Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1590 dnia: Maj 31, 2014, 05:37:57 pm »
Mam tak samo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1591 dnia: Maj 31, 2014, 08:25:10 pm »
Cześć,mam pytanie trochę średnio pasujące do temu ale nie wiedziałem za bardzo gdzie je zadać .
Ostatnio zamówiłem parę pozycji z sklepu gildii m.in. 2 tomy new Avengers. Wszystko fajnie zapakowane itd. ale niestety jedne z tych dwóch tomów był uszkodzony.W momencie w którym otworzyłem komiks na paru stronach w miejscu  złoczeniastron  starł się papier.Są to niby małe uszkodzenia ale jakby nie patrzeć jest to jakieś tam uszkodzenie.Zgłoszenie tego jako usterki nie będzie trochę przesadą?W sensie nie pytam o to czy sklep mi to przyjmie tylko o to czy czasem nie przesadzam bo w końcu strony nie są podarte ,ale pod wpływem sklejenia się dwóch stron powstały takie małe uszkodzenia..
Sorry że takie głupie pytanie ale musiałem gdzieś je zadać;p

zawsze (w przeciągu bodajże 2 tygodni) możesz oddać całość... jednak proponuję napisać maila do gildii z propozycją wymiany tego tomu na inny, bez usterek...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1592 dnia: Czerwiec 03, 2014, 06:59:34 pm »
Mucha uprzedzała o opóźnieniu, ale podobno do zeszłego tygodnia... Catwowan i Wolverine dalej są niedostępni w wielu miejscach. Czekam z zamówieniem i czekam i nie mogę się doczekać :evil:

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1593 dnia: Czerwiec 04, 2014, 08:04:40 am »
Mucha uprzedzała o opóźnieniu, ale podobno do zeszłego tygodnia... Catwowan i Wolverine dalej są niedostępni w wielu miejscach. Czekam z zamówieniem i czekam i nie mogę się doczekać :evil:


Odpowiedź od muszki na pytanie o dostępność "Both titles should be available in the trade now as they were sent out from Mucha's distributor late last week."

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1594 dnia: Czerwiec 12, 2014, 03:14:12 pm »

endriu84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1595 dnia: Czerwiec 13, 2014, 12:37:10 pm »
Ciąg dalszy pytania: "Gdzie kupić Catwoman/Logana?"

Odpowiedź, którą uzyskałem od jednego ze sklepów (o bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do pewnego sklepu powszechnie uważanego za jedyny słuszny, w którym komiksiarze powinni się zaopatrywać) brzmi następująco:

"Powinniśmy mieć od dawna, ale nie ma u naszych dostawców z nieznanej przyczyny"

Jak pewnie co niektórzy wiedzą, Mucha Comics ma "swojego" dystrybutora (sklep powszechnie uważany za jedyny słuszny, w którym komiksiarze powinni się zaopatrywać) i wygląda na to, że od teraz sprzedawcy mogą pozyskiwać publikacje wydawnictwa tylko bezpośrednio - od wyłącznego dystrybutora.

Nowe komiksy Muchy bez problemów są dostępne w "sklepie powszechnie uważanym za blabla". I to już od 24 maja, czyli od dnia premiery na Targach na Stadionie Narodowym.

Czy mam mylne wrażenie, że jest to celowy zabieg faworyzowania wybranych podmiotów?
Celowe ograniczanie dostępności i zwiększenie wpływów ze sprzedaży przez jedyny słuszny sklep?
Wygląda na to, że to nie żadne problemy z drukiem, w które co niektórzy jeszcze wierzą.

Dodajmy do tego niezbyt miłą praktykę w której Mucha Comics podała na Facebooku informację o absencji Attila Futaki o godzinie, w której ten miał być na ich stoisku i podpisywać swoje prace. Z kolei wpisy dotyczące dystrybucji (http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7484.msg1260614.html#msg1260614) znikają w niedługim czasie po ich publikacji przez użytkowników.

To na taki wizerunek pracuje obecnie Mucha? Wraz z "jedynym słusznym blabla..."?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 12:54:28 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1596 dnia: Czerwiec 13, 2014, 12:54:25 pm »
Aha, czyli mam rozumieć, że oba komiksy mogę kupić tylko w dwóch sklepach?
A gdzie bonito, aros, ravelo, literacka i inne?!?
Przecież taka praktyka spowoduje, że sprzedaż tych tytułów będzie słabiutka.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1597 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:11:02 pm »
Aha, czyli mam rozumieć, że oba komiksy mogę kupić tylko w dwóch sklepach?
A gdzie bonito, aros, ravelo, literacka i inne?!?
Przecież taka praktyka spowoduje, że sprzedaż tych tytułów będzie słabiutka.

Jest przecież jeszcze w imago, incalu, kiku, elementalu...   

endriu84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1598 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:53:30 pm »
Jest przecież jeszcze w imago, incalu, kiku, elementalu...   

A dokładniej: w tych wszystkich miejscach, w których stawka za te komiksy jest wyższa albo w najlepszym przypadku taka sama jak w jedynym słusznym sklepie.

W Elementalu brak komiksu na stanie.
A KiK - zdaje się - nie ma sklepu internetowego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 02:00:07 pm wysłana przez endriu84 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1599 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:57:46 pm »
Ciąg dalszy pytania: "Gdzie kupić Catwoman/Logana?"

Odpowiedź, którą uzyskałem od jednego ze sklepów (o bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do pewnego sklepu powszechnie uważanego za jedyny słuszny, w którym komiksiarze powinni się zaopatrywać) brzmi następująco:

"Powinniśmy mieć od dawna, ale nie ma u naszych dostawców z nieznanej przyczyny"

Jak pewnie co niektórzy wiedzą, Mucha Comics ma "swojego" dystrybutora (sklep powszechnie uważany za jedyny słuszny, w którym komiksiarze powinni się zaopatrywać) i wygląda na to, że od teraz sprzedawcy mogą pozyskiwać publikacje wydawnictwa tylko bezpośrednio - od wyłącznego dystrybutora.

Nowe komiksy Muchy bez problemów są dostępne w "sklepie powszechnie uważanym za blabla". I to już od 24 maja, czyli od dnia premiery na Targach na Stadionie Narodowym.

Czy mam mylne wrażenie, że jest to celowy zabieg faworyzowania wybranych podmiotów?
Celowe ograniczanie dostępności i zwiększenie wpływów ze sprzedaży przez jedyny słuszny sklep?
Wygląda na to, że to nie żadne problemy z drukiem, w które co niektórzy jeszcze wierzą.

Dodajmy do tego niezbyt miłą praktykę w której Mucha Comics podała na Facebooku informację o absencji Attila Futaki o godzinie, w której ten miał być na ich stoisku i podpisywać swoje prace. Z kolei wpisy dotyczące dystrybucji (http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7484.msg1260614.html#msg1260614) znikają w niedługim czasie po ich publikacji przez użytkowników.

To na taki wizerunek pracuje obecnie Mucha? Wraz z "jedynym słusznym blabla..."?


Aha, czyli mam rozumieć, że oba komiksy mogę kupić tylko w dwóch sklepach?
A gdzie bonito, aros, ravelo, literacka i inne?!?
Przecież taka praktyka spowoduje, że sprzedaż tych tytułów będzie słabiutka.



No co za burdel, no tuskoland pełną gębą, nie jesteś w układzie to wyp***alaj, tak? Ja rozumiem, że wolny rynek, konkurencja i w ogóle, ale takiego szmaciarstwa to ja się nie spodziewałem. Może czytelnicy powinni zbojkotować Muchę i przestać kupować ich tytuły? Jakby tak kilka z nich po czasie wylądowało w taniej książce to może mucha poszła by po rozumiem do głowy.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1600 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:26:28 pm »
Bojkotować? Ale po co? Przecież Catwoman, Dark Victory i inne po prostu trzeba mieć.

Ja nie widzę żadnego wyjścia. Już nie raz sam pisałem maila do wydawnictwa i nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi. Więc co jeszcze możemy zrobić? Dziadostwo i tyle!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1601 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:47:12 pm »
Bojkotować? Ale po co? Przecież Catwoman, Dark Victory i inne po prostu trzeba mieć.

Ja nie widzę żadnego wyjścia. Już nie raz sam pisałem maila do wydawnictwa i nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi. Więc co jeszcze możemy zrobić? Dziadostwo i tyle!

"...trzeba mieć"?! Ktoś z Muchy albo "jedynego słusznego sklepu" przystawił ci pistolet do skroni?! Nic nie "trzeba", taką dziecinną postawą jedynie dajesz takimi cwaniakom przyzwolenie na tego typu praktyki. To jest już wykorzystywanie/żerowanie na zamiłowaniu/pasji swoich klientów. A już szczytem głupoty jest dobrowolne przystawanie na tego typu proceder ze strony klientów, "bo trzeba mieć ten komiks, bo jak nie to świat się zawali". Jak nikt go nie kupi to przecież w końcu ulegną i będą musieli zejść z cenami i poszerzyć swoją dystrybucję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 06:55:54 pm wysłana przez fragsel »

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1602 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:54:00 pm »
@Kamil Matusiak
Nie przesadzasz trochę?
Wydawca ma prawo sprzedawać swoje komiksy tam gdzie chce/może, a skoro cena okładkowa jest taka a nie inna, to należy się spodziewać,że w tej/zbliżonej cenie będą oferowane. Chyba za bardzo przyzwyczaiłeś się do zniżek 30-40% i wydaje Ci się, ze to normalna cena każdego komiksu, niestety tak nie jest. Też ubolewam nad brakiem niektórych komiksów w np. literackiej (nie tylko muchy), ale tak jak Itachi napisał - jeśli ktoś chce mieć dany komiks, bo uważa, że jest wart zakupu, to kupi. Komiksy były, są i pewnie będą drogim hobby. Tyle.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BLANTMAN

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1603 dnia: Czerwiec 13, 2014, 03:19:25 pm »
@ Kamil Matusiak
Nie chcesz nie kupuj ...tyle

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1604 dnia: Czerwiec 13, 2014, 03:32:54 pm »
@Kamil Matusiak
Nie przesadzasz trochę?
Wydawca ma prawo sprzedawać swoje komiksy tam gdzie chce/może, a skoro cena okładkowa jest taka a nie inna, to należy się spodziewać,że w tej/zbliżonej cenie będą oferowane. Chyba za bardzo przyzwyczaiłeś się do zniżek 30-40% i wydaje Ci się, ze to normalna cena każdego komiksu, niestety tak nie jest. Też ubolewam nad brakiem niektórych komiksów w np. literackiej (nie tylko muchy), ale tak jak Itachi napisał - jeśli ktoś chce mieć dany komiks, bo uważa, że jest wart zakupu, to kupi. Komiksy były, są i pewnie będą drogim hobby. Tyle.


Gdyby jak normalni, uczciwi ludzie napisali, ze sprzedaż przez te konkretne sklepy im się nie opłaca z przyczyn ekonomicznych czy jakiś tam, to nie miałbym problemu. Ale w przypadku, kiedy wydawca składa lipne zapowiedzi odnośnie wizyty jakiegoś artysty, zapewnia o rzekomo szerokiej dystrybucji swoich komiksów i kasuje niewygodne komentarze pod swoim adresem, to chyba ewidentnie coś tu śmierdzi i mogę czuć się zniesmaczony.

Co do rabatów 30%, 40% to póki co kupuję w gildii, dawniej w incalu, więc raczej nie miałem się do czego specjalnie przezwyczajać. Za sprawą tego forum chciałem skorzystać z profit24, ale że nie mogłem nabyć komiksów Muchy (Logana i Catwoman) to ostatecznie zakupiłem je + jeszcze jedną pozycję w gildii. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że gildia dysponowała już egzemplarzami tych komiksów do kupienia w dniu ich premiery, bo wg shitbooka Muchy mozna było jej nabyć tylko na ich stoisku podczas KW.


@ Kamil Matusiak
Nie chcesz nie kupuj ...tyle

I na końcu tak pewnie zrobię.