Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1545 dnia: Maj 09, 2014, 08:27:22 pm »
O kurde, ten rynek serio znowu pi****lnie.
Koniec jest bliski.

Offline Fau

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1546 dnia: Maj 09, 2014, 08:33:56 pm »
O kurde, ten rynek serio znowu pi****lnie.
Koniec jest bliski.

Obserwując sytuacje na rynku przypominają mi się wstępniaki ze Świata Komiksu. Bardzo często była tam wieszczona zapaść na rynku komiksowym w wyniku "przeżarcia".

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1547 dnia: Maj 09, 2014, 08:47:15 pm »
O kurde, ten rynek serio znowu pi****lnie.
Koniec jest bliski.

Ja patrzę na to bardziej optymistycznie.
Kiedyś nie było takich rabatów jak teraz, dochodzących nawet do 44% :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1548 dnia: Maj 09, 2014, 08:50:14 pm »
Ja patrzę na to bardziej optymistycznie.
Kiedyś nie było takich rabatów jak teraz, dochodzących nawet do 44% :wink:


Które - jak już chyba też ktoś wspominał - nie są do końca zdrowe. Takie rabaty cieszą, ale też nieco psują rynek, a raczej czytelników. Myślę, że mało kto kupi teraz komiks w okładkowej cenie.
Trzeba korzystać póki są, bo też mam pewne obawy czy to kiedyś nie walnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1549 dnia: Maj 09, 2014, 08:51:16 pm »
No tsunami nadchodzi, ale te rabaty nas ocala :razz: :biggrin:
pzdr
PS Dorzucilbym jeszcze revival do zachciewajek  :lol:



tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1550 dnia: Maj 09, 2014, 08:53:10 pm »
Na ten moment, nic nie wskazuje na to, że stanie się coś złego na rynku. I oby tak pozostało!

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1551 dnia: Maj 09, 2014, 09:08:55 pm »
Ja patrzę na to bardziej optymistycznie.
Kiedyś nie było takich rabatów jak teraz, dochodzących nawet do 44% :wink:
Kiedyś nie było takich cen, przyjemnie było kupić Batmana za 9,90 czy europejski albumik za 15,90, a komiks, który teraz kosztuje między 70 a 80 zł kosztował 25 zł. Rabaty nie były potrzebne.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1552 dnia: Maj 09, 2014, 09:16:14 pm »
Delikatnie mówiąc, to nie były moje czasy :wink:

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1553 dnia: Maj 09, 2014, 09:27:07 pm »
Kiedyś nie było takich cen, przyjemnie było kupić Batmana za 9,90 czy europejski albumik za 15,90, a komiks, który teraz kosztuje między 70 a 80 zł kosztował 25 zł. Rabaty nie były potrzebne.
Hm, coś mi tu nie gra (ale nie zakładam, że tak nie było). Przyznam, że przespałem całą pierwszą dekadę XXI wieku jeśli chodzi o sprawy komiksowe ale nie daję wiary aby komiks o podobnej objętości, nie wspominając o jakości wydania, mógł kosztować 25zł. O jakich czasach mowa? Azyl Arkham w 2005 miał na okładce cenę 79zł. Batman za 9,90 kojarzy mi się bardziej z Wydaniami Specjalnymi od tm-semik ale to już końcówka XX wieku.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1554 dnia: Maj 09, 2014, 09:34:23 pm »
Po 25 złotych chodziły takie rzeczy jak "Kołczan", "Diabeł Stróż", "Top 10", "Sin City"(większość tomów), niektóre tomy "Kaznodziei". Sporo tego było jednak i jakość wydania trochę gorsza (szczególnie papier). Pytanie czy aż na tyle gorsza, żeby ceny tak wzrosły?

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1555 dnia: Maj 09, 2014, 09:37:01 pm »
Ego i Black & White kosztowały 9,90, co do tej 25 to zerknij sobie na pierwsze Hellboy'e

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1556 dnia: Maj 09, 2014, 09:40:46 pm »
Sandman też był za 25, ale podzielony, więc np. taki Dom lalki w sumie 50 zł.
A teraz 90. Ale teraz są zniżki, więc dużo lepsza jakość za tylko trochę więcej, czyli jakieś 60 zł.
(oczywiście ja miałem zniżki zawsze, ale mój kuzyn pracował w bibliotece więc -20% na Hellboye, czy Sandmany miałem w raciborskiej Sowie, ale zapewne jestem mega wyjątkiem, w tamtych czasach prawie nikt nie miał zniżek).

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1557 dnia: Maj 09, 2014, 09:48:24 pm »
Ok, dzięki za przykłady. W takim razie, Motyl, zwracam Ci honor. Mimo wszystko, trzeba przyznać że inflacja robi swoje plus jakość wykonania jednak uległa poprawie.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1558 dnia: Maj 09, 2014, 11:11:49 pm »
Różnica między Kołczanem, Diabłem stróżem, Top 10, Spider-Manem a obecnymi komiksami jest taka, że wymienione nie miały twardej oprawy. Ilość stron podobna (albo trochę mniej), kreda, cena 25 zł. Inhumans, Strażnicy, Sandman, Kaznodzieja byli na offsecie, ale mnie to nie przeszkadza, cena 25 albo nawet 19,90 zł.  V jak Vendetta była na kredzie cena 30 zł.  Batman w tamtych czasach miał być miesięcznikiem po 9,90, ale się nie udało.
Rabaty tego nie zmienią, bo jak "ktoś z ulicy" (nie pasjonat, kolekcjoner, komiksiarz) chce kupić komiks w obojętnie jakim sklepie stacjonarnym rzuca okiem na cenę 79, 99, 129, odwraca się i idzie spłacić ratę kredytu, kupić jedzenie, a o komiksach zapomina na zawsze.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1559 dnia: Maj 09, 2014, 11:16:32 pm »
No w sumie racja, rabaty sa raczej dla ludzi, ktorzy nie sa okazjonalnymi czytelnikami. Sam mialem kiedys kumpla, ktory kupowal cos od czasu do czasu tylko w empiku i ciagle narzekal na ceny.  :razz:
Nie wiem czy jeszcze cos kupuje  :biggrin:
Kiedys byly fajne ceny np takich mistrzow, ale pozniej wszystko podskoczylo, dobre stare czasy  :razz:
BTW  ten wysyp nowych serii tez mi sie kojarzy ze starymi czasami (2002 rok ech kiedy to zlecialo....) 

pzdr

 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything