trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1830 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:20:58 pm »
Coś mi się wydaje, że Mucha może na tym tytule (wobec braku odpowiednich rabatów) mocno się przejechać. Kupić Sagę czy Chew, które mają niskie ceny okładkowe to jedno ale kupić komiks, który ma okładkową 149 złotych to zupełnie inna sprawa. "Długie Halloween" z taką samą okładkową można dorwać za 94,88.

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1831 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:23:14 pm »
Nie zdziwiłbym się gdyby cena "Mrocznego Zwycięstwa" była efektem wcześniejszych ustaleń z właścicielem licencji (być może kupili prawa do tego komiksu w pakiecie z "Długie Halloween"). I stąd taka cena a nie inna, bo nie wytargowali niższej. Ale to tylko przypuszczenie. Komiks na pewno wart jest tej kasy.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1832 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:27:06 pm »
Ze zniżkami w sklepie Muchy będzie ok. 104 zł (i darmowa dostawa) - nie jest źle :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1833 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:40:13 pm »
Coś mi się wydaje, że Mucha może na tym tytule (wobec braku odpowiednich rabatów) mocno się przejechać. Kupić Sagę czy Chew, które mają niskie ceny okładkowe to jedno ale kupić komiks, który ma okładkową 149 złotych to zupełnie inna sprawa.

A nie sądzisz, że "Mroczne zwycięstwo" kupią ci co kupili "Długie Halloween"? Oczywiście pomijając tych co kupili "Długie Halloween" i im się nie spodobało.

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1834 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:42:00 pm »
Ramirez: "Oczywiście pomijając tych co kupili "Długie Halloween" i im się nie spodobało."

 A są tacy?! ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1835 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:45:00 pm »
A są tacy?! ;)

Nie wiem, ale wykluczyć, że ktoś taki się znalazł, nie można. W końcu znajdują się tacy, których DKR, czy Zabójczy żart rozczarowały.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1836 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:45:19 pm »
Ze zniżkami w sklepie Muchy będzie ok. 104 zł (i darmowa dostawa) - nie jest źle :smile:


I to jest maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na ten komiks, bo tyle zapłaciłem za LH :wink:
I ani centa więcej!

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1837 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:46:05 pm »
A nie sądzisz, że "Mroczne zwycięstwo" kupią ci co kupili "Długie Halloween"?

Nie wiem. Niektórzy już przy "Długim Halloween" narzekali na cenę, a teraz mogą się poczuć lekko dotknięci faktem, że miało być taniej, a jest drożej i to sporo. Ja na przykład zastanawiam się nad oryginałem w SC http://multiversum.pl/p/1254/48173/batman-dark-victory-new-edition-sc-dostawa-2014-17.html
Za "Long Halloween" i "Dark Victory" wyjdzie jakieś 150 złotych (bo jest jeszcze rabat 5%).

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1838 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:55:42 pm »
No tak, ale "Długie Halloween" i "Mroczne zwycięstwo" nie od dziś jest znacznie tańsze w oryginale, zresztą to od zawsze był główny argument Egmontu, że nie wydadzą tych komiksów, bo będą za drogie. A jednak "Długie Halloween" sprzedało się na pniu i był potrzebny dodruk. Ktoś to musiał kupić.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1839 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:58:58 pm »
Ktoś to musiał kupić.

Kupili... klienci dyskontów, z których Mucha zrezygnowała.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1840 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:59:51 pm »
Kupili... klienci dyskontów, z których Mucha zrezygnowała.

Ech, dobra, niech będzie.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1841 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:00:40 pm »
A są tacy?! :wink:
Ja należę do jeszcze innej grupy. Kupiłem LH, podobało mi się, ale obiektywnie patrząc jest sporo rzeczy, które podobają mi się bardziej i wątpię, że wydam drugi raz stówę za Batmana, patrząc na inne zapowiedzi (choć kto wie...Batman z superhero ma u mnie pierwsze miejsce, bo mroczny, fajne postacie w uniwersum i w ogóle jest spoko). Po prostu nie jestem milionerem i nie mam też nieograniczonej ilości czasu, nawet gdybym już kupił. Ta sama sytuacja, o której pisałem w temacie Kaczor Donald. Tak, podobają mi się inni disneyowscy twórcy, poza Barksem i Rosą, ale patrząc racjonalnie nie mam na nich czasu i kasy, bo są na liście "podoba mi się", ale daleko. DV będzie miał też gorzej od LH, bo cena nie będzie tak atrakcyjna (brak dyskontów).

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1842 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:07:13 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/12/podsumowanie-roku

Podsumowanie sprzedaży Sklepu Gildii za 2013 rok, "Długie Halloween" na 4 miejscu za największymi hitami, dwoma tomami Batmana Snydera i Thorgalem. Sklep Gildia to chyba nie jest mała księgarenka, więc o czymś to świadczy. Bez dyskontów też można.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1843 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:12:26 pm »
Bez dyskontów też można.

To się dopiero okaże. A w porównaniu z dyskontami gildia to jednak jest mała księgarenka.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1844 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:15:47 pm »
Nie przesadzajcie z tym, że nakład LH błyskawicznie się wyprzedał. Oczywiście dodruk był wielkim sukcesem, ale nie odbyło się to tak szybko, jak niektórzy piszą.


Cena za DV jest bardzo wysoko i niestety obietnica Muchy została złamana. To nie podlega dyskusji.
Mam nadzieję, że jednak "specjalistyczne sklepy komiksowe" zrobią trochę wyższą promocję na ten komiks, niż standardowe - 25%.

 

anything