trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 17, 2014, 01:50:36 pm »
Te dwa tytuły mnie jakoś nie bolą - jak nie pojawią się w sklepie, w którym będę robił większe zakupy, to po prostu ich nie kupię. Strata Muchy. Gorzej jak sytuacja się nie unormuje do czasu innych premier Muchy, jak np. Dark Victory. Nie dziwię się oburzeniu. Ja również Wolę stałe  30% zniżki niż 25% i tylko na początku.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 17, 2014, 02:29:14 pm »
Mam odpowiedz z profit24.pl:

Cytuj
Niestety ciężko powiedzieć, czy hurtownie, z którymi współpracujemy będą posiadać w swojej ofercie te pozycje. Być może sklep.gildia.pl jest jedynym dystrybutorem tych pozycji, ale tylko przez pewien okres czasu, a możliwe, że np. za miesiąc te książki pojawią się również w innych księgarniach internetowych. Niestety dokładnych informacji na ten temat nie posiadamy i nie możemy zapewnić czy w najbliższym czasie pojawią sie one w naszej ofercie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline daniels

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 17, 2014, 03:38:06 pm »
heh, pewnie więcej mieli problemów z reklamacjami niż zarobku.  :wink:

Offline Shinue

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 20, 2014, 01:36:10 am »
Bardzo nie podoba mi się ta cała sytuacja. Chciałbym kupić Catwoman i Wolverine'a ale nie zrobię tego dopóki komiksy nie trafią do szerszej/atrakcyjniejszej dystrybucji. Obawiam się, że praktyki z ograniczaniem punktów sprzedaży mogą stać się coraz częstsze jeśli my klienci nie zaprotestujemy swoimi portfelami.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:52:33 am »
25% zniżki wciąż jest atrakcyjną ceną. Pozostaje także aspekt psychologiczny. Nie każdy lubi kupować w dyskontach (też i tych spożywczych), bo uważają, że psują rynek.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1640 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:14:09 am »
25% zniżki wciąż jest atrakcyjną ceną. Pozostaje także aspekt psychologiczny. Nie każdy lubi kupować w dyskontach (też i tych spożywczych), bo uważają, że psują rynek.
Problem jest raczej w tym, ze jak kupuje w sklepie X to chcialbym miec dostepne tam wszystkie komiksy i tak generalnie jest, tylko Muchy brak. Bo 25% + przesylka to wiekszy wydatek, niz 25% + darmowa przesylka ze wzgledu na spore zamowienie ze sklepu X.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1641 dnia: Czerwiec 20, 2014, 04:14:09 pm »
Problem jest raczej w tym, ze jak kupuje w sklepie X to chcialbym miec dostepne tam wszystkie komiksy i tak generalnie jest, tylko Muchy brak. Bo 25% + przesylka to wiekszy wydatek, niz 25% + darmowa przesylka ze wzgledu na spore zamowienie ze sklepu X.

Uchwyciłeś samo sedno sprawy :wink:
Mucha wyskoczyła z pewnego obiegu, co zatem idzie również z obiegu czytelników, zobaczymy co z tego wyniknie w przyszłości.

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1642 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:07:09 pm »
Niestety zawiodłem się Catwoman: Rzymskie wakacje. Nie sięgam zwykle po amerykański mainstream, ale robię wyjątki na niektóre rekomendowane pozycje - dlatego kupiłem Długie Halloween, który przypadł mi bardzo do gustu. Zachęcony kupiłem też Catwoman, ale te dwa komiksy dzieli przepaść nie tylko lat w których powstałych - nudna, naiwna fabuła, scenariusz napisany chyba na kolanie (podobny może sam bym napisał), z trudem dobrnąłem do końca. Co gorsza z rysunkiem też jest znacznie gorzej, czasem wręcz źle, choć zdarzają się kadry na których można zawiesić oko.
Nie ma co żałować, że komiks jest słabo dostępny - może to i lepiej.
P.S. Czy Dark Victory bliżej do Długie Halloween, czy Catwoman ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1643 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:24:57 pm »
Catwoman rzeczywiście nie jest komiksem tej klasy co Długie Halloween, a ta opinia to Twoja opinia, ale mam wrażenie, że mocno przesadziłeś. Sugerując się tym co napisałeś, można pomyśleć, że Catwoman to jakiś totalny niewypał, komiks pozbawiony zalet: "nudna, naiwna fabuła, scenariusz napisany chyba na kolanie (podobny może sam bym napisał), z trudem dobrnąłem do końca. Co gorsza z rysunkiem też jest znacznie gorzej, czasem wręcz źle, choć zdarzają się kadry na których można zawiesić oko" - aż jestem zaskoczony, że Długie Halloween przypadło Tobie do gustu.

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1644 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:16:38 pm »
Co do rysunku, to pewnie też duża rola tych komputerowo robionych kolorów, ale na pewno też brak tu tych ciekawych układów kadrów i ujęć (wiele nadawało by się na niezłe plakaty) no i w Catwoman niektóre kadry na tle innych są po prostu słabe.
Co do scenariusza do tu zupełny brak tego czegoś co powodowało, że Długie Halloween czytało się jednym tchem - przemyślana wciągająca całość. A tu po prostu żadnych emocji i ta naiwność fabuły (tak jak mówię bardzo mało czytam mainstreamu - chyba nie jestem do tego przyzwyczajony)

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1645 dnia: Czerwiec 21, 2014, 04:27:53 pm »
Co do scenariusza do tu zupełny brak tego czegoś co powodowało, że Długie Halloween czytało się jednym tchem
Ja Catwoman czytałem niemal jednym tchem. Zawsze ciekawiła mnie kwestia przeszłości Seliny Kyle i Loeb to fajnie rozwinął przy okazji nawiązując do Długiego Halloween. Rysunkowo to najlepszy Sale jakiego widziałem. Duża w tym zasługa wielokrotnie nagradzanego Eisnerem Dave Stewarta. Nigdy nie napisałbym, że jego kolory są "komputerowe" bo są absolutnym przeciwieństwem tego słowa.

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1646 dnia: Czerwiec 22, 2014, 08:25:38 am »
Nigdy nie napisałbym, że jego kolory są "komputerowe" bo są absolutnym przeciwieństwem tego słowa.
zgodnie z tekstem T.Sale w dodatkach na końcu albumu kolory były właśni nakładane komputerowo, ale jest faktem że są bardzo przyzwoite i na pewno nie "plastikowe", jedynie mi mniej pasują do kreski Sale (znacznie bardziej pasują mi te z Długie Halloween - kontrastowe, bez tonalnych przejść, często nienaturalne, wydobywające i podkreślające rysunek i niektóre jego szczegóły). Co do fabuły pewnie jestem już za stary by akceptować pewne rażące naiwności i nie śledzę także wszystkich zawiłości relacji postaci z uniwersum Batmana, by ich wyjaśnienie było dla mnie główną zaletą tego komiksu.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1647 dnia: Czerwiec 23, 2014, 12:48:32 pm »
Mnie tez zastanawia brak komiksow muchy w takim chociazby proficie. Skorzystalem z promocji 25% w gildii, ale troszke liczylem na profita :wink: :razz:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1648 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:02:11 am »
Jeszcze odnośnie dostępności komiksów Muchy, mail z literackiej:
"Podobno mają być w lipcu. Najwyraźniej wydawca zrobił jakiś układ z jedną księgarnią na rynku. Ma tytuły tylko ona i ci, którzy się w niej zaopatrują hurtowo, inni dostawcy są odcięci od nowości przez 1-2 miesiące. Dziwna polityka wydawcy decyduje o tym."

Zawsze myślałem, że wydawcą zależy na tym żeby ich tytuły trafiły do jak najszerszej dystrybucji w jak najkrótszym czasie. Nie rozumiem dlaczego dla Muchy ważniejsze są interesy dystrybutora niż swoje własne :roll:

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1649 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:04:50 am »
Jeszcze odnośnie dostępności komiksów Muchy, mail z literackiej:
"Podobno mają być w lipcu. Najwyraźniej wydawca zrobił jakiś układ z jedną księgarnią na rynku. Ma tytuły tylko ona i ci, którzy się w niej zaopatrują hurtowo, inni dostawcy są odcięci od nowości przez 1-2 miesiące. Dziwna polityka wydawcy decyduje o tym."

Zawsze myślałem, że wydawcą zależy na tym żeby ich tytuły trafiły do jak najszerszej dystrybucji w jak najkrótszym czasie. Nie rozumiem dlaczego dla Muchy ważniejsze są interesy dystrybutora niż swoje własne :roll:

Moze trzeba napisac do szefowej wydawnictwa, bo moze ona nic o tym nie wie :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything