trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1845 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:20:09 pm »
No wlasnie juz kiedys pisalem, ze jakbysmy znali chociaz skale sprzedazy danego tytulu to mielibysmy jakie odniesienie. A tak to ja nie wiem. Moze pierwsze miejsce to 100 szt, a moze 400. Jakby bylo chociaz info, ze tytuly od miejsca 1-10 to skala sprzedazy 600-800, itd. to bylby pelniejszy obraz, ale z drugiej strony nie wszystkie tytuly maja taki sam naklad. Nawet jakby sklep.gildia sprzedal caly naklad ABC Warriors (500 szt.) to przyjmujac ta przykladowa skale wyszloby, ze ABC W. nie znalazlby sie w pierwszej dziesiatce :smile: Trzeba by uzupelnic te skale jeszcze o jakies punkty za procent sprzedazy nakladu, ale takich dodatkowych punktacji mozna by mnozyc jeszcze ze wzgledu na rozne czynniki: czas, ceny na rynku wtornym po wyprzedazy, itp. :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1846 dnia: Wrzesień 10, 2014, 10:06:45 pm »
Pisałem już o tym wcześniej, skoro mucha w najbliższym czasie ma wydać cztery tytuły, to co im szkodzi zrobić pakiety np. DV + jeden inny tytuł, i tak dalej...na łącznym rabacie 30%.
Wtedy cena Batmana spada z każdym kolejnym tomem, a kasa idzie prościutko do wydawnictwa, tak trudno wpaść na takie rozwiązanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1847 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:06:31 am »
Nie przesadzajcie z tym, że nakład LH błyskawicznie się wyprzedał. Oczywiście dodruk był wielkim sukcesem, ale nie odbyło się to tak szybko, jak niektórzy piszą.

"Długie Halloween" premierę miało w październiku, dodruk był już w styczniu. To kiedy mógł pierwszy nakład się wyprzedać? Powiedzmy, że w grudniu. Dwa miesiące to nie jest błyskawicznie?

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1848 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:43:06 am »
150zł za Dark Victory? To są te niższe ceny spowodowane wycofaniem się dystrybucji w dyskontach? Chyba podziękuje i sprawię za to coś żonie.  Ciężko przetrawiłem cenę LH, a właściwie tylko dlatego, że dostałem na gwiazdkę od małżonki  :lol: także będzie okazja się odwdzięczyć.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1849 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:55:21 am »
I tak wszyscy DV kupimy. Inaczej zeżre nas ciekawość. Mucha o tym wie i wykorzystuje z zimną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1850 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:30:44 am »
I tak wszyscy DV kupimy. Inaczej zeżre nas ciekawość. Mucha o tym wie i wykorzystuje z zimną krwią.

Ja kupię ale jednak oryginał. Po pierwsze jest taniej, po drugie nie lubię jak ktoś w ten sposób ładuje klientów.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1851 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:55:49 am »
99% komiksów wychodzi taniej w oryginale. Taka karma.

Offline veritius

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1852 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:08:46 am »
Za duża cena na DV, polityka cenowa Muchy sprawiła że zrezygnowałem z ich komiksów. Wolę kupić kilka dodatkowych innych wydawnictw lub oryginał niż wydawać 150 zł na DV. Z odejściem z dyskontów by obniżyć ceny przyszłych komiksów to jedna wielka ściema pazernej firmy. 150 zeta za nieluksusowe wydanie? Rozumiem Rorka z dodatkami ale DV? Wezmę oryginał.
PS: Zresztą w miejsce Sagi w Proficie wybrałem do zapchania koszyka też świetny Locke & Key, miejsce Muchy zajmą inne firmy :cool:

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1853 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:16:02 am »
Na fejsie Muchy ludzie już zaczynają wyrażać swoje niezadowolenie. Ciekawe ile powiszą takie komentarze jak ten po lewej? :smile:

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1854 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:40:36 am »
Jak mnie się pięknie wyczyścił koszyk. Egmont? Daje ciała z kanonem.
Mucha? Leci w kulki z Batmanem. Kupię za to więcej z WK, od Timofa i z KG (i nie tylko od nich). :) Mamy tak pięknie rozbudowany rynek, że nie trzeba brać wszystkiego, bo zawsze można kupić równie dobry komiks i lecenie w kulki danego wydawcy będzie miało swój koniec w kupowaniu u innego. Nawet nie trzeba kupować nowości. Jak patrzę na listę archiwaliów, których jeszcze nie mam, to widzę tam ogromny wybór.

Tak samo ze sklepami. Jest już 1500 sklepów z komiksami, wygra ten, kto dobrze zapakuje i da fajny rabat.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1855 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:47:52 am »
DV za 150 zł, to ani dużo ani mało, ja i tak wezmę dla siebie jeden egz, poza tym nie pamiętam kiedy ostatni zapłaciłem okładkową za komiks, w tym przypadku też tak będzie. Jak bym miał 300 zł, to po okładkowej miałbym 2 egz, a po rabatach pewnie 3, więc wiadomo o co zaczyna się krzyk :P

Wolę, aby Mucha wydawała takie pozycje jakie ma wydawać po cenach " rozsądnych" niż ładować kasę w wydanie org w SC, które jest nie najlepiej klejone. Jeżeli kupować DV w org to tylko HC, a tutaj cena jest wyższa niż ta co Mucha chce za swoje wydanie. Poza tym tutaj wiadomo co kupuje, jeżeli chodzi o historię to jest jeden top, więc wiem, że będę do niej wracał.

Przez takie akcje z cenami topnieją moje nadzieje na wydania Absolute, które pewnie Mucha jako jedyne wydawnictwo na dzień dzisiejszy bierze pod uwagę.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1856 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:50:14 am »
Z jednej strony - tak jak pisałem wcześniej - kupując w sklepie Muchy z 30% zniżki jakiejś wielkiej różnicy z LH nie ma. Bo jakie są największe promocje teraz? Chyba 35% na literackiej (no chyba, że kupuje się w Selkarze i odbiera osobiście - wtedy jeszcze więcej :smile: ) - to daje ok. 7,5 zł różnicy (obecnie na literackiej DH jest po 99 zł), a trzeba jeszcze doliczyć koszty przesyłki, których w sklepie Muchy nie ma... więc bez przesady z tą podwyżką w porównaniu z LH.
(Oczywiście LH można było też kupić i z promocją 40% na gildii czy gdzie indziej.... ale to były czasowe promocje, na które przy DV też można liczyć).


Natomiast inną sprawą jest to, że już cena LH była dość wysoka, o czym pisałem swego czasu. Ok. 100 zł za komiks w zwykłym formacie (i to jeszcze na dość cienkim papierze) nawet jak na tak gruby komiks to naprawdę sporo (biorąc pod uwagę na pewno spory nakład). Trochę cieńsza V jak Vendetta jest 40% tańsza.Oczywiście - firma istnieje po to żeby zarabiać... ale do Muchy znów zaczyna przytykać łatka najdroższej komiksowej firmy, co na pewno dobrze im nie zrobi.


Ja kupię... i tak jak isteklistek mam nadzieję, że wydadzą Rossa w Absolute... lub chociaż powiększonym formacie :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 10:53:33 am wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1857 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:51:35 am »
Co nie zmienia faktu, że wydali Long Halloween, którego Egmont nie chciał, więc mają u czytelników plusa. A Egmont pewnie teraz żałuje.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1858 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:53:01 am »
Niektorzy uzytkownicy sa jak lemingi, ktore lykna wszystko byleby tylko ktos raczyl to wydac.
Panika, zgrzytanie zebow, "trzeba kupowac" (nie cierpie tego zwrotu), kombinowanie gdzie pare pln taniej i ogolnie dramat, ze za duzo, za gesto.

Nikt nie kaze wszystkiego kupowac. To tylko komiksy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1859 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:56:47 am »
Chodzi o to, że miała być obniżka, a jest podwyżka. Wyjście z dyskontów walnęło klientów po kieszeni, a obietnice Muchy nie znalazły pokrycia w rzeczywistości.W związku z tym nie widzę potrzeby nabijania kabzy oszustom.

 

anything