trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1800 dnia: Wrzesień 09, 2014, 02:41:03 pm »
O widzicie Panowie, to znaczy, że pamięć mnie jednak nie zawiodła. Na szczęście promocje na wrześniowe tytuły Egmontu trwają na gildii do października, więc może uda się jeszcze do tej przesyłki dorzuć Dark Victory. Trzeba ogarnąć to jak najtaniej, bo do kupienia jest cała masa świetnego stuffu. Oprócz polskich nowinek poszedł strzał w kilka omnibusów, plus kolekcja Rosy. Bankructwo takie piękne. :smile:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1801 dnia: Wrzesień 09, 2014, 04:15:51 pm »
A ja, jako klient czuję się rozczarowany postępowaniem Muchy i specjalistycznych sklepów komiksowych. Dlaczego?
Po pierwsze w nowym sklepie wydawnictwa, tylko przez 30 dni jest zniżka na premierowy tytuł, a darmowa dostawa jest od bodajże 15 zeta. Przy premierze Sagi, musiałbym kupić cztery, aby mieć darmową dostawę. Pewnie padnie argument, że mogę kupić starsze komiksy, ale ja staram się kupować na bieżąco, więc sens takiego sklepu przy tak małej ilości tytułów jest wątpliwy. Do tego dlaczego w sklepie wydawnictwa, nie ma zapowiedzi? Znając życie, jak pojawi się DV to na Sagę przepadnie zniżka.

Podobnie jak w np. gildii, jakoś wszystkich innych wydawców zapowiedzi zostały wprowadzone, a Muchy nie? Dlaczego? Bo x klientów będzie chciało kupić Sagę i większość dorzuci inne tytuły do koszyka, w celu osiągnięcia 200 zł, ja zrobiłem identycznie podczas premier Catwoman i Logana. A po miesiącu dodadzą pozostałe...

Dziwię się, czemu Mucha nie wykorzystuje lepiej szansy korzystania z własnego sklepu, czyżby wprowadzenia pakietów z nowościami było ponad ich możliwości?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1802 dnia: Wrzesień 09, 2014, 04:26:43 pm »
Mnie w ogóle dziwią takie praktyki monopolistyczne w gospodarce (podobno) wolnorynkowej. Rozumiem Ongrys, który rzucił "Hawkera" w kilka miejsc ze względu na bardzo niski nakład. Natomiast działania Muchy są kompletnie niezrozumiałe. Miało to niby spowodować jakiś spadek cen ich komiksów, którego w rzeczywistości nie ma. Komiksy Muchy wcale nie są tańsze w porównaniu z komiksami Egmontu w podobnym formacie i z podobną liczbą stron.  A najlepsza jak zwykle była propaganda na fejsie. Po ogłoszeniu, że nie będzie komiksów Muchy w dyskontach, przeważały (że ujmę to delikatnie) raczej negatywne komentarze ale po interwencji dyżurnego cenzora pozostały jedynie głosy uwielbienia dla polityki wydawnictwa :smile:

Prawdę mówiąc to od startu tej absurdalnej dystrybucji kupiłem tylko jeden z nowych komiksów Muchy i to temu, że brakowało mi do darmowej wysyłki.

Offline zielone_biurko

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1803 dnia: Wrzesień 09, 2014, 04:42:11 pm »
Zacznijmy, że Mucha w dupie ma niezadowolonego klienta. Opisywałem tu sytuację, gdzie na Fb PRowiec muchy mnie potraktował dość niemiło. Dodajmy do tego praktykę usuwania negatywnych opinii z komentarzy, czy niestarannie wykończone książki, które się rozklejają. Mucha to ekonomista pełną gębą.

Porównanie:
Strażnicy - Egmont - 416 stron - 120 zł
Batman: Długie Halloween - Mucha - 374 strony - 150 zł
Dodatkowo, można się doczytać wielu głosów niezadowolenia - nie z rozklejającego się grzbietu - z powodu grubości i jakości papieru. Kto miał obie książki w dłoni od razu zauważalna jest różnica w grubości, różnica 40 stron nigdy nie była taka wielka ;)

Zawsze staram się kupować jak najtaniej, lecz jak najrzadziej z drugiej ręki, ot tak, żeby napędzać kasę wydawnictwom. Prosto od muchy kupiłem jedynie Srebrnego Surfera, resztę z obrotu wtórnego. ;) Może jak zmienią swoje praktyki to się doń przekonam.

Offline bowman007

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1804 dnia: Wrzesień 09, 2014, 06:35:35 pm »
Odnośnie Mrocznego Zwycięstwa, znalazłem w necie takie coś:
http://komikslandia.pl/pl/p/Batman-Mroczne-zwyciestwo/8265


Czyli jednak jakaś zapowiedź już była?
149 zł cena okładkowa? Przy braku tych komiksów w literackiej, arosie, bonito, to ta cena to jakaś masakra :P

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1805 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:11:23 pm »
Sam kupuje od muchy bardzo duzo komiksow i dziwi mnie  ich polityka wydawnicza i podejscie do klientow, hmmmm
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1806 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:00:10 pm »
Właśnie na Dark Victory najlepiej będzie widoczna ta cała zmiana polityki cenowej, LH było do zgarnięcia od 98 zł...

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1807 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:10:44 pm »
LH było do zgarnięcia od 98 zł...

Błąd. Już za 94,88.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1808 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:12:25 pm »
No to jeszcze lepiej :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1809 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:17:01 pm »
Teraz pozostaje tylko trzymać Muchę za słowo i liczyć, że Dark Victory będzie jeszcze tańszy :smile:

Offline bowman007

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1810 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:19:33 pm »
Teraz pozostaje tylko trzymać Muchę za słowo i liczyć, że Dark Victory będzie jeszcze tańszy :smile:
licząc, że komikslandia przyjmuje już zamówienia, wierzę, że mają potwierdzenie tej ceny. czyli jednak kosztuje tyle samo co LH, ale już bez fajnych zniżek. Wydaję się, że nie dotrzyma słowa i będzie drożej :P

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1811 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:25:27 pm »
Wydaję się, że nie dotrzyma słowa i będzie drożej :P

Ale oczywiście nikt nie będzie miał okazji tego powiedzieć wydawnictwu gdyż cenzor czuwa :smile:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1812 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:33:53 pm »
Pragnę tylko zauważyć, że LH była niezafoliowana. Z Dark Victory będzie odwrotnie, a to są przecież cholernie drogie rzeczy :lol:

Edit: Żeby nie było, w dzisiejszym zamówieniu znalazła się również Saga.
Przekonam się za co wszyscy ją tak chwalą, bo graficznie na przykładowych stronach jest mocno przeciętnie. Liczę natomiast na zaskakujący scenariusz.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2014, 08:45:15 pm wysłana przez Itachi »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1813 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:12:31 pm »
Jeśli znasz Wiedźmina, to historia dziecka-niespodzianki nie będzie da ciebie specjalnie zaskakująca. Saga jest mocna w wyrazistych postaciach i oryginalnych światach 'przedstawionych'.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1814 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:14:46 pm »

Edit: Żeby nie było, w dzisiejszym zamówieniu znalazła się również Saga.
Przekonam się za co wszyscy ją tak chwalą, bo graficznie na przykładowych stronach jest mocno przeciętnie. Liczę natomiast na zaskakujący scenariusz.

Żeby nie było. Nie wszyscy ją chwalą. I niestety nie tylko graficznie jest mocno przeciętnie.

 

anything