Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1440 dnia: Marzec 25, 2014, 03:44:38 pm »
A zachodnimi forami radzę się nie sugerować. Gdybym tak robił, to ominęło by mnie wiele interesujących komiksów.
Czymś sugerować się trzeba, bo wybór komiksów przeogromny (zwłaszcza że tak łatwo można kupić wydania oryginalne), a zasoby portfela już takie przeogromne nie są. A na pewno nie na tyle żebym o jakości każdego tytułu miał przekonywać się sam. :wink:
Jak ktoś pisze, że lubi tytuły A, B i C, które ja też lubię, to zawsze jest spora szansa, że zjechany przez tą osobę Severed mi też nie przypadnie do gustu.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1441 dnia: Marzec 25, 2014, 03:50:51 pm »
I musze pochwalic Muszke za polski tytul - Pozeracz Marzen. Bardzo dobry i nawiazuje to tresci komiksu!
moim skromnym zdaniem tytul do dupy, bo juz w pierwszych kadrach mamy nawiazanie do tytulu oryginalnego. I opowiesc jest tak zbudowana, ze czytelnik czeka, na moment, ktory tytul i pierwsze kadry zapowiadaja. A tak mamy tytul poetycki i oderwany troche od opowiesci.

Severed w mojej ocenie to tak ok. 4/5. Fabularnie nie jest to mistrzostwo, a graficznie jest zdecydowanie bardziej niz OK.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1442 dnia: Marzec 25, 2014, 03:54:04 pm »

Jak ktoś pisze, że lubi tytuły A, B i C, które ja też lubię, to zawsze jest spora szansa, że zjechany przez tą osobę Severed mi też nie przypadnie do gustu.

Ja jednak pozostaję przy metodzie prób i błędów. Mam mniej więcej sprecyzowane gatunki, w których się poruszam. Nie polegam tylko na opiniach innych użytkowników, bo przez dość długi okres bytności na różnych forach filmowych przekonałem się, że niektóre tytuły są jechane dla zasady, a nie za sprawą wartości artystycznej. Kwestia promocji odgrywa też niebagatelną rolę. Promuje się dużo szajsu, a w cieniu pozostają rzeczy bardzo wartościowe (mówię tu o filmach, bo obejrzałem ich o kilka tysięcy więcej niż przeczytałem komiksów ale myślę że można to przełożyć i na inny grunt). 

Zgadzam się z Petą. "Severed" nie powinno nawiązywać do stanów duchowych lecz do fizycznych aspektów. Tak jest definiowane w języku polskim i takie zapewne było zamierzenie autora. To w końcu horror, a nie "Moda na sukces" (która swoją drogą jest miejscami jeszcze bardziej przerażająca).

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1443 dnia: Marzec 26, 2014, 09:04:39 am »
Severed w mojej ocenie to tak ok. 4/5. Fabularnie nie jest to mistrzostwo, a graficznie jest zdecydowanie bardziej niz OK.
Napisałbym dokładnie to samo, tyle tylko że ocenę dałbym niższą. Fabularnie jest to dla mnie najsłabszy Snyder jakiego czytałem, ale rysunki zdecydowanie wybijają się ponad przeciętność. Według mnie raczej 3/5

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1444 dnia: Marzec 31, 2014, 09:43:54 am »
nie wiem czy ktoś wklejał, ale info z FB Muchy wraz ze zdjęciami:

Cytuj
SEVERED. POŻERACZ MARZEŃ
 Rok 1916. Po amerykańskich drogach grasuje drapieżnik. Ma ostre jak brzytwa zęby i szuka świeżego mięsa.
 
 Laureat nagród Eisnera i Harveya, scenarzysta SCOTT SNYDER (Amerykański wampir, Batman: Trybunał sów, Swamp Thing), scenarzysta SCOTT TUFT oraz rysownik ATTILA FUTAKI (Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna) przedstawiają niezwykłą opowieść grozy toczącą się w latach dwudziestych XX wieku. Dwunastoletni Jack Garron ucieka z domu w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie widział. Szybko przekona się, że amerykańskie marzenie może się przeistoczyć w prawdziwy koszmar.
 
 Scenariusz: SCOTT SNYDER, SCOTT TUFT
 Rysunki i okładki: ATTILA FUTAKI
 
 Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
 Wydawnictwo: Mucha Comics
 Liczba stron: 192
 Oprawa: twarda
 Papier: kredowy
 Druk: kolor
 KOMIKS TYLKO DLA DOROSŁYCH
 ISBN 978-83-61319-40-5
 Wydanie pierwsze
 
 Cena okładkowa: 69,00 zł
 Premiera: 4 kwietnia 2014
 
 Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w miniserii Severed #1-7.







Więcej:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.608250355918879.1073741833.180384102038842&type=1
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline nx87

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1445 dnia: Marzec 31, 2014, 09:52:00 am »
Ile tomów ma Severed? Jeden tom to cała historia?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1446 dnia: Marzec 31, 2014, 09:53:42 am »
Ile tomów ma Severed? Jeden tom to cała historia?

Severed ma 7 zeszytów. Wydanie Muchy zbiera całą historię. Sądząc po liczbie stron są tam też chyba materiały dodatkowe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1447 dnia: Marzec 31, 2014, 09:54:03 am »
Graficznie bardzo dobrze się prezentuje. Mam nadzieję, że nie będzie to opowieść grozy w stylu tych Gaimana, które Egmont publikował w ramach Obrazów Grozy.

A skoro już Snyder, to ciekawe kto w końcu zdecyduje się na Black Mirror - Egmont, czy Mucha?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1448 dnia: Marzec 31, 2014, 10:23:33 am »
Świetna okładka, dobre kilka tygodni temu dyskutowałem z kilkoma użytkownikami na temat tytułu. Jak widać wyszło na moje, zachowana oryginalna nazwa z ewentualnym dopiskiem. Misja wykonana Mucho!  :smile:

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1449 dnia: Marzec 31, 2014, 11:17:40 am »
Co nie znaczy, ze jest to dobre rozwiazanie. Severed dalej przecietnemu czytelnikowi nic nie mowi. A polski podtytul tej wiedzy moim zdaniem nie uzupelnia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1450 dnia: Marzec 31, 2014, 11:25:03 am »
Co nie znaczy, ze jest to dobre rozwiazanie. Severed dalej przecietnemu czytelnikowi nic nie mowi. A polski podtytul tej wiedzy moim zdaniem nie uzupelnia.
może nie jest dobre, ale chyba najlepsze z możliwych :) tak jak przy Daytripper: Dzień po dniu. raczej ciężko byłoby przetłumaczyć, żeby pomogło to "przeciętnemu polskiemu czytelnikowi". komiks jest raczej nieznany. pozostaje taki tytuł i opis.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1451 dnia: Marzec 31, 2014, 11:36:53 am »
komiks jest raczej nieznany

"Raczej" jest tu słowem kluczowym.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1452 dnia: Marzec 31, 2014, 11:50:38 am »
może nie jest dobre, ale chyba najlepsze z możliwych :smile: tak jak przy Daytripper: Dzień po dniu. raczej ciężko byłoby przetłumaczyć, żeby pomogło to "przeciętnemu polskiemu czytelnikowi". komiks jest raczej nieznany. pozostaje taki tytuł i opis.
Ale Severed jest bardzo prosto przetlumaczyc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1453 dnia: Marzec 31, 2014, 01:43:00 pm »
Sądząc po liczbie stron są tam też chyba materiały dodatkowe.
Jeśli wydanie Muchy oparte jest na oryginalnym HC, to parę dodatków się znajdzie. Kupiłem ten komiks w oryginale, gdy wyszedł już w miękkiej okładce i tam już dodatków nie ma.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1454 dnia: Kwiecień 01, 2014, 12:29:43 am »
Tak sobie pomyślałem, że nadarza się okazja do wydania kontynuacji "Amerykańskiego Wampira" przez Muchę. Na ich fejsie są już nawet zapytania i zainteresowanie tym tytułem. Mucha chyba by nawet chciała ale piszą coś o nie zajęciu oficjalnego stanowiska przez Egmont w sprawie tej serii. Dla mnie sprawa jest jasna. Egmont serię porzucił (przynajmniej na to wskazują dotychczasowe odpowiedzi).

 

anything