Autor Wątek: The White Stripes  (Przeczytany 4595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline l_d

The White Stripes
« dnia: Wrzesień 30, 2007, 07:23:28 pm »
Szukałem na forum ale nie znalazłem tematu na ich temat....

Generalnie boję się mówić, żebyście mnie tu zaraz nie określili w niezrozumiały dla mnie sposób tymi dziwnymi akronimami ale spróbuje.... Co sądzicie zatem o muzyce tego zespołu ?

Mnie urzekły płyty Elephant i kolejna Get behind me ... Może sama zdolności techniczne tych muzyków nie stoją na najwyższym poziomie, niemniej widać że granie sprawia im radość i wkładają dużo pozytywnych emocji w swoją muzykę. Albumy stanowią dobrą i spójną całość, przyjemnie się ich słucha... Ze wcześniejszych kawałków też znajdą się dobre utwory i takie perełki jak cover Jolene. Nowej płyty jeszcze nie słuchałem...

Offline Zibi

The White Stripes
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2007, 09:56:41 pm »
Nowa zdecydowanie najlepsza. Meg dalej nie potrafi grac, ale coraz lepiej sie z tym kryje.

Offline b_sk

The White Stripes
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2007, 04:33:27 pm »
Nie potrafię powstrzymać odruchów wymiotnych kiedy słyszę ich perkusję więc ze względu na zdrowie odpuściłem sobie TWS po przesłuchaniu płyty Elephant.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Zibi

The White Stripes
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2007, 01:57:13 pm »
A posluchaj sobie teraz. Perkusja to najmniej wazna rzecz u nich.

Offline absynt

The White Stripes
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2007, 09:06:37 pm »
Nie podoba mi się. Strasznie wymęczone, imo.

Offline Raf Fariszta

The White Stripes
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2007, 01:29:36 pm »
Odprężające. Uderza duża różnorodność każdej z płyt. Elephant najlepsza. Joleen zaś po prostu miażdży.
Nocy Matko Dnia

Offline Sirius

The White Stripes
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2007, 03:55:34 pm »
Zgadzam się z przedmówcą w kwestii Joleen. Prosto ale genialnie. Bez popisów technicznych udało się stworzyć świetny utwór, wpadający w ucho. Doskonale dopasowany wokal.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Kormak

The White Stripes
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2007, 11:19:01 pm »
Stworzyć? Chyba odtworzyć, skoro "Jolene" to cover.

Offline Zibi

The White Stripes
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2007, 04:27:53 pm »
Wiadomo, w oryginale tez pocieszny.

Offline Sirius

The White Stripes
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2007, 05:02:32 pm »
Tak Kormak- masz rację, ale szczerze mówiąc, nie słyszałem oryginału. Czyj jest?
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Szwejermann

The White Stripes
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2007, 06:37:23 pm »
beznadziejny zespol dla nastoletniego lamerstwa w swetrach, ale tacy ludzie tez musza sluchac jakiejs muzyki, a ze disco polo jest juz passe to uwazam ze jednak dobrze ze taki zespol jest.

Offline Kormak

The White Stripes
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2007, 10:53:19 pm »
Sirius: Dolly Parton

Offline Sirius

The White Stripes
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2007, 04:33:37 pm »
Słuchałem już pierwotnej wersji i myślę, że TWS lepiej zagrali ten utwór albo po prostu jestem bardziej przyzwyczajony do ich wersji.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline talibuun

The White Stripes
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2007, 06:18:02 pm »
Cytat: "Sirius"
Słuchałem już pierwotnej wersji i myślę, że TWS lepiej zagrali ten utwór albo po prostu jestem bardziej przyzwyczajony do ich wersji.


to fantastycznie, ale co to mnie obchodzi?
n grind we crust

Offline l_d

The White Stripes
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2007, 07:29:02 pm »
Cytuj
Sirius napisał:
Słuchałem już pierwotnej wersji i myślę, że TWS lepiej zagrali ten utwór albo po prostu jestem bardziej przyzwyczajony do ich wersji.


to fantastycznie, ale co to mnie obchodzi?


a co nas obchodzi, że Ciebie to nie obchodzi, co imho też jest fantastyczne ?  :badgrin:

Jak Dolly Parton to śpiewa to nie słychać w tym ani krzty emocji. Może to kwestia czasu po prostu.

Cytuj
beznadziejny zespol dla nastoletniego lamerstwa w swetrach


Błysnąłeś... jako domniemany nastolatek w swetrze i o zgrozo! "lamer" muszę stwierdzić, że mijasz się ze stanem faktycznym jak Korea Północna z demokracją.




Cytuj
Stworzyć? Chyba odtworzyć, skoro "Jolene" to cover.


Wspomniałem o tym już ... tutaj pasuje najbardziej chyba "ożywić". Jest to jeden z przypadków kiedy cover zdecydowanie przewyższa oryginał.

 

anything