trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helsing

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1755 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:03:02 pm »
Myslalem, ze cena bedzie mniejsza :( Po rabacie wyjdzie ok. 41 zl. Nr 1 w SC w oryginale mozna kupic za jakies 26 zl. Mocno sie zastanawiam nad oryginalem.
A teraz proszę sprawdż ceny kolejnych tomów. Image pierwsze tomy wycenia mniej, potem już jest drożej, a u Muchy raczej się nie zmieni.

Gdyby nie to że mam już 3TPB po angielski chętnie wziąłbym od Muchy. Jak dla mnie spóźnili się o jakiś miesiąc. Ale życzę powodzenia i polecam, bardzo polecam tę serię.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1756 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:16:10 pm »
Myslalem, ze cena bedzie mniejsza :sad: Po rabacie wyjdzie ok. 41 zl. Nr 1 w SC w oryginale mozna kupic za jakies 26 zl. Mocno sie zastanawiam nad oryginalem.

Polityka Image, z tego co wiem. Każdy 1 tom jest tani, ale potem kolejne dostają już "normalną" cenę. A Mucha raczej pewnie nie może sobie pozwolić na podobny ruch.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Fau

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1757 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:38:23 pm »
Nr 1 w SC w oryginale mozna kupic za jakies 26 zl. Mocno sie zastanawiam nad oryginalem.

Gdzie można kupić 1 tom Sagi w tej cenie?

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1758 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:52:03 pm »
Każdy 1 tom jest tani, ale potem kolejne dostają już "normalną" cenę.
Wiekszosc, ale nie kazdy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1759 dnia: Sierpień 10, 2014, 08:15:00 pm »
Ale wszystkie numery pierwsze komiksow Image sa z okladkowa ok. 10$ (Lazarus jest chyba jeszcze tanszy), dlatego spodziewalem sie nizszej ceny na te tytuly. Np. Severed (mimo, ze Image) w oryginale byl tylko pare zl tanszy. W tym przypadku zakup Sagi i Chew w oryginale wyjdzie troche drozej niz 1 tom po polsku.


Gdzie można kupić 1 tom Sagi w tej cenie?
thebookdepository przez amerykanskie ip :smile: 
Polityka Image, z tego co wiem. Każdy 1 tom jest tani, ale potem kolejne dostają już "normalną" cenę. A Mucha raczej pewnie nie może sobie pozwolić na podobny ruch.
I tak wychodzi, ze kolejne tomy sa za ok. 30 pare zlotych, wiec i tak jest duzo taniej. Nie moge teraz za bardzo sprawdzic, bo mi vpn nie dziala.

EDIT: musze zweryfikowac swojego posta. Przez ip z USA wychodzi teraz mi ok. 28 zl za t.1 i pozostale tomy ok. 36 zl. Jak dojdzie do tego VAT, to tomy od 2 w gore wyjda podobnie jak wersja polska. Thebookdepository zmeinia czesto ceny i byc moze kiedys byl wiekszy rabat. No coz, jednak polska edycja sie oplaca, bo dolozenia paru zlotych do wersji HC to nie jest za duzy wydatek. No chyba ze ktos lubi oryginaly.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2014, 06:00:57 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1760 dnia: Sierpień 10, 2014, 08:16:56 pm »
Gdzie można kupić 1 tom Sagi w tej cenie?

Ja ostatnio za 28,73 kupiłem w Multiversum. Na razie tylko 1 tom, zobaczę o co tyle zamieszania.

Offline Fau

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1761 dnia: Sierpień 10, 2014, 08:37:34 pm »
thebookdepository przez amerykanskie ip :smile:

I tak wychodzi, ze kolejne tomy sa za ok. 30 pare zlotych, wiec i tak jest duzo taniej. Nie moge teraz za bardzo sprawdzic, bo mi vpn nie dziala.


Mam dwa pierwsze tomy Sagi (trzeci w planach zakupowych), ale myślałem, że jest jakaś tania księgarnia o której nie wiem.
VPN nie chcę używać.

Wracając do meritum:
"Sagę" gorąco polecam. Często na tym forum toczą się dyskusję o tzw. "efekt WKKM", który przywrócił ludzi do czytania komiksów. W moim przypadku w dużym stopniu o powrocie zaważyła "Saga".

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1762 dnia: Sierpień 10, 2014, 08:47:12 pm »
Sagę również polecam, choć... mam pewne zastrzeżenia do rysunków Fiony Staples. Kobieta ma talent, szczególnie do wyraźnej kreski, która bardzo dobrze oddaje emocje na twarzach. Z kolei pozbawione szczegółów, malarskie tła również są dobre, ale właśnie... Saga to space opera i aż się prosi o więcej szczegółów fantastycznych światów, w których dzieje się komiks - dostajemy co prawda niezłe malowidła, ale trochę za dużo jest graficznych umowności. Dzięki temu czasami czuję, że akcja dzieje się na jednej planecie a nie kilku, całkowicie odmiennych od siebie. Niemniej polecam. Bardzo!

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1763 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:01:59 pm »
Ale oryginał jest w miękkiej a Mucha daje w twardej  :biggrin:

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1764 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:37:03 pm »
Myślę, że to chybiona inicjatywa wydawnicza, zresztą jak większość w Polsce, kupujmy wszyscy oryginały, przecież wychodzą 28, ew. 36zł za tom, a w naszych warunkach nikt z polskich wydawców tego nie przebije (przy tak skromnych nakładach), proponuję też poszukać jakiegoś forum o komikach po angielsku i tam się dalej wypowiadać (przynajmniej poćwiczymy trochę język i lektura wydań oryginalnych będzie wtedy łatwiejsza)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1765 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:42:31 pm »
Myślę, że to chybiona inicjatywa wydawnicza, zresztą jak większość w Polsce, kupujmy wszyscy oryginały

To kto wykupuje całe nakłady Batmanów, Kick Assa, Strażników, WKKM?

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1766 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:51:35 pm »
To kto wykupuje całe nakłady Batmanów, Kick Assa, Strażników, WKKM?
Ale Tomasz 66 chyba nie pisał tego poważnie. Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1767 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:54:38 pm »
To kto wykupuje całe nakłady Batmanów, Kick Assa, Strażników, WKKM?

Właśni ci co się obnoszą perfekcyjną znajomości angielskiego i uwielbieniem oryginalnych wydań. Tylko dziwne, że takie emocje wywołuje każda polska zapowiedź tytułów przecież obecnych już od lat na rynku.

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1768 dnia: Sierpień 10, 2014, 11:32:22 pm »
Sagę można już zamawiać w gildii.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/238856-saga-1

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1769 dnia: Sierpień 11, 2014, 03:55:31 am »
Ale Tomasz 66 chyba nie pisał tego poważnie. Przynajmniej ja tak to odebrałem.

A to sorry, mój błąd.  :)