wyżej produkcja.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline bagienny

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 28, 2006, 03:29:59 pm »
Silent Hill - grałem w pierwszą część, bardzo spodobała mi się. Jednak byłem nieufny, film mieli zrobić amerykanie (uff na szczęście zrobił to francuz), beznadziejny komiks, parę jeszcze innych rzeczy z logiem Silent Hill. Film rewelacyjnie oddaje klimat gry. Na całe szczęście jest na tyle zwarty, że swobodnie może egzystować w oderwaniu od komputerowego pierwowzoru.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline potworek

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 28, 2006, 10:32:37 pm »
Dżungla - Całkiem całkiem filmik  :D  Zasługuje na wspomnienie animacja, zwłaszcza lew, wiewiórka i koala, widać że się przy nich napracowali. Wprawdzie ściągnięte w 90% z Madagaskaru, ale jakoś nie przeszkadza to w oglądaniu tej produkcji. Żarty koali stoją na poziomie, jeżeli idziesz na film optymistycznie nastawiony i z zamiarem pośmiania się, to zapewni Ci on 90 minut rozrywki. Fajne kawałki muzyczne wpletli  8)  Pod koniec zaczyna się robić zbyt Disnayowsko, ale ogólnie polecem. Jedyny póki co film w maju który zasługuje według mnie na rekomendację (a widziałem Hi-way i Mission Impossible III)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline steelie

Co ostatnio oglądałeś/aś fajnego??
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 29, 2006, 10:01:43 pm »
"Historie miłosne". Stuhr jako reżyser i aktor (w czterech rolach). Sprawdził się bardzo dobrze. Bez zbytniego zagmatwania, proste przesłanie. Widać inspirację Kieślowskim, któremu zresztą ten film jest dedykowany.