Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1740 dnia: Sierpień 02, 2014, 04:26:14 pm »
Filarecki, wiem, ale twoja uwaga dała mi po prostu szansę na wypowiedzenia swojego zdania na ten temat :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1741 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:23:39 pm »
Czy ja wiem, takie wydanie justice na rynku to bylby precedens no i dzieki temu dowiedzielibysmy sie, czy w Polsce oplaca sie wydawac np takie omnibusy
Gdyby naklad szybko sie rozszedl, mucha moglaby zrobic  blyskawiczny dodruk :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1742 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:57:21 pm »
Skąd masz takie informacje? Czym są one uzasadnione? Zapisujesz sobie kto wygrywa takie aukcje, sprawdzasz i wychodzi Ci, że często aukcje tego samego komiksu wygrywają te same osoby? (pytam poważnie)
Jeżeli po x latach wciąż chodzą oryginalnie zafoliowane egzemplarze, to innego wytłumaczenia nie widzę. Nie upieram się specjalnie pod moją 'teorię' - niemniej jednak wydawnictwo w swoich biznesplanach powinno rozważyć i taką ewentualność.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1743 dnia: Sierpień 02, 2014, 10:06:06 pm »
No, na prawdę zajebista opcja - kilka osób kupi po 10 egzemplarzy i zamiast wpaść w ręce kogoś, komu na prawdę zależy, to będzie chomikowane u kogoś innego. Wiem, każdy sobie tak może zrobić, ale nie muszę tego uznawać za fajne.
No i co z tego? Dla tych co chcą, na pewno zdążą kupić i dla siebie egzemplarz, a jak ktoś się ociąga pół roku z zakupem, to już jego problem. To raz, dwa, jak tacy handlarze wykupią pół nakładu, to przecież dal wydawnictwa chyba to różnicy nie robi, wręcz mogą się cieszyć, że wszystko poszło i ewentualnie zrobić dodruk.








misiokles - ja ci podam inne wytłumaczenie... Ludzi kupują a nie czytają. Ja mam dosłownie masę komiksów w foliach i to nie dlatego, ze chce je sprzedać, a po prostu dlatego, że nie zdążyłem ich jeszcze przeczytać.

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1744 dnia: Sierpień 02, 2014, 10:34:06 pm »
Moim zdaniem takie wydanie w nakładzie 300 sztuk za 300-350 zł rozeszłoby się, może nie w miesiąc, ale dość szybko. To by było coś wyjątkowego, nowego, a takie rzeczy schodzą (p. okładka Śmierci rodziny). Może ktoś by w to zainwestował, choć jak coś już na starcie kosztuje 300 zł, to do ilu może wzrosnąć cena?
Ja bym się poważnie zastanowił nad kupnem, gdyby zwykłe wydanie miało te same dodatki, to chyba bym się nie zdecydował (choć kusi, żeby mieć taki wyjątkowy komiks). W dłuższej perspektywie raczej by mnie nie było stać na takie wybryki.
Jeśli będą do wyboru 2 wersje (jak przy Hawkerze), to nie powinno być źle. Gorzej, jakby ktoś poszedł wyłącznie w ekskluzywność (to na dłuższą metę psuje ryneczek).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline badday

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1745 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:55:45 am »
Nie żeby "Justice" w absolucie też było dostępne i każdy mógłby sobie je kupić (i to taniej, niż za 350 złotych)...

A co ma piernik do wiatraka. Ja mam oryginalny Justice ale lubie rysunki Rossa nie tylko w Justice, dlatego mam też Mythology i jestem z niego bardzo zadowolony. Widzę, że macka też nie interesuje konkretny komiks Rossa, tylko chce duzo jego szkiców i dodatków, co spełnia "Mythology".

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1746 dnia: Sierpień 03, 2014, 11:08:13 am »
Nie do końca ;)
Szkice są fajne, ale tylko jako dodatek. Bardziej jestem zainteresowany gdy występują one jednak w kontekście scenariusza (jako komiks ;) ).
A co do szkiców to tak na szybko patrząc chyba jeszcze ciekawsze jest Rough Justice... (?)

Offline badday

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1747 dnia: Sierpień 03, 2014, 12:26:32 pm »
Nie do końca ;)
Szkice są fajne, ale tylko jako dodatek. Bardziej jestem zainteresowany gdy występują one jednak w kontekście scenariusza (jako komiks ;) ).
A co do szkiców to tak na szybko patrząc chyba jeszcze ciekawsze jest Rough Justice... (?)

Hehe, no mnie kiedys wiele lat temu polecił ktoś tu Mythology za co do dziś jestem wdzięczny, więc chciałem teraz spłacić dług, pokazując to wydanie innym forumowiczom:)
Rough Justice nie mam, za to chętnie sobie kiedyś kupię: http://www.amazon.com/The-Dynamite-Art-Alex-Ross/dp/160690244X/ref=pd_bxgy_b_text_z

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1748 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:40:25 pm »
Nowe wieści z face Muchy:
Cytuj
bzzt!
Szanowni! Wieści kilka:
- Dorwać Jiro! już w sprzedaży (materiał promocyjny w języku obcym, w wykonaniu scenarzysty komiksu poniżej);
- w sklepie Muchy od dziś koszty przesyłki zredukowane (na stałe) do 10 zł za paczkę (30% zniżki na nowości przez miesiąc po premierze i 20% w dalszych miesiącach). Powyżej 150 zł przesyłka gratis;
- premiera pierwszego tomu Chew ze powodów niezależnych od Muchy zostaje przeniesiona na listopad (już po MFKiG);
- jeszcze przed poniedziałkiem pakiecik informacji o pierwszym tomie Sagi!
[/url]
Przesunięcie Chew nie jest dobrą wiadomością, ale przy takim komiksowym dobrobycie można poczekać.  ;-)

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1749 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:45:21 pm »
Jak nigdy dostałem komiks w dniu premiery, więc sobie pozwolę napisać parę słów o Dorwać Jiro!.
Jedna zaskoczka (
Spoiler: pokaż
ucięcie głowy na początku
) i ciekawy patent (
Spoiler: pokaż
ten numer z jedzeniem ptaszków
), a tak historia niezbyt wciągająca i zaskakująca. Dziwny świat, dziwne działania bohaterów, dziwne zwroty akcji, pewne wątki jakieś takie nie wiadomo po co, ale jest trochę humoru. Rysunki OK, choć nieco poziom spadał z kolejnymi stronami. Kolory nie w moim guście. Jest (chyba) trochę smaczków okołorestauracyjnych, których ja nie do końca rozumiem i chyba przeciętnemu czytelnikowi nie sprawią wielkiej przyjemności. Do tego jakieś wstawki po bodaj francusku, których tłumaczenia brak (rozumiem, że tak było w oryginale - też bez tłumaczeń). Może osobom związanym zawodowo z kuchnią ten komiks bardziej przypadnie do gustu. Mnie wydanie tego komiksu przez Muchę mocno dziwi.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1750 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:03:06 pm »
Mnie wydanie tego komiksu przez Muchę mocno dziwi.


Co prawda komiksu jeszcze nie czytałem, ale też mnie to dziwi. Wrzucili w tym roku dużo ciekawych zapowiedzi, Snyder, Loeb i Sale, Fatale, Chew, Saga - komiksy nagradzane, uznanych twórców, a wśród nich nie wiadomo skąd i dlaczego, Get Jiro!. Ale sprawdzę co to jest, choćby dlatego, że ostatnio rzadko coś świeżego z Vertigo u nas wychodzi.

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1751 dnia: Sierpień 10, 2014, 06:14:20 pm »
Cytat: Mucha Comics
Saga – tom 1
 Scenariusz: Brian K. Vaughan
 Rysunki: Fiona Staples
 
 Przekład z języka angielskiego: Jacek Drewnowski
 Wydawnictwo: Mucha Comics
 Wydawca oryginału: Image Comics
 Liczba stron: 168
 Oprawa: twarda
 Papier: kredowy
 Druk: kolor
 TYLKO DLA DOROSŁYCH
 
 ISBN 978-83-61319-44-3
 Wydanie pierwsze
 Cena okładkowa: 59,00 zł
 
 Premiera: 29 sierpnia 2014
I jak tu żyć? Gdy do wydania do końca roku na komiksy ma się jeno 300zł, a tutaj tyle "Must Have"...

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1752 dnia: Sierpień 10, 2014, 06:35:37 pm »
Myslalem, ze cena bedzie mniejsza :( Po rabacie wyjdzie ok. 41 zl. Nr 1 w SC w oryginale mozna kupic za jakies 26 zl. Mocno sie zastanawiam nad oryginalem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1753 dnia: Sierpień 10, 2014, 06:38:12 pm »
Myslalem, ze cena bedzie mniejsza :(
168 stron w twardej oprawie za 59 złotych? Szczerze powiem, że nie licząc WKKM to nic tańszego nie ma na polskim rynku. Rozumiem, że oryginał jest tańszy, ale trudno było się spodziewać niższej ceny w Polsce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1754 dnia: Sierpień 10, 2014, 06:43:42 pm »
dlatego osoby mające problem z angielskim lub z innych powodów decydujące się na zakup jedynie prawdziwego polskiego produktu powinny się cieszyć z tak niskiej ceny, natomiast osoby, których ten problem nie dotyczy lub nie czują się ograniczone żadnymi takimi obostrzeniami powinny jednak zastanowić się nad zakupem oryginału. A różnicę cen przeznaczyć na coś innego, być może polskiego/po polsku...

(tak, wiem, że rzadko co się da za tyle kupić, ale ziarnko do ziarnka...)