trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1890 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:15:29 pm »
Znasz warunki zakupu licencji?
Od kiedy to problemem klientów są warunki licencji? Skoro Mucha już wcześniej wiedziała jaka będzie cena DV, to po co zapewnienia, że od teraz okładkowe będą niższe?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1891 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:18:16 pm »
A jeśli - zakładając, że dyskontowe czasy by trwały i wówczas okładkowa cena DV byłaby np. 165 zł?

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1892 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:20:17 pm »
Skoro odpowiedzi na oficjalnym fejsie wydawnictwa są niezobowiązujące, to po co w ogóle bierzesz stamtąd informacje?
Nie są zobowiązujące w tym sensie że w każdej chwili firma sobie może zmienić zdanie na dany temat przez co odp. na facebooku jest już nieaktualna, mają do tego pełne prawo.  Typowe oszustwo to byłoby gdyby np. najpierw przyjęli zamówienia, a potem okazało się że papier będzie czarno-biały albo coś w tym stylu. ;)
 

Może czekać cie niespodzianka i zapłacisz 200 złotych za DV, bo przecież info na fejsie jest nieoficjalne.
Ano może. I nie będę wtedy nikogo wyzywać od oszustów, po prostu nie kupię.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1893 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:20:58 pm »
A jeśli - zakładając, że dyskontowe czasy by trwały i wówczas okładkowa cena DV byłaby np. 165 zł?

Wyjaśnij najpierw, dlaczego cena miałaby wzrosnąć? My rozmawiamy o realnych sprawach, a Ty o jakiś przypuszczeniach.
Nakład DV będzie z pewnością większy niż pierwszy rzut LH, to są realia. Długie Halloween była sprawdzeniem rynku, teraz Mucha wie już na czym stoi.

Offline bowman007

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1894 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:22:43 pm »
Polska to taki dziwny kraj. Różowa sieć telefonii komórkowej zmieniła umowę w czasie jej trwania. Kwota dotyczyła tylko 5 zł miesięcznie, a ja "w imię zasad" nakłoniłem całą rodzinę do zerwania umowy i przejścia do konkurencji. Tu też chodzi tylko o słowa i zasady, ale ja kupię oryginał i nie zamierzam kupować nic od Muchy póki nie zmieni swojego stosunku do klientów. Cenzura skończyła się w Polsce dawno temu. Tak myślałem aż wszedłem na profil Muchy na fb :P

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1895 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:26:27 pm »
DC na wskutek negocjacji sprzedało Musze licencję na Długie Halloween po bonusowej cenie, przyjmując że DH odniesie sukces i będzie zapotrzebowanie na Dark Victory, którego licencję sprzedano już po normalnej cenie - stąd wyższa cena DV w stosunku do DH.

Nie upieram się przy swojej teorii ale ze mnie taki prosty chłop, że nie lubię szastać 'oszustami' przez przemyślenia spraw z różnych punktów widzenia i możliwości.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1896 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:28:02 pm »
Tu też chodzi tylko o słowa i zasady, ale ja kupię oryginał i nie zamierzam kupować nic od Muchy póki nie zmieni swojego stosunku do klientów.

I brawo. Ja robię dokładnie tak samo. Im niej będzie łepków przyjmujących wszystko bez refleksji, tym szybciej Mucha zrozumie że czas na zmiany.

Misokles, to była na pewno licencja łączona na kilka tytułów. Nikt nie wykupuje licencji na pojedynczy tytuł bo się nie opłaca. Poza tym to nie jest licencja wyłącznie na Polskę.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1897 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:31:36 pm »
Nie zmienia to jednak możliwości, że łączona licencja na kilka krajów i na kilka tytułów nie zawierała mniejszej podlicencji na DH i normalnej na LV.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1898 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:33:50 pm »
Nie zmienia to jednak faktu, że łączona licencja na kilka krajów i na kilka tytułów nie zawierała mniejszej podlicencji na DH i normalnej na LV.
Nie sądzę żeby tak konstruowano umowę licencyjną. Jest to całkowicie nielogiczne.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1899 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:40:09 pm »
Można bronić Muchy odnośnie tego, że chcą zarobić, że zmienili politykę, że mają do tego prawo i sprzedaż tylko w "dobrych sklepach z komiksami" im się bardziej opłaca, ale IMO nie można ich bronić odnośnie ich oszustwa, bo fakty są jakie są, a mleko już się rozlało. Ceny miały być niższy, a są wyższe, dlatego z dużym zdziwieniem patrzę na osoby które tak bronią wydawnictwa które w zwyczajny sposób oszukuje i mataczy, bo nie da się inaczej nazwać ich wykrętów odnośnie zmiany dostępności ich komiksów w kontekście ceny DV. Takie jest moje zdanie. A twierdzenia mówiące o tym, że DV mogłoby teraz kosztować 169zł już są dla mnie zupełnie absurdalne, bo równie dobrze można by było usprawiedliwiać cenę np. 299zł i mówić, że mogłaby teraz wynosić 399zł gdyby nie wspaniałomyślny ruch Muchy mający na celu dobro portfeli klientów i czytelników. Jakby Mucha swego czasu po prostu stwierdziła, że ograniczenie dostępności ich komiksów do "dobrych sklepów z komiksami" im się po prostu bardziej opłaca, to teraz by to każdy pewnie już przełknął i nie byłoby problemu, a że oni woleli polecieć w kłamstwa i wciskać czytelnikowi, że to dla jego dobra utrudniają mu życie, to teraz tylko zbierają należne im cięgi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 04:43:19 pm wysłana przez Szekak »

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1900 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:49:19 pm »
Ceny miały być niższe, a są wyższe,
Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest wyższa.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1901 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:52:47 pm »
Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest wyższa.

Nie gdyż gdyby te komiksy były w dyskontach to ceny byłyby jeszcze niższe. Poza tym tylko ceny Batmana można porównać.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1902 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:55:24 pm »
Dzieciaczkiem jesteś i bawisz się w przedrzeźnianie?

Miało być taniej, jest drożej. Mucha kłamała. Poczuje to na wynikach sprzedaży. Koniec dyskusji.


"kolega" jak zawsze bardzo pewny swoich racji i tego, że racji nie mają inni. To musi być prosty świat u Ciebie. Czarno-biały taki. Dobry wydawca i zły wydawca.
Mucha kłamie, inni nie kłamią. Oczywiście do czasu jak Ci czymś podpadną. Wtedy to inni poczują na wynikach sprzedaży...
Prawdziwy hegemon naszego rynku komiksowego.


Aż szkoda, że sam nie masz wydawnictwa - mielibyśmy w końcu uczciwe ceny komiksów w szerokiej dystrybucji...

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1903 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:00:58 pm »
Poza tym tylko ceny Batmana można porównać.
W sumie racja.

"kolega" jak zawsze bardzo pewny swoich racji i tego, że racji nie mają inni. To musi być prosty świat u Ciebie. Czarno-biały taki. Dobry wydawca i zły wydawca.
Mucha kłamie, inni nie kłamią. Oczywiście do czasu jak Ci czymś podpadną. Wtedy to inni poczują na wynikach sprzedaży...
Prawdziwy hegemon naszego rynku komiksowego.


Aż szkoda, że sam nie masz wydawnictwa - mielibyśmy w końcu uczciwe ceny komiksów w szerokiej dystrybucji...

Nie podzielam zdania maximumcarnage, ale odpuść sobie te osobiste wycieczki...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1904 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:02:13 pm »
Część ludzi broniących Muchę chyba nie do końca zrozumiała, dlaczego są do niej pretensje. Przecież nie chodzi o samą cenę komiksu, tylko o deklarację Muchy, że cena będzie niższa. Gdyby nie pisali wcześniej że będzie nam lepiej, że będziemy mieli taniej itp. frazesy, to nikt nie miałby teraz pretensji.
Ja pewnie kupię, chociaż też wolałbym zrobić to w literackiej przy okazji zamawiania innych komiksów i do tego ze stałym ich rabatem.

 

anything