Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1710 dnia: Lipiec 08, 2014, 06:39:45 pm »
Czemu ten Wolverine: Logan jest taki krótki? Człowiek ledwo rozpocznie czytania, a tu już koniec...
Album oceniam na plus, nie rozumiem tylko dlaczego twórcy zdecydowali się na zabieg zmieszczenia tej historii w zaledwie trzech zeszytach.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1711 dnia: Lipiec 15, 2014, 08:43:35 pm »
Mucha opublikowała kadry z komiksu Dorwać Jiro. Mój portfel w końcu delikatnie odpocznie :wink:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.661755380568376.1073741836.180384102038842&type=1

Offline Nick Jackolson

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1712 dnia: Lipiec 15, 2014, 09:45:04 pm »
Mi ten pomysł od początku się nie podobał... Jest tyle pozycji a biorą się za krwawe sushi...

Offline horror

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1713 dnia: Lipiec 15, 2014, 11:59:18 pm »
polecam sie zainteresowac: Jiro sni o sushi

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1714 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:27:16 am »
get jiro zapowiada sie dziwnie i bardzo ciekawie.  :razz: :lol:
walka kulinarnych gangow :biggrin:
oceny na amazonie tez sa mocno rozbiezne, zobaczymy
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1715 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:44:23 pm »
Na facebookowej stronie Muchy znalazłem ciekawą dyskusję sprzed kilku dni na temat wydania Justice.


W skrócie - pytanie: czy jest szansa na wydanie części nakładu Justice w formacie powiększonym?
Odpowiedź Muchy: Razem ze wszystkimi dodatkami (ponad 100 stron) i opracowaniem koszt takiego komiksu dla nakładu 300 egzemplarzy wynosiłby 300-350 zł. [ale nie piszą czy przed czy już uwzględniając standardowe zniżki]
Kolejne pytanie: A może wydać w formacie powiększonym, ale bez tych wszystkich dodatków z Absolute'a.
Odpowiedź Muchy (cytuję): "Jest taka opcja, ale DC i tak musi wyrazić zgodę na taką publikację. Pomyślimy, popytamy. Wszystko jest możliwe, ale niczego nie obiecujemy."
Odpowiedź: byłoby super. Nawet 350 zł to nie byłoby tak dużo za takie wydanie
Inny głos w dyskusji: 350 zł za wydanie typu Absolute i ograniczona część nakładu wydana w takim formacie wyprzedałaby się na pniu.


A Wy jak myślicie - przyjęłoby się takie ekskluzywne wydanie na naszym rynku. Osobiście za Rossa w formacie Absolute'a myślę, że byłbym w stanie dac nawet 300-350 zł 

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1716 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:48:48 pm »
Moim skromnym zdaniem - nie ma szans na taką inicjatywę. Bo po co? Przeciętny czytelnik za taka kwotę, mógłby zakupić kilka normalnych wydań. Zapewne znajdzie się kilka osób, które na taką zachciankę będą mogły sobie pozwolić, ale to pewnie znikomy ułamek. Mucha byłaby szalona, gdyby postanowiła na taką wersję, nawet w małym nakładzie.

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1717 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:54:07 pm »
350zł... Nie, dziękuję.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1718 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:00:01 pm »
Justice w wydaniu anglojęzycznym w przeliczeniu na złocisze kosztowałby niewiele mniej. Ja bym kupił, a jeżeli mówimy o 300 egz. to nie jest to jakaś porażająca liczba i ktoś kiedyś musi zaryzykować  z wydaniem komiksu superhero w ekskluzywnym wydaniu ze wszystkimi bajerami. Zresztą Mucha pewnie zacznie sobie zaraz liczyć, że Długie Halloween - sukces, Dark Victory - chyba też sukces, a oba komiksy do cienkich nie należą i chyba też było ryzyko, a może więcej w tym plotek, że taki komiks sukcesu nie wróży. Niech mają wiarę w czytelników!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1719 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:02:33 pm »
Odpowiedź: byłoby super. Nawet 350 zł to nie byłoby tak dużo za takie wydanie
Inny głos w dyskusji: 350 zł za wydanie typu Absolute i ograniczona część nakładu wydana w takim formacie wyprzedałaby się na pniu.


A Wy jak myślicie - przyjęłoby się takie ekskluzywne wydanie na naszym rynku. Osobiście za Rossa w formacie Absolute'a myślę, że byłbym w stanie dac nawet 300-350?


Niech się pukną w łeb, najpierw Mucha pitoli, że wywala wszystkie bonusy i dodatki, żeby polskie wydanie było tańsze, potem "wspaniałomyślnie" ogranicza dystrybucje swoich komiksów, żeby były jeszcze tańsze (przez jeden miesiac), a teraz w "trosce" o portfele swoich klientów chcą wydać cegłę wartą prawie z 4 stówy, bo jakieś "fajsbukawe" maniaki nie mają co robić z pieniędzmi. No normalnie w dupach im się poprzewracało. Jeśli Mucha uważa, że ludzi na to stać to niech przejrzy sobie wątek Egmontu na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 06:54:13 am wysłana przez fragsel »

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1720 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:04:56 pm »
Ale po co się denerwować? Nie chcesz - nie kupuj. :>

Imo ZAWSZE najlepszym wyjściem jest dać klientom wybór. Jedno wydanie tańsze, bez bajerów, dla normalnych ludzi (:P), a drugie ekskluzywne. Inna sprawa czy Muchę na to stać...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1721 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:05:21 pm »
Spokojnie, to przecież tylko zwykła rozmowa na fejsie, nie ma żadnych konkretów :wink:
Wydawnictwo spławiło zainteresowanego, lakonicznym komunikatem i tyle.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1722 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:12:38 pm »
Ale po co się denerwować? Nie chcesz - nie kupuj. :>

No jasne, że bym nie kupił, jeszcze na głowę nie upadłem. Inna sprawa, że bardzo chciałbym kupić ten komiks (rzecz jasna, przy założeniu, że ten absurd nie stanie się rzeczywistością).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 10:22:12 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1723 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:29:54 pm »

Niech się pukną w łeb, najpierw Mucha pitoli, że wywala wszystkie bonusy i dodatki, żeby polskie wydanie było tańsze, potem "wspaniałomyślnie" ogranicza dystrybucje swoich komiksów, żeby były jeszcze tańsze (przez jeden miesiac), a teraz w "trosce" o portfele swoich klientów chcą wydać cegłę wartą prawie z 4 stówy, bo jakieś "fajsbukawe" maniaki nie mają co robić z pieniędzmi. No normalnie w dupach im się poprzewracało. Jeśli Mucha uważa, że ludzi na to stać to niech przejrzy sobie wątek Egmontu na tym forum.
Przyznam, że tej wypowiedzi nie rozumiem. Przecież tam jest mowa o wydaniu małej części nakładu w wersji ekskluzywnej - wolisz kupić taniej - to po prostu kupisz "zwykłą" wersję. Chyba, że jak pies ogrodnika... :wink:

Ja osobiście bym chciał by polski rynek komiksowy poszedł w tym kierunku, bo tego jeszcze nie ma u nas. Chciałbym żeby był wybór - SC, HC, Wydania Deluxe (nie piszę, że to nas realane, że by się przyjęło - piszę tylko jak chciałbym żeby było!). Pamiętam jak w jednych z odpowiedzi Egmontu Kołodziejczak pisał, że nie ma szans na wydnaie ekskluzywnych Strażników, bo polski rynek nie przyjmie - dokładnie jakbym go słyszał mówiącego, że polski rynek nie przyjmie Long Halloween.

Osobiście wydaje mi się, że wydanie w małej ilości egzemplarzy (200-300 o której pisze Mucha) by się sprzedało... i to nawet baardzo szybko. Wystarczy spojrzeć po ile chodzą Kingodm Come czy Azyl Arkham...

No i oni pisali, że 300-350 zł to byłby koszt full wypas Absolute (ze wszystkimi dodatkami), a potem była mowa już tylko o wydaniu w formacie powiększonym (bez ponad 100 stron dodatków) - czyli pewnie dużo taniej niż te 300-350 zł.

Ja osobiście kupiłbym chętniej nawet pełny Absolute (oczywiście wydaniem "tylko" powiększonym, ale bez dodatków też bym nie pogardził :smile: ). I to mimo, że nie biorę nigdy udziału aukcjach allegro na których padają rekordowe sumy. Ba, najwięcej wydałem na allegro na Kingodom Come (200 zł - i był to jedyny raz kiedy doszedłem do 200 zł na aukcji), którego zresztą i tak sprzedałem jak była "górka". ...Ale akurat Justice to jeden z dosłownie kilku komiksów, za który byłbym w stanie dać tyle kasy (ze względu na ilustracje Rossa oczywiście).


Na marginesie: warto wspomnieć, że Ross wcałe nie rysował Justice (a przynajmniej nie rysowałe większości). Justice w wieksozści narysował Braithwaite, Ross mu pomagał w rysowaniu (albo inaczej: narysował mniejszość ilustracji), a potem go inkował i malował ilustracje. Co oczywiście nie zmienia faktu, że (sądząc z ilustracji z netu) ilustracje są niesamowite
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 06:54:32 am wysłana przez fragsel »

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1724 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:41:52 pm »

Niech się pukną w łeb, najpierw Mucha pitoli, że wywala wszystkie bonusy i dodatki, żeby polskie wydanie było tańsze, potem "wspaniałomyślnie" ogranicza dystrybucje swoich komiksów, żeby były jeszcze tańsze (przez jeden miesiac), a teraz w "trosce" o portfele swoich klientów chcą wydać cegłę wartą prawie z 4 stówy, bo jakieś "fajsbukawe" maniaki nie mają co robić z pieniędzmi. No normalnie w dupach im się poprzewracało. Jeśli Mucha uważa, że ludzi na to stać to niech przejrzy sobie wątek Egmontu na tym forum.
Chłopie, ty się uspokój i uszanuj zdanie innych. To, że nie chcesz kupować/nie stać cię, nie upoważnia cię do takich słów.




Załóżmy, że by ekskluzywne wydanie bez dodatków kosztowało 300zł. 300zł -30% od Muchy to jest 210 zł. Ja bym się nie zastanawiał nawet chwili, brałbym momentalnie. Nie wiem, czy 300 egz. to niezbyt duży nakład i czy 200 czy 150 egz. nie byłoby lepszym wyjściem, ale ja się nie znam. Tak czy siak, ja byłbym zachwycony mając okazję kupić tak wyjątkowe wydanie takiego komiksu i to w języku polskim. Dałbym spokojnie nawet do 250zł (po zniżce). Jakby było więcej, bym się zastanawiał, ale też myślę, że bym się zdecydował. Oby Mucha się skusiła na taki eksperyment.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 06:54:51 am wysłana przez fragsel »

 

anything