trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1605 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:12:25 pm »
Tyle, ze to nie pierwszy raz i dystrybutor Muchy zwlekal podobnie z dystrybucja przy okazji wydania Batmana. Rozumiem, ze nie maja w intencji dotrzec ze swoimi tytulami do jak narszejszej grupy odbiorcow, to tylko zastanawiam mnie po co pisac takie bzdety, ze ju na dniach bedzie w szerszej dystrybucji. Nie lepiej napisac, ze komiks bedzie ograniczony dystrybucyjnie i nie pojdzie do hurtowni. I trzeba zaopatrzyc sie w sklepach specjalistycznych? Tak zrobil Ongrys z Hawkererm i uczciwie podszedl do sprawy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1606 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:19:29 pm »
Cytuj
Dodajmy do tego niezbyt miłą praktykę w której Mucha Comics podała na Facebooku informację o absencji Attila Futaki o godzinie, w której ten miał być na ich stoisku i podpisywać swoje prace.

Z tego, co się doweidziałem, ta informacja została opublikowana od razu, jak autor sam przekazał informację o swojej nieobecności.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1607 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:22:40 pm »
"...trzeba mieć"?! Ktoś z Muchy albo "jedynego słusznego sklepu" przystawił ci pistolet do skroni?! Nic nie "trzeba", taką dziecinną postawą jedynie dajesz takimi cwaniakom przyzwolenie na tego typu praktyki. To jest już wykorzystywanie/żerowanie na zamiłowaniu/pasji swoich klientów. A już szczytem głupoty jest dobrowolne przystawanie na tego typu proceder ze strony klientów, "bo trzeba mieć ten komiks, bo jak nie to świat się zawali". Jak nikt go nie kupi to przecież w końcu ulegną i będą musieli zejść z cenami i poszerzyć swoją dystrybucję.
Rozumiem, o czym piszesz.
Zawsze jest też jakaś alternatywa :wink:
Logana mam w oryginale i na pewno po PL go nie kupię. Tak samo daaaawno temu zastanawiałem się na Catwoman po ENG (ale pewnie kupię wydanie muchowe, ale jakoś mi się nie śpieszy, nie jest to "muszę mieć", ale "chciałbym mieć" i pewnie jeszcze poczekam chwilę, aż pojawią się w miejscach, gdzie kilka groszy będzie taniej).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 06:56:48 pm wysłana przez fragsel »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1608 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:26:25 pm »
"...trzeba mieć"?! Ktoś z Muchy albo "jedynego słusznego sklepu" przystawił ci pistolet do skroni?! Nic nie "trzeba", taką dziecinną postawą jedynie dajesz takimi cwaniakom przyzwolenie na tego typu praktyki. To jest już wykorzystywanie/żerowanie na zamiłowaniu/pasji swoich klientów. A już szczytem głupoty jest dobrowolne przystawanie na tego typu proceder ze strony klientów, "bo trzeba mieć ten komiks, bo jak nie to świat się zawali". Jak nikt go nie kupi to przecież w końcu ulegną i będą musieli zejść z cenami i poszerzyć swoją dystrybucję.

Do pierwszej części wypowiedzi, nawet się nie ustosunkuję, nie mam zamiaru nawet przybliżać się do twojego poziomu intelektualnego. Pragnę zauważyć, że wydawnictwo często leci w balona, ale to dzięki nim, mam na półce Długie Halloween czy Severed w języku polskim. Do tego skorzystali z naszych rad i obniżyli ceny za swoje tytuły.
Twoje twierdzenie, że wszyscy naglę zbojkotują Muchę jest wyrazem braku myślenia. Jak nie będę miał wyjścia to dołożę, oba komiksy do zamówienia z Gildii i już. Czy odbierze mi to radość z czytania? Raczej nie!
Moim zdaniem Mucha sama zrobiła sobie krzywdę i nie trzeba dodatkowo jej karać. Po kilku tygodniach, ktoś na górze sprawdzi cyferki i znów będzie, tak jak dawniej. A to, że wydawnictwo cenzuruje posty czy wypowiedzi, nie odpowiada na maile to już niestety standard. Przy każdej z premier sytuacja się powtarza, więc nie jest to żadna nowość. Powtórzę jeszcze raz: sami sobie szkodzą.
A ty dalej walcz, dzielny rycerzu!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 06:57:05 pm wysłana przez fragsel »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1609 dnia: Czerwiec 13, 2014, 05:27:51 pm »
Do pierwszej części wypowiedzi, nawet się nie ustosunkuję, nie mam zamiaru nawet przybliżać się do twojego poziomu intelektualnego.

vision2001 jakoś przybliżył się do mojego poziomu intelektualnego i jakoś mu to nie zaszkodziło.

to dzięki nim, mam na półce Długie Halloween czy Severed w języku polskim.

A coś by się stało jakbyś ich nie miał w pl, a np w eng? Albo w ogóle?

Do tego skorzystali z naszych rad i obniżyli ceny za swoje tytuły.

Wątpię, żeby opinia/sugestia czytelników miała tu coś do czynienia.

Jak nie będę miał wyjścia to dołożę, oba komiksy do zamówienia z Gildii i już. Czy odbierze mi to radość z czytania? Raczej nie!

Aha, więc nie kupić ich to już nie można? Albo kupię, albo co? Kulka w łeb?

A to, że wydawnictwo cenzuruje posty czy wypowiedzi, nie odpowiada na maile to już niestety standard. Przy każdej z premier sytuacja się powtarza, więc nie jest to żadna nowość.

Prawie miesiąc od premiery to nie dzień premiery. Jakby od początku na bierząco informowali o trudnościach z dystrybucją, a nie kombinowali, to by takich cyrków nie musieli robić, o ile w ogóle.


A ty dalej walcz, dzielny rycerzu!

Nawet gdybym chciał o coś walczyć to nie wiem po co, skoro sprawa z góry jest przegrana. Widać w tuskolandzie ludzie lubią mieć wszystko drożej i być robieni w balona.

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1610 dnia: Czerwiec 13, 2014, 05:33:54 pm »
Wątpię, żeby opinia/sugestia czytelników miała tu coś do czynienia.
A niby co innego jak nie głosowanie portfelem, nasza forumowa skarbnico prawd objawionych? :P

Nawet gdybym chciał o coś walczyć to nie wiem po co, skoro sprawa z góry jest przegrana. Widać w tuskolandzie ludzie lubią mieć wszystko drożej i być robieni w balona.
Nie można wszędzie kupić komiksów Muchy - wina Tuska :D Masz jakieś wspólne geny z Prezesem?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1611 dnia: Czerwiec 13, 2014, 05:38:29 pm »
Nawet gdybym chciał o coś walczyć to nie wiem po co, skoro sprawa z góry jest przegrana. Widać w tuskolandzie ludzie lubią mieć wszystko drożej i być robieni w balona.

Zmień nick na Antoni Macierewicz, wtedy możesz do woli pisać o katastrofie wydawnictwa!

A coś by się stało jakbyś ich nie miał w pl, a np w eng? Albo w ogóle?

Wolę czytać po polsku. Wyjaśnił mi chłopie, dlaczego mam nie kupić czegoś, co mogę i chcę kupić.

Aha, więc nie kupić ich to już nie można? Albo kupię, albo co? Kulka w łeb?

Patrz powyżej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 05:42:02 pm wysłana przez Itachi »

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1612 dnia: Czerwiec 13, 2014, 05:59:15 pm »
Wspólne geny z prezesem, Antoni Macierewicz, koledzy dajcie spokój Kamil ma trochę racji w tym co pisze, Mucha jakoś dziwnie prowadzi sprzedaż nowych tytułów, są jakieś niejasne wyjaśnienia wydawnictwa czemu jest tak a nie inaczej , a ponadto w niezbyt dobrym stylu jest cenzurowanie wypowiedzi na facebooku gdy nie są obraźliwe a jedynie niewygodne. Ja tam nie węszę żadnego spisku poczekam jeszcze trochę i jeżeli nie pojawią się w szerszej dystrybucji to wtedy będę się zastanawiał ( Bruce J Hawker'a kupiłem w Incalu z 10% zniżką i żyję  :wink: )

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1613 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:00:07 pm »
A niby co innego jak nie głosowanie portfelem, nasza forumowa skarbnico prawd objawionych? :P

No głosowanie portfelem to co innego niż np. wpisy na forach i fb do Muchy typu "dajcie niższe ceny".

Nie można wszędzie kupić komiksów Muchy - wina Tuska :D Masz jakieś wspólne geny z Prezesem?

1. Nie, nie sympatyzuję, delikatnie mówiąc, z panem prezesem kartoflem (celowo z małych liter)
2. Z tym tuskolandem to mnie poniosło.
3. Chodzi mi o to, że mimo tego, że ktoś - w tym wypadku mucha - działa na ogólną niekorzyść klienta, to ten klient zamiast zrezygnować/poszukać jakiejś alternatywy czy jakkolwiek wyrazić swój sprzeciw takiej praktyce nie tyle dalej go wspiera co zaczyna go bronić i szukać dla niego przeróżnych wymówek, z obawy, że... bo ja wiem, że w przypadku Muchy zakończy działalność.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1614 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:03:11 pm »
w tym wypadku mucha - działa na ogólną niekorzyść klienta, to ten klient zamiast zrezygnować/poszukać jakiejś alternatywy czy jakkolwiek wyrazić swój sprzeciw takiej praktyce nie tyle dalej go wspiera co zaczyna go bronić i szukać dla niego przeróżnych wymówek, z obawy, że... bo ja wiem, że w przypadku Muchy zakończy działalność.

Na niekorzyść klienta? Zniżka 25% w gildii, 30% w sklepie Muchy. Powtórzę ponownie, sami sobie szkodzą, a nie nam.
Napisałem maila, co jeszcze mogę zrobić. Podpalić się pod siedzibą wydawnictwa?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1615 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:13:03 pm »
Na niekorzyść klienta? Zniżka 25% w gildii, 30% w sklepie Muchy. Powtórzę ponownie, sami sobie szkodzą, a nie nam.
Napisałem maila, co jeszcze mogę zrobić. Podpalić się pod siedzibą wydawnictwa?

jeśli ich komiksy do tej pory były dostępne w dyskontach księgarskich z rabatami rzedu 40% i więcej i nadal twierdzą, ze tak jest, a rzeczywistość mówi co innego, bo mogę dostać je jedynie w sklepach o gorszych warunkach rabatowych, to nijako jestem zmuszony do skorzystania z gorszej oferty.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1616 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:17:53 pm »
Ale to przecież poszczególne dyskonty/księgarnie ustalały rabaty, a nie wydawnictwo.
W proficie już takich rabatów nie ma, w bonito też. Aros miał zniżkę 34%, ale nie jest to już jakaś wielka różnica.
W sklepie Muchy, chcąc zakupić Catwoman i Wolverina trzeba dopłacić 15 zł za przesyłkę, więc niech sobie taki sklep w buty wsadzą.
Mając zamówienie w gildii pozostaje mi tylko dołożyć oba komiksy i tyle. Obrażanie się nic nie da.

Edit. Sam zapewne złożyłbym zamówienie w ravelo i tez jestem niezadowolony! Żeby nie było, że jestem ostatnim obrońcą Muchy!

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1617 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:21:24 pm »
Ale to przecież poszczególne dyskonty/księgarnie ustalały rabaty, a nie wydawnictwo.
Właśnie dlatego niektórzy czekają na pojawienie się tych tytułów właśnie w tych dyskontach.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1618 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:24:48 pm »
Właśnie dlatego niektórzy czekają na pojawienie się tych tytułów właśnie w tych dyskontach.

Wyobraź sobie, że ja też.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1619 dnia: Czerwiec 13, 2014, 06:34:31 pm »
Ale to przecież poszczególne dyskonty/księgarnie ustalały rabaty, a nie wydawnictwo.
W proficie już takich rabatów nie ma, w bonito też. Aros miał zniżkę 34%, ale nie jest to już jakaś wielka różnica.
W sklepie Muchy, chcąc zakupić Catwoman i Wolverina trzeba dopłacić 15 zł za przesyłkę, więc niech sobie taki sklep w buty wsadzą.
Mając zamówienie w gildii pozostaje mi tylko dołożyć oba komiksy i tyle. Obrażanie się nic nie da.

Edit. Sam zapewne złożyłbym zamówienie w ravelo i tez jestem niezadowolony! Żeby nie było, że jestem ostatnim obrońcą Muchy!

25% a te 34% to jest wg mnie i tak spora różnica. O ile bym jeszcze miał kupować same tytuły Muchy to rzeczywiście nic by się wielkiego nie stało, ale w przypadku gdybym kupował jeszcze jakieś cegły innych wydawców i miałyby one lepsze ceny w dyskoncie niż u np gildii to już zaczyna się problem, bo albo robię zamówienia w dwóch róznych sklepach (co rzadko jest oplacalne, jeśli w ogóle), albo jedno w sklepie z gorszymi rabatami.

Ale to przecież poszczególne dyskonty/księgarnie ustalały rabaty, a nie wydawnictwo.

no i właśnie, bo to dyskont co najwyżej będzie stratny a nie wydawca, bo dyskont musi chyba ze sprzedaży każdego egzemplarza odpalić określony % musze, który oni ustalili. Tym bardziej dziwne jest to ograniczenie dystrybucji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 06:51:01 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

 

anything