Autor Wątek: Troll Football Sfery  (Przeczytany 5143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Modron

Troll Football Sfery
« dnia: Wrzesień 29, 2007, 05:25:04 pm »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się, czy nie może jest ktoś tutaj, kto grał niegdyś, albo może nadal gra w tą grę. Sięgnąłem po nią ostatnio, szukając czegoś przeznaczonego dla dwóch osób i mam trochę wątpliwości odnośnie zasad.

1. Jest tura gracza, który nie ma piłki. Czy jego zawodnicy mogą jakoś odebrać piłkę drużynie przeciwnej? Czy tylko tak się ustawiać, żeby blokować przeciwnika i np. w jego turze zastopować go, albo przechwycić piłkę?
2. Jak to jest z oddaniem strzału na bramkę po "przyciśnięciu"? Ludzik, który wszedł na pole punktowe, musi jeszcze dojść na czerwoną linię strzału na bramkę i stamtąd przykopać? Czy robi to od razu po przyciśnięciu?

Wybaczcie, jeżeli to głupie pytania i pozdrawiam innych wielbicieli starszych planszówek Smile

Zacząłem odgrzebywać wszystkie swoje gry (i przeczesywać sklepy w poszukiwaniu nowości) po dostaniu pracy, gdzie siedzę za komputerem i wieczorkiem chcę się zrelaksować z kimś przy planszy, z dala od monitora, możliwe więc, że was jeszcze trochę popytam, bo mam trochę tego z dzieciństwa ~_~

RAJ

  • Gość
Troll Football Sfery
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2007, 07:44:40 am »
gralem ale nie pamietam juz zasad :)
musialbym se przeczytac zeby cokolwiek powiedziec...

Offline Manowar

Troll Football Sfery
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2007, 12:49:04 am »
Nie mogę jej nigdzie znaleźć, a zasad już nie pamiętam bo to było w XX wieku.

Offline Modron

Troll Football Sfery
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2007, 07:33:31 pm »
Ej no bez przesady :p To tylko kilkanaście lat... Gra jest bardzo przyjemniasta, wiem że te stare gry nadal mają swoich zwolenników.

RAJ

  • Gość
Troll Football Sfery
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2007, 09:26:32 pm »
a masz instrukcje?

Offline Modron

Troll Football Sfery
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2007, 08:56:35 pm »
Mam - niestety jak dla mnie jest ona nieprecyzyjna. Jest tam napisane, że każdy zawodnik ma dookoła siebie (otaczające heksy) "pole przechwytu", gdzie może działać, jeżeli wbiegnie tam jakiś poruszający się zawodnik (jest to tura drużyny defensywnej). Może wtedy próbować przechwycić piłkę, lub stopować. Tak samo jest napisane niejasno w przypadku przyłożenia. "Po przyłożeniu może strzelać na bramkę". Na planszy jest linia strzału na bramkę. W końcu nie wiem, czy po przyłożeniu od razu rzucam czy strzał się udal, czy mam lecięć na tę linię...

Offline Manowar

Troll Football Sfery
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2007, 08:09:46 pm »
Pamiętam, że też kiedyś miałem z tym problem i faktycznie zasady były źle sprecyzowane. Graj tak jak uważasz za słuszne, w końcu dla obu stron jednakowe zasady, tak samo jak warunki pogodowe ;) A tak w ogóle jak to bywa w rugby czy amerykańskim ścierwie po przyłożeniu kopie się na bramkę. A jeśli lubisz te klimaty to propunuję grę Games Workshopu, która jest bardziej rozbudowana, prawie jak bitewniak, tyle tylko problem z oryginalnymi figurkami. W Polsce nie sprzedają.

Offline Modron

Troll Football Sfery
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2007, 09:28:02 pm »
Hmmm :) Tak, chyba zacznę od przestudiowania reguł amerykańskiego footballu. Tak wiem, Troll Football to nielegalna (chyba) wersja Blood Bowl, któej najnowszej - szóstej - wersji reguły ściągnąłem. Niestety, mająsię one średnio do tego, co mamy jeszcze z naszego TF, a sama gra w Polsce jest niedostępna.

 

anything