Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1680 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:56:31 pm »
Tomy 3-5 w 2012. Dodatkowo w tym samym roku Wojna domowa + Rod M. Pierwszy WKKM oficjalnie byl chyba w grudniu 2012. Latem byl rzut testowy jakos.
Czyli jakby hurtownie sprzedawaly z rabatem 25% klientom to by bylo dla wydawcy OK? Ale przeciez jak hurtownie sprzedaja towar z rabtem 35% to i tak wydawca dostaje tyle na ile sie "dogadal" z hurtownia. To ze hurtownie wymuszaja duzy rabat od wydawcy to wiadomo, ale dlaczego "wyprzedają komiks z rabatem wyższym niż wydawca chce dać klientom"? Jak hurtownia chce mniej zarobic to ich problem a nie wydawcy. Chyba, ze o cos innego Ci chodzilo...

 a co jeśli na ten dodatkowy rabat dla klienta zrzuca się w tym przypadku wydawca? ot czysto hipotetycznie:
 
 okładkowa 100 zł
 tam gdzie zniżka 25% jeden pośrednik kupuje za 50zł (urobek dla niego 25 zł)
 tam gdzie zniżka 35% drugi pośrednik chce kupić za 40 zł (i zarobić tyle co pierwszy pośrednik)
 
 każdy pośrednik zarabia tyle samo, wydawca już niekoniecznie...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1681 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:59:02 pm »
każdy pośrednik zarabia tyle samo, wydawca już niekoniecznie...

To czemu tylko Mucha ma takie problemy? Inne, mniejsze wydawnictwa jakoś nie mają takich pomysłów. Co do samych nakładów, nie uwierzę że najnowsze propozycje miały niski i dlatego teraz jest taka sytuacja.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1682 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:06:33 pm »
a co jeśli na ten dodatkowy rabat dla klienta zrzuca się w tym przypadku wydawca? ot czysto hipotetycznie:
 
 okładkowa 100 zł
 tam gdzie zniżka 25% jeden pośrednik kupuje za 50zł (urobek dla niego 25 zł)
 tam gdzie zniżka 35% drugi pośrednik chce kupić za 40 zł (i zarobić tyle co pierwszy pośrednik)
 
 każdy pośrednik zarabia tyle samo, wydawca już niekoniecznie...
No tak mniej wiecej jest. Pytanie o jakiego klienta chodzilo w tamtej wypowiedzi - sklepy/hurtownie czy klienta-czytelnika.

Wydawca indywidualnie ustala wysokosc marzy z kazdym ze sklepow/hurtowni. Jak ustali marze X z hurtownia Y, a hurtownia wysle towar do ksiegarni A (ktora sprzeda ten towar z 25% rabatem), B (ktora daje 30% rabatu) i C (35% rabatu). W tym wypadku wydawca zarobi tyle samo, bez wzgledu na to jaki rabat ma A, B czy C. O taki model mi chodzilo.
Rozumiem, ze Mucha kosztem wiekszej dostepnosci omija "zlodziejskie" marze hurtowni.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1683 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:39:06 pm »
Mnie tam obchodzi w tym wszystkim tylko jedno KOMIKSY BEDA TANSZE. Mam nadzieje, ze mucha dotrzyma slowa. Inna sprawa, ze konflikt muchy z dyskontami jest dla mnie niezrozumialy, ale  niech tam., to sa ich sprawy
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1684 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:42:37 pm »
Mnie tam obchodzi w tym wszystkim tylko jedno KOMIKSY BEDA TANSZE. Mam nadzieje, ze mucha dotrzyma slowa. Inna sprawa, ze konflikt muchy z dyskontami jest dla mnie niezrozumialy, ale  niech tam., to sa ich sprawy
pzdr
No wlasnie cholera wie, bo moze im chodzi o to, ze juz sa tansze i tak pozostanie poki co.
Buk, Hodor i Dziczyzna

WKKM Must Die

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1685 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:45:01 pm »
A ja w związku z zaprzestaniem wydawania dalszych tomów New Avengers nadal czuje się wydymany przez Muchę :evil:  i im większe mają problemy finansowe tym bardziej się ciesze :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1686 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:50:45 pm »
mucha ma wrocic do NA. Nie no to wszystko nie jest chyba zwiazane z plynnoscia finansowa muchy. No ogolnie troszke dziwny i niezrozumialy komunikat. No ciekawe jak to bedzie przy okazji premiery kolejnych komiksow muchy.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1687 dnia: Czerwiec 26, 2014, 09:10:19 pm »
i im większe mają problemy finansowe tym bardziej się ciesze :badgrin: :badgrin: :badgrin:
W domu wszyscy zdrowi?

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1688 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:15:12 pm »
Edit: Dołożyłem Catwoman i Wolverina do zamówienia z Gildii, mam już dość tych wszystkich tłumaczeń. Chciałbym w końcu dostać, przeczytać i odłożyć na półkę!
Gratuluję męskiej decyzji. 44zł za Catwoman i 26zł za Logana to przecież i tak świetna cena. Dzisiaj kurier dostarczył mi owe albumy ze sklepu gildii. Wchłonąłem je ekspresowo - Catwoman jestem oczarowany (humor, intryga, rysunki, kolory) a Logan to też przyjemna lektura.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1689 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:26:13 pm »
Gratuluję męskiej decyzji. 44zł za Catwoman i 26zł za Logana to przecież i tak świetna cena. Dzisiaj kurier dostarczył mi owe albumy ze sklepu gildii. Wchłonąłem je ekspresowo - Catwoman jestem oczarowany (humor, intryga, rysunki, kolory) a Logan to też przyjemna lektura.

Jutro kończy się miesięczny okres 25% zniżki, więc to ostatnia szansa. Do tego mam złożone zamówienie, więc przesyłkę mam darmową. Będę miał na początku lipca wspaniałą ucztę :wink:

Offline wojtekzk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1690 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:42:50 pm »
Tym co nie rozumieją podpowiem - hurtownie dostają inny rabat niż sklepy komiksowe.  Zatem zysk wydawcy jest większy jak przekieruje ruch na sklepy komiksowe. No i na sprzedaż z własnej strony, gdzie cała kasa idzie bezpośrednio do kieszeni. A tak kończyło się tym, że "dyskonty" były tańsze od sklepów wydawnictw.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1691 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:56:40 pm »
Tym co nie rozumieją podpowiem - hurtownie dostają inny rabat niż sklepy komiksowe.
O ile wydawca będzie miał wtedy tyle samo klientów. Albo przynajmniej nie aż o tyle mniej, żeby mieć mniejszy zysk. Nikt przypadkowy nie kupi już w Arosie, czy na Literackiej, a nie wiadomo czy zna specjalistyczne sklepy. Ciekawe jak na tym wyjdą. Życzę im jak najlepiej.

Chyba, że faktycznie rynek komiksowy opiera się tylko na świadomych klientach, którzy mają wszystko obcykane, więc i tak kupią, tylko gdzie indziej. Komiksy są w sumie drogie. Taki koleś po wyjściu z Batmana kinowego za 15 zł, pomyśli dwa razy, zanim kupi komiks o nietoperzu za 60-90 zł.

Offline wojtekzk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1692 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:00:28 am »
Death - popatrz na komentarze, ile osób tu kupowało wcześniej Muchę w Arosie czy innych a ile teraz jak jej tam nie ma kupuje w Gildii? To już robi różnicę.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1693 dnia: Lipiec 03, 2014, 04:01:45 pm »
Death - popatrz na komentarze, ile osób tu kupowało wcześniej Muchę w Arosie czy innych a ile teraz jak jej tam nie ma kupuje w Gildii? To już robi różnicę.
Widać to dokładnie w opublikowanym dzisiaj zestawieniu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1694 dnia: Lipiec 03, 2014, 04:50:31 pm »
Ja tam nic nie widze, bo to jest zestawienie jednego sklepu. Jakby byla liczba sprzedanych egzemplarzy, albo chociaz przedzial liczbowy to juz jest jakis punkt odniesienia. Bo rownie dobrze moze byc tak, ze miejsce 1. to 25 egz., 2. 23 egz. itd. :) A jak by bylo, ze zakladajac naklad dla jednego komiksu ok. 1000 szt. i nr 1. to przedzial 600-800 egz., 2. 400-500 egz. itp. to juz jakies ogolne pojecie o sprzedazy danego tytulu jest.
Buk, Hodor i Dziczyzna