Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1620 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:51:24 pm »
Dlatego naprawdę nie rozumiem, po co Mucha zakładała swój sklep... Podam inny przykład J.P.F. postąpił podobnie, jednak w jego ofercie są mangi wszystkich wydawnictw, gadżety itp. A co z tego ma klient zamawiając bezpośrednio u wydawcy? Jedno wielkie zero! Mucha nie wydaje tak dużej ilości komików, aby pozwolić sobie na takie opcje wysyłki. Brakuje paczkomatów, wysyłki pocztą. Wszytko jest to nieprzemyślane i na spontanie.
Jasne, że zniżka 25%, a 34% jest spora, ale zauważ że w Arosie dochodzi opcja wysyłki (najmniej 4 zł). Szaleńcze promocje z ostatnich miesięcy delikatnie nas wszystkich rozpuściły, ale w sumie nie ma się co dziwić.

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1621 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:57:49 pm »
Cytuj
A co z tego ma klient zamawiając bezpośrednio u wydawcy?

To, że wspiera je bezpośrednio i dodaje małą cegiełkę do nowych możliwości wydawcy i pewność, że te pieniądze faktycznie dostanie w przeciwieństwie do zakupu w takim Empiku :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1622 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:01:44 pm »
Wspiera się kupując gdziekolwiek. A tak? Kilkaset osób może potencjalnie odpuścić zakup ze względu na ograniczoną dostępność + wysokie ceny przesyłki w sklepie wydawcy. Jasne i proste. Ciekawe kto więcej straci, a kto zyska?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1623 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:09:51 pm »
Mucha nie wydaje tak dużej ilości komików, aby pozwolić sobie na takie opcje wysyłki. Brakuje paczkomatów, wysyłki pocztą. Wszytko jest to nieprzemyślane i na spontanie.
Jasne, że zniżka 25%, a 34% jest spora, ale zauważ że w Arosie dochodzi opcja wysyłki (najmniej 4 zł). Szaleńcze promocje z ostatnich miesięcy delikatnie nas wszystkich rozpuściły, ale w sumie nie ma się co dziwić.

Ja akurat nie miałem namyśli sklepu Muchy, bo on i sklep Egmontu to w ogóle jakieś dziwne twory, ale o księgarnie mające jej komiksy w swojej ofercie. Taka wybiórcza dystrybucja tylko zniechęca zarówno do samej Muchy jak i do zakupów w dyskontach, bo skoro chcę zamówić kilka pozycji od różnych wydawców w tym od Muchy i okazuje się, że komiksy Muchy są z jakiegoś niejasnego powodu niedostępne w tym dyskoncie, a są w księgarni specjalistycznej, która oferuje gorsze rabaty, ale mniej więcej te samego koszty wysyłki, to siłą rzeczy muszę skorzystać z tej mniej kozystnej oferty (zakładając, ze zależy mi mocno na wszystkich pozycjach).

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1624 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:27:15 am »
Mucha na FB umieściła oświadczenie odnośnie dystrybucji swoich komiksów :

Szanowni,
 Mucha czuje się zobowiązana do poinformowania szanownych czytelników, że zasady dystrybucji tytułów komiksowych nie zmieniły od kilku lat. Towar wydrukowany trafia do głównego dystrybutora (sklep.gildia.pl), a od niego rozsyłany jest do zainteresowanych (tych, które złożą zamówienie) współpracą hurtowni, dyskontów, sklepów komiksowych. Mucha, wbrew opinii kilku aktywnych członków forów internetowych, nie rozsyła komiksów po księgarniach - to zainteresowani sprzedażą  zgłaszają się do głównego dystrybutora. Czas dostarczenia towaru do zamawiającego potrafi się wydłużyć z przyczyn
 niezależnych od wydawcy.

"Wolverine: Logan" oraz "Catwoman: Rzymskie wakacje" są dostępne w sprzedaży. Jeśli wasz sprzedawca, u którego zaopatrujecie się w komiksy nie ma tytułu, którego szukacie, poproście o sprowadzenie.




Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1625 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:40:26 am »
Czyli że co? To nie mucha, a sklep gildii wali w trąbę pozostałych sprzedawców? Ja co prawda Logana już mam, właśnie z Gildii, ale jeśli to faktycznie ruch mająca na celu wyeliminowanie komiksów z szerokiej dystrybucji, to raczej kiepska zagrywka.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:45:09 am »
Szkoda tylko, ze skoro wszystko jest cacy to dlaczego komiksy Muchy i Wydawnictwa Komiksowego trafiają prawie zawsze ze sporym opóźnieniem do szerszej dystrybucji. Hurtownie na prawdę nie są zainteresowane ich tytulami aż tak bardzo? Dziwne to wszystko. Jakoś tytuly malych wydawnictw typu Timof, Centrala czy Taurus potrafią się znalezc w ofercie praktycznie każdej ksiegarni parę dni po premierze. A ostatnio nawet w przedsprzedaży.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:58:11 am »
To ja już nic z tego nie czaję... Severed przed premierą był dostępny w kilku sklepach, a po premierze w większości, a teraz co? Nikt nagle nie chce zamówić kolejnych tytułów? Nie wierzę w to.

Edit: A może wpływ na to, ma zmiana właścicieli Gildii?

Edit: Zastanawiam się czy Mucha nie ma obaw, że ich tytuły są tylko w niektórych miejscach? Jako wydawnictwo, chyba sami powinni mieć w tym interes, aby jak najszersza dystrybucja obejmowała ich komiksy. Nie mogą zareagować? Przecież tracą na tym zysk!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 11:11:08 am wysłana przez Itachi »

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:18:43 am »
Edit: Zastanawiam się czy Mucha nie ma obaw, że ich tytuły są tylko w niektórych miejscach? Jako wydawnictwo, chyba sami powinni mieć w tym interes, aby jak najszersza dystrybucja obejmowała ich komiksy. Nie mogą zareagować? Przecież tracą na tym zysk!
Słuszna uwaga.
Osobiście wychodzę z założenia: nie chcą moich pieniędzy to nie. Bo obecnie jest taka różnorodność tytułów do kupienia, że albo poczekam kilka(naście) tygodni i dostanę wreszcie ich tytuły z innego sklepu, gdzie obecnie się obkupuję, albo po prostu zaopatrzę się w wydanie oryginalne. Płakać nie zamierzam. Jestem cierpliwy. A jak nie? To nie. Łaski bez.
Tylko niech potem się nie obudzą, że ich tytuły mogły lepiej się sprzedawać.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:31:16 am »
A może to jest tak, ze skoro hurtownie nie zwracają się do dystrybutora po towar to z dystrybutorem jest cos nie tak. Bym się nie zdziwil. Akurat sklep.gildia miewa zle opinie wśród wydawcow, wystarczy poczytać wątek Ongrysa. No ale dobra moze to sobie wszystko uroilem, tak czy inaczej nowych komiksów muchy nie mogę kupić  w wybranej ksiegarni.

sorry za pisanie raz z polskimi znakami, a raz bez. Program mi sam zmienia i nie chce mi się tego edytować :)




Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:40:56 am »
Mucha - Gildia - ?

Czyli mam rozumieć, że czysto hipotetycznie Gildia może wziąć cały nakład dla siebie i wystawić go w cenie okładkowej.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwiec 15, 2014, 05:14:06 pm »
No i? Spisek zawiążą? Kartel utworzą?

Offline mackey

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:53:04 am »
Czyli mam rozumieć, że czysto hipotetycznie Gildia może wziąć cały nakład dla siebie i wystawić go w cenie okładkowej.

I tak i nie. Na ile znam rynek dystrybucji książek, to przecież Gildia jako dystrybutor nie może nie wysłać zamówionych np. przez księgarnie książek do nich w cenach jakie sobie księgarnie wynegocjują. Więc jeśli np. Aros u nich zamówi, to na pewno wyślę bez zbędnej zwłoki. Ale jest druga strona medalu - nikt w Arosie nie siedzi i nie czyta stron czy funpage'ów wydawców aby wiedzieć czy coś wyszło. Dlatego zazwyczaj dystrybutorzy rozsyłają maile do swoich klientów (sklepów) z nowościami. I tu już pojawia się pole do nadużyć, bo jeśli nie wyślę to nikt spoza sklepów komiksowych nie odnotuje premiery. Nie pamiętam tytułu - chyba chodziło o jeden z komiksów Plansz Europy bardzo dawno temu, ale Egmont raz zapomniał o nim w newsletterze do hurtowni i właściwie komiks w dystrybucji nie istniał.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:57:26 am »
Sprzedawcy nie muszą śledzić forów komiksowych/stron wydawców by dowiedzieć się, że coś wyszło (bo jest tego za dużo).
Największym dystrybutorem książek jest olesiejuk.pl - ja sam często u nich sprawdzałem co się ukazuje na rynku i wg mnie większość sprzedawców właśnie od nich czerpie informacje o tym co się pojawia na rynku. Rzeczy od Muchy też znajdują się u nich w ofercie. Ale oczywiście nie ostatni pakiet.
Dlatego też wielu może nie wiedzieć, że coś takiego jak Catwoman czy Logan pojawiło się na rynku. Może warto by każdy z nas z osobna napisał do nich z pytaniem kiedy dany tytuł będzie dostępny? Plus może jakiś mały namiar, że jedynym dystrybutorem jest sklep.gildia.pl?


EDIT:
Właśnie wysłałem zapytanie o oba tytuły do:

http://aros.pl/kontakt
http://bonito.pl/menu/kontakt.html
http://www.ravelo.pl/static/kontakt.html
http://www.profit24.pl/kontakt-z-nami
Zachęcam do składania zapytań z Waszej strony.


Treść mojego zgłoszenia (prośba o edycję przed ewentualnym wysłaniem):



Dzień dobry,

Miesiąc temu z wydawnictwa Mucha Komiks pojawiły się na rynku poniższe tytuły:
http://www.muchacomics.com/pl/p/Catwoman-Rzymskie-wakacje/133
http://www.muchacomics.com/pl/p/Wolverine-Logan/132
Niestety nie są one obecnie dostępne u Państwa w ofercie.
Co ważne: jedynym dystrybutorem tych tytułów jest: sklep.gildia.pl

Czy istnieje szansa, że ww. tytułu pojawią się u Państwa w ofercie?

EDIT 2:
Info od:


profit24.pl
Jeśli jedynym dystrybutorem tych pozycji jest sklep.gildia.pl to niestety te tytułu będą niedostępne w naszej ofercie.

bonito.pl
Na tę chwilę mogę Panu odpisać, że do końca wakacji nie będą u nas dostępne.

aros.pl
niestety nie jest znana data pojawienia się pozycji w sprzedaży, lecz oferta codziennie jest aktualizowana o nowe tytuły.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 12:47:23 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:50:48 pm »
Bo wszystkie te sklepy biora towar z hurtowni i bezposrednio nie biora z gildi. Hurtownia powinna sie zaopatrzyc w te tytuly to beda dostepne w tych wszystkich sklepach.

EDIT: napisalem do profitu bardziej szczegolwe pytanie odnosnie tych tytuow. Mam nadzieje, ze odpisza :) Jak odpisza to dam znac.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 01:07:54 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything