trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1905 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:31:09 pm »
Część osób najeżdżających na Muchę z automatu przyjęła, że skoro Mucha zadeklarowała niższe ceny to cena okładkowa DV powinna być niższa od okładkowej LH. I tu jest diabeł pogrzebany, gdyż prawdę zna tylko Mucha. Reszta to nasze czcze insynuacje.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1906 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:31:23 pm »
W sumie racja.Nie podzielam zdania maximumcarnage, ale odpuść sobie te osobiste wycieczki...


racja. mea culpa

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1907 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:45:01 pm »
Ceny miały być niższy, a są wyższe

Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest wyższa.

Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest taka sama. Bo wyższa to ona nie jest.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1908 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:51:20 pm »
Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest taka sama. Bo wyższa to ona nie jest.

Raczej okładkowa jest taka sama, a cena za którą komiks można nabyć jest wyższa około 8 procent (i to przy założeniu że rabat będzie wynosił około 30). A, że "jedna z nich" to chyba wiadomo. Nie Chciałeś chyba porównywać niewydanych komiksów.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1909 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:53:27 pm »
Ja nie chcę się czepiać, nawet trochę rozumiem, że ktoś może być wkurzony na Muchę. Ale musicie uczciwie przyznać, że cena DV nie jest wyższa od LH. Jest taka sama (choć DV ma 26 stron więcej). Po prostu Mucha niepotrzebnie coś obiecywała, pewnie wiele osób pomyślało przez to, że DV będzie po 115 albo 120 zł, choć w oryginale cena obu jest taka sama, więc cudów tutaj być nie mogło i taki zawód był chyba nie do uniknięcia. T. Kołodziejczak od lat unikał tego komiksu, mówiąc, że nie da się go wydać bez zaporowej ceny na okładce. No i może trochę racji miał.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1910 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:56:56 pm »
Część ludzi broniących Muchę chyba nie do końca zrozumiała, dlaczego są do niej pretensje. Przecież nie chodzi o samą cenę komiksu, tylko o deklarację Muchy, że cena będzie niższa. Gdyby nie pisali wcześniej że będzie nam lepiej, że będziemy mieli taniej itp. frazesy, to nikt nie miałby teraz pretensji.
Ja pewnie kupię, chociaż też wolałbym zrobić to w literackiej przy okazji zamawiania innych komiksów i do tego ze stałym ich rabatem.

Ja na przykład mam odwrotnie. Uważam, że przypuszczalna cena za DV jest za wysoka jak na taki komiks (ok. 115 zł z wysyłką) i że powinna być niższa, a nie mam pretensji o to, że cena jest realnie wyższa niż LH i nie nazywam Muchy kłamacami z tego powodu. Niestety uważam, że osoby które mają o to pretensje kierują się emocjami i powołują na wypowiedź Muchy, która nie musi być adekwatna do sytuacji. Racja - PR-owsko cała sytuacja była rozegrana fatalnie przez Muchę, ale to jeszcze nie powód by nazywać ich oszustami. W sumie pisałem już o tym, ale OK - jeszcze raz. Mucha nigdzie nie obiecywała, że poziom ich cen będzie realnie utrzymywał się na takim samym poziomie. Uważacie, że wydawnictwo nie ma prawa podnieść cen swoich komiksów po roku? Jak w przyszłym roku Batek Egmontu nie będzie kosztował 75 okładkowo, ale np. 85 to też będą oszustami? Oczywiście, możemy na to narzekać i wieszać psy na wydawnictwie za poziom cen - sam to robię (patrz pierwsze zdania tego posta), ale bez przesady - mają do tego prawo tak jak my mamy prawo nie kupić takiego komiksu po przekroczeniu jakiegoś pułapu cenowego. Natomiast - powtórzę - PR-owsko ta podwyżka została przygotowana fatalnie, bo zrodziło się wrażenie, że złamali obietnicę (a jakby za 5 lat jakiś komiks zdrożał to też powoływalibyście się na tę wypowiedź Muchy? Nie? A za 3 lata? ...gdzie leży ta granica, gdzie Mucha mogłaby podnieść ceny bez narażania się na oskarżenia o oszustwo?)

Oczywiście to co napisałem powyżej nie przeszkadza mi krytykować ceny DV. Mocno się zastanawiam czy kupić ten komiks czy np. poczekac i spróbować coś kupić na allegro, tańszego i używanego. I wydaje mi się, że nie jestem jedyny. Wydaje mi się, że Mucha straci na tym całym zamieszaniu - będzie postrzegana jako firma z drogimi komiksami, najdroższymi na rynku, a do tego - wyższa cena - niższy popyt...

ALE - poczekajmy jeszcze jakie będą realne ceny - niewykluczone, że będą większe zniżki niż standardowe... pożyjemy zobaczymy.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1911 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:02:21 pm »
Po prostu Mucha niepotrzebnie coś obiecywała, pewnie wiele osób pomyślało przez to, że DV będzie po 115 albo 120 zł, choć w oryginale cena obu jest taka sama, więc cudów tutaj być nie mogło i taki zawód był chyba nie do uniknięcia.
Ależ był do uniknięcia, bo jak sam zauważyłeś, wystarczyło nie kłamać, że ceny będą niższe przez okrojoną dystrybucję. Gdyby nie to, całej afery by nie było. :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1912 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:03:16 pm »
Raczej okładkowa jest taka sama.

Brawo! Robisz postępy.

Nie Chciałeś chyba porównywać niewydanych komiksów.

Jak najbardziej. Porównuję wydany LH z niewydanym, ale zapowiedzianym DV.
 



Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1913 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:06:51 pm »
Brawo! Robisz postępy.


Nie. Wspominałem o tym już wcześniej ale najwyraźniej masz problem z przyswojeniem informacji. Zdarza się.

Jeszcze tak dla jasności. Porównać można cenę komiksu sprzed "bojkotu dyskontowego" i po tym wydarzeniu, dlatego porównujemy Batmany, a nie jakieś wirtualne ceny, które ty sugerujesz że są niższe (nie wiem od czego).

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1914 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:08:42 pm »
Raczej: Ceny miały być niższe, a jedna z nich jest taka sama. Bo wyższa to ona nie jest.
Mówimy o cenach, jakie płacimy, a nie o tym co jest napisane na okładce. Relatywnie za DV zapłacimy więcej niż za DH. Zwłaszcza jeśli nie kupimy podczas trwania zniżki na gildii. A tymczasem DH można było kupić i taniej i kiedy się chciało i na dodatek w swoim wybranym, ulubionym sklepie. Już widzisz, gdzie jest pies pogrzebany? Mucha rzucała frazesy jak to teraz będzie lepiej, a tymczasem nie jest. Kłamstewko.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1915 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:10:53 pm »
Już widzisz, gdzie jest pies pogrzebany?

Ramirez widzi to od początku ale stara się tak to odwrócić żeby konsument płacąc więcej, myślał że płaci mniej.Aż dziw bierze, że Mucha go jeszcze nie zatrudniła.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1916 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:11:10 pm »
Ja na przykład mam odwrotnie. Uważam, że przypuszczalna cena za DV jest za wysoka jak na taki komiks (ok. 115 zł z wysyłką) i że powinna być niższa, a nie mam pretensji o to, że cena jest realnie wyższa niż LH i nie nazywam Muchy kłamacami z tego powodu. Niestety uważam, że osoby które mają o to pretensje kierują się emocjami i powołują na wypowiedź Muchy, która nie musi być adekwatna do sytuacji. Racja - PR-owsko cała sytuacja była rozegrana fatalnie przez Muchę, ale to jeszcze nie powód by nazywać ich oszustami. W sumie pisałem już o tym, ale OK - jeszcze raz. Mucha nigdzie nie obiecywała, że poziom ich cen będzie realnie utrzymywał się na takim samym poziomie. Uważacie, że wydawnictwo nie ma prawa podnieść cen swoich komiksów po roku? Jak w przyszłym roku Batek Egmontu nie będzie kosztował 75 okładkowo, ale np. 85 to też będą oszustami? Oczywiście, możemy na to narzekać i wieszać psy na wydawnictwie za poziom cen - sam to robię (patrz pierwsze zdania tego posta), ale bez przesady - mają do tego prawo tak jak my mamy prawo nie kupić takiego komiksu po przekroczeniu jakiegoś pułapu cenowego. Natomiast - powtórzę - PR-owsko ta podwyżka została przygotowana fatalnie, bo zrodziło się wrażenie, że złamali obietnicę (a jakby za 5 lat jakiś komiks zdrożał to też powoływalibyście się na tę wypowiedź Muchy? Nie? A za 3 lata? ...gdzie leży ta granica, gdzie Mucha mogłaby podnieść ceny bez narażania się na oskarżenia o oszustwo?)

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Wydaje mi się, że Mucha straci na tym całym zamieszaniu - będzie postrzegana jako firma z drogimi komiksami, najdroższymi na rynku.

Zawsze ich tak postrzegałem. I chyba nie tylko ja.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1917 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:22:59 pm »
Już widzisz, gdzie jest pies pogrzebany? Mucha rzucała frazesy jak to teraz będzie lepiej, a tymczasem nie jest. Kłamstewko.

Ramirez widzi to od początku ale stara się tak to odwrócić żeby konsument płacąc więcej, myślał że płaci mniej.Aż dziw bierze, że Mucha go jeszcze nie zatrudniła.

Widzę gdzie jest pies pogrzebany. Mucha obiecała niższe ceny (OKŁADKOWE), a te są takie same. Przynajmniej na przykładzie LH i DV. Na innych tytułach nie wygląda to już tak złodziejsko i bandycko z ich strony, jak Wy to widzicie. Za dużo się nakręcacie tym wszystkim i tyle.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1918 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:26:00 pm »
Widzę gdzie jest pies pogrzebany. Mucha obiecała niższe ceny (OKŁADKOWE), a te są takie same.

Nie ceny okładkowe tylko tańsze komiksy w obrocie. Mucha napisała, że odejście z dyskontów spowoduje, że komiksy będą jeszcze tańsze bo odpadnie marża.

A o innych komiksach Muchy nie można nic napisać w kontekście ich cen, bo nie wiemy ile by kosztowały w dyskoncie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1919 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:32:36 pm »
Dla porównania, ceny okładkowe:

Wonder Woman: Krew 160 str. HC 75 zł - Catwoman 160 str. HC 59 zł
Locke & Key 160 str. SC 69 zł - Saga tom 1 168 str. HC 59 zł

No ale dobra, Mucha ma najdroższe komiksy i tylko nas okrada. Panowie, to tylko pasja komiksowa, nie dajcie się zwariować.

 

anything