Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1665 dnia: Czerwiec 26, 2014, 05:57:22 pm »
Ale Avengersi byli wydawani przed WKKM...?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1666 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:05:18 pm »
Ale te niższe ceny już widać na przykładzie Catwoman. Porównaj sobie cenowo i objętościowo ten komiks do drugiego tomu Avengersów.
A ja bym jednak porównał bliższe sobie objętościowo, tematyką i datą wydania w PL materiały.

Batman: Śmierć rodziny - 75,00 PLN
cena przy obniżce o 30% - 52,50 PLN
Batman: Człowiek który się smieje - 69,99 PLN
cena po obniżce o 30% - 48,99 PLN
Catwoman: Rzymskie wakacje (po obniżce ceny okładkowej o 30%, co sugeruje przykład podany przez Muchę) - 59, 00 PLN

Możliwe, że w moim rozumowaniu jest jakiś błąd, nie twierdzę, że mam rację. Poza tym kiepski z matmy jestem. Ale na chwilę obecną dalej wydaje mi się, że tłumaczenie Muchy jest dziwne.

Edit: z tego co widzę to na gildii mozna kupić ten album (Catwoman) za 44,25 PLN, więc masz rację kelen, jak na razie jest taniej.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 06:10:17 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline wojtekzk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1667 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:08:36 pm »
Tłumaczenie jest poprawne - w cenę wkalkulowuje się rabat oddawany hurtowniom, które i tak później wyprzedają komiks z rabatem wyższy niż wydawca chce dać klientom. Dlatego również Wydawnictwo Komiksowe nie z każdym tytułem będzie obecne w dyskontach. Albo będziemy u nich z tak dużym opóźnieniem jak się tylko da.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1668 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:11:47 pm »
A ja bym jednak porównał bliższe sobie objętościowo, tematyką i datą wydania w PL materiały.

Batman: Śmierć rodziny - 75,00 PLN
cena przy obniżce o 30% - 52,50 PLN
Batman: Człowiek który się smieje - 69,99 PLN
cena po obniżce o 30% - 48,99 PLN
Catwoman: Rzymskie wakacje (po obniżce ceny okładkowej o 30%, co sugeruje przykład podany przez Muchę) - 59, 00 PLN

Możliwe, że w moim rozumowaniu jest jakiś błąd, nie twierdzę, że mam rację. Poza tym kiepski z matmy jestem. Ale na chwilę obecną dalej wydaje mi się, że tłumaczenie Muchy jest dziwne.

Edit: z tego co widzę to na gildii mozna kupić ten album (Catwoman) za 44,25 PLN, więc masz rację kelen, jak na razie jest taniej.  :biggrin:

Nie wiem, czy porównanie komiksów różnych wydawnictw ma sens, bo każde z nich na pewno ma inne nakłady (a z tego co wiem, "Śmierć rodziny" miała większy, niż wcześniejsze Batmany).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1669 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:13:35 pm »
Ale porównywanie z drugim tomem Avengersów wcale nie ma więcej sensu.  :razz:

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1670 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:14:14 pm »
Jak to nie, ten sam wydawca i na pewno zbliżony nakład ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1671 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:19:33 pm »
Ale Avengersi byli wydawani przed WKKM...?
Tomy 3-5 w 2012. Dodatkowo w tym samym roku Wojna domowa + Rod M. Pierwszy WKKM oficjalnie byl chyba w grudniu 2012. Latem byl rzut testowy jakos.

Tłumaczenie jest poprawne - w cenę wkalkulowuje się rabat oddawany hurtowniom, które i tak później wyprzedają komiks z rabatem wyższy niż wydawca chce dać klientom.
Czyli jakby hurtownie sprzedawaly z rabatem 25% klientom to by bylo dla wydawcy OK? Ale przeciez jak hurtownie sprzedaja towar z rabtem 35% to i tak wydawca dostaje tyle na ile sie "dogadal" z hurtownia. To ze hurtownie wymuszaja duzy rabat od wydawcy to wiadomo, ale dlaczego "wyprzedają komiks z rabatem wyższym niż wydawca chce dać klientom"? Jak hurtownia chce mniej zarobic to ich problem a nie wydawcy. Chyba, ze o cos innego Ci chodzilo...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 06:26:59 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1672 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:21:01 pm »
Sure, wiem o tym, tom, do którego się odwoływałem był za to przed WKKM.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1673 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:26:23 pm »
No to obniżkę pomiędzy New Avengers a Catwoman można zrzucić na efekt WKKM, czyż nie? Czy znowu coś mylę? :D

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1674 dnia: Czerwiec 26, 2014, 06:31:19 pm »
No to obniżkę pomiędzy New Avengers a Catwoman można zrzucić na efekt WKKM, czyż nie? Czy znowu coś mylę? :biggrin:
No tak mi sie wydaje wlasnie. I ceny okladkowe po WKKM sa cenami "normalniejszymi". I dopiero od nich bym zaczal liczyc rabaty itp. o ktorych Mucha pisze.
I tak nie jest zle bo np. Wolverine: Logan w wersji dunskiej kosztuje 148 koron, co wychodzi jakies 80 pare zlotych :)

Mi tam rabat 30% na stronie Muchy odpowiada, nie odpowiada mi za to prog darmowej wysylki i jej koszt :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1675 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:29:21 pm »
Mi tam rabat 30% na stronie Muchy odpowiada, nie odpowiada mi za to prog darmowej wysylki i jej koszt :smile:

True

Przeczytałem i dalej nic. Nie obchodzi mnie, że ktoś im jęczał na face że okładkowe wysokie. Komiksy można było kupić taniej, były szerzej dostępne i do Muchy trafiało tyle samo pieniążków. Przykład podany przez Muszkę (100 zł - 70 zł) jest prześmieszny, bo nie dotyczy żadnego konkretnego tytułu. Dlatego piszę że czekam na cenę DV, która zgodnie z tym ogłoszeniem powinna być niższa aż do poziomu ceny jaką DH miało w dyskontach. Wtedy odnajdę sens!  :wink:

True, mnie również takie tłumaczenie nie przekonuje. Takie Severed kupiłem z prawie 44% zniżką, więc różnica jest duża. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie promocje zdarzały się rzadko, jednak ważniejsza jest dla mnie dostępność takiego komiksu, np. ravelo ze zniżką 30% + darmowa wysyłka. Niby malutka różnica, ale jaka wygoda z wysyłką!


Rozmawiamy o dyskontach, czyli zaliczamy do tego grona wszystkie księgarnie? Aros i Bonito to wiadomo, ale literacka, ravelo itd?


Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1676 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:38:06 pm »
Ja sie przyłączam do poszukiwanego przez Blaskowitza sensu.


Mucha zrobiła taką woltę we własnym interesie, a nie w interesie czytelników, co zdaje się sugerować wpis na fb. No bo skoro teraz jest niby tak pięknie... to czemu jest tak źle - czemu od momentu wydania przez Muchę Catwoman i jej dystrybucję "w dobrych sklepach" słychać głosy krytyczne, a nie głosy pochwalne. Przecież gdyby wszyscy mieli lepiej to na facebooku nie byłobu tylu głosów negatywnych - czy to nie jasne?
Prawda jest taka, że w tej chwili mogę mieć Catwoman najtaniej za 52,25 (z gildii, wliczając przesyłkę) a takiego - Człowieka, który sie śmieje, mimo że 11 zł okładkowo droższy - będę miał za jakieś 45-50 zł z dyskontu (wliczając dostawę)...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1677 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:40:29 pm »
I kolejna sprawa, wybiórcze wypowiedzi chwalące ceny nowych komiksów od wydawnictwa na fb. Kolejny raz Mucha odpowiada na to co chce, a przez ponad miesiąc nie potrafiła zakomunikować prostej rzeczy...

Edit: Dołożyłem Catwoman i Wolverina do zamówienia z Gildii, mam już dość tych wszystkich tłumaczeń. Chciałbym w końcu dostać, przeczytać i odłożyć na półkę!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 07:52:26 pm wysłana przez Itachi »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1678 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:52:20 pm »
Ja sie przyłączam do poszukiwanego przez Blaskowitza sensu.
Mucha zrobiła taką woltę we własnym interesie, a nie w interesie czytelników,
To oczywiste, pierwsze prawo handlu. A co do całego ambarasu - nie wydaje mi się, że sprawa jest tak oczywista jak zdają się mówić głosy tu na forum. W handlu jak to w handlu, jest mnóstwo zależności, kosztów ukrytych, dyktatów z jednej i z drugiej strony, nieczystych zagrywek, wojen i wojenek. Jeśli Mucha twierdzi, że nie chce układać się z dyskontami - to ja takie dictum przyjmuję. Niech regularnie wydaje dobre komiksy, niech nie szarżuje z okładkową ceną, by nie przekroczyć umownej psychologicznej ceny jaką chcę dać za wybrany wolumin - będzie miała we mnie stałego klienta. A że to kupię w innym sklepie niż dotychczas? Co to za życie ograniczając się jedynie do kupowania wina w Biedronce.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1679 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:55:54 pm »
Co to za życie ograniczając się jedynie do kupowania wina w Biedronce.
Chyba calkiem dobre, bo wina w Biedronce, wg znawcow win, sa i bardzo dobre i w dobrych cenach :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything