trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1920 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:33:51 pm »
@mack3
Po co te porównania do batków od egmontu? Przecież Egmont nie zrobił żadnej szemranej akcji z blokowaniem dyskontów/tanich księgarń. A o to się przecież rozchodzi.
a jakby za 5 lat jakiś komiks zdrożał to też powoływalibyście się na tę wypowiedź Muchy? Nie? A za 3 lata? ...gdzie leży ta granica, gdzie Mucha mogłaby podnieść ceny bez narażania się na oskarżenia o oszustwo?
DV i DH to dwa najbardziej do siebie podobne komiksy Muchy podzielone zmienioną polityką dystrybucji. Łączy je wydawca, format, objętość, licencja. Było oczywiste, że na tym przykładzie ludzie będą oceniać, czy Mucha dotrzymała słowa, czy jednak nie. Przypomnę meritum sprawy, bo niektórym (to akurat nie do Ciebie) się chyba coś zaciemnia:

 :arrow: Mucha zdejmuje swoje tytuły z dyskontów/tanich księgarń.
 :arrow: Zapewnia, że mimo tych działań, wcale nie będzie drożej, oraz, że ceny okładkowe zostaną zmniejszone.
 :arrow: Okazuje się, że jest inaczej.

Jak ktoś mnie okłamał, to mam prawo go nazwać oszustem, czy jednak nie?  :neutral:

@ramirez82
Wejdź sobie na literacką. Wpisz "Długie Halloween". Cena 99.24 PLN. Czy w październiku przyszłego roku będę mógł kupić Dark Victory za 99.24 PLN, czy raczej ze standardową zniżką 10% od ceny okładkowej?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1921 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:39:13 pm »
Dla porównania, ceny okładkowe:

Wonder Woman: Krew 160 str. HC 75 zł - Catwoman 160 str. HC 59 zł
Locke & Key 160 str. SC 69 zł - Saga tom 1 168 str. HC 59 zł


Ramirez jak zwykle porównuje rzeczy nieporównywalne. Nic to, że inne wydawnictwa, nic to że inny koszt licencji. A żeby było śmieszniej to Wonder Woman mam za 48 złotych w dyskoncie (i to kiedy chcę a nie przez miesiąc), a Catwoman w najlepszym razie za 47,20 i muszę jeszcze doliczyć 15 złotych kosztów dostawy.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1922 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:43:22 pm »
Raczej okładkowa jest taka sama, a cena za którą komiks można nabyć jest wyższa około 8 procent (i to przy założeniu że rabat będzie wynosił około 30). A, że "jedna z nich" to chyba wiadomo. Nie Chciałeś chyba porównywać niewydanych komiksów.

Kiedyś nie było dyskontów, sryskontów i pierdykontów, kupowało się komiksy po okładkowych - a tutaj dyskusja na trylion stron o niewydany komiks, który będzie kosztował okładkowo tyle samo co poprzednia część i zarzuty o kłamstwach i inne takie. Jeżeli Mucha mówiła o tańszych cenach to zapewne miała na myśli inne komiksy, które zamierza w najbliższym czasie wydać z dość częstą regularnością. Gdybym był wydawcą i miał dwa takie same komiksy to wydałbym je w takich samych cenach. A skoro brakuje wam komiksów Muchy w dyskontach to piszcie maile i zbiorowe listy do tych dyskontów niech zaproponują takie warunki Musze, aby ta chciała swoje komiksy dawać do dyskontów zabierających 50, a czasem więcej procent od ceny okładkowej.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1923 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:47:03 pm »
A skoro brakuje wam komiksów Muchy w dyskontach to piszcie maile i zbiorowe listy do tych dyskontów niech zaproponują takie warunki Musze, aby ta chciała swoje komiksy dawać do dyskontów zabierających 50, a czasem więcej procent od ceny okładkowej.

Nie bądź śmieszny. Skoro mogą dawać towar do dyskontów mniejsze wydawnictwa jak Taurus, KG czy Timof to czemu Mucha nie może?
Tamte wydawnictwa jakoś są zadowolone mimo że mają nakłady po kilkaset sztuk.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1924 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:47:08 pm »
Kiedyś nie było dyskontów, sryskontów i pierdykontów, kupowało się komiksy po okładkowych
Paaanie, a kiedyś to komiksów w ogóle nie było. Musiałem sam se patykiem po piasku malować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1925 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:47:46 pm »
@ramirez82
Wejdź sobie na literacką. Wpisz "Długie Halloween". Cena 99.24 PLN. Czy w październiku przyszłego roku będę mógł kupić Dark Victory za 99.24 PLN, czy raczej ze standardową zniżką 10% od ceny okładkowej?

Któż to wie, może w ogóle wtedy nie kupisz, bo nakład będzie już wyprzedany...

Ramirez jak zwykle porównuje rzeczy nieporównywalne. Nic to, że inne wydawnictwa, nic to że inny koszt licencji.

No tak, porównanie nie na miejscu, miało być o wyższych cenach Muchy i ich najdroższych komiksach na rynku.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1926 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:53:42 pm »
Któż to wie, może w ogóle wtedy nie kupisz, bo nakład będzie już wyprzedany...
Świetny argument. To ja bym na miejscu Muchy sprzedawał DV za miliard złotych. Jak się sprzeda choć jeden egzemplarz, to już są ustawieni. :smile: (No co, jak już zniżamy poziom dyskusji, to na maksa.)
No tak, porównanie nie na miejscu, miało być o wyższych cenach Muchy i ich najdroższych komiksach na rynku.
Robisz porównanie, które niczego nie porównuje i się złościsz, że ktoś nie chce nad nim dyskutować?  :roll:

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1927 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:56:34 pm »
No ale dobra, Mucha ma najdroższe komiksy i tylko nas okrada. Panowie, to tylko pasja komiksowa, nie dajcie się zwariować.

Lubię cię, ale w tej dyskusji nie masz racji. Mucha wycofując swoje tytuły z dyskontów, obiecała że spadną ceny okładkowe, tak aby zniżki plus minus 25% równały się tymi z dyskontów, czyli od 30% do nawet 36%. Cała różnica miała wpływać na konto Muchy, z powodu odpadnięcia wysokich marż. Niższa cena okładkowa gwarantowała, że realna cena zakupionego komiksu w specjalistycznym sklepie byłaby niższa. Okazało się że to było kłamstwo. Teraz już tylko od takiego sklepu jak gildia zależy, czy obejmie ten tytuł stałym 25% rabatem czy może podwyższy go do 31%, jak np swego czas Rok Zerowy. I nie ma co tutaj usprawiedliwiać Muchy, bo sami podjeli taki krok, nikt ich do tego nie zmuszał. Naobiecywali jedno, a zrobili drugie. I tyle.
Najbardziej zastanawia mnie jedna kwestia, nakład LH i Kick-Assa został wyprzedany, o dziwo w dyskontach i księgarniach specjalistycznych. Były to pierwsze dodruki w wydawnictwie, czyli mieli popyt i zainteresowanie. Postanowili wprowadzić nowe uznane serie, czyli interes szedł wyśmienicie. I co potem? Zaczął się cyrk i robienie z siebie biednej wykorzystywanej firmy przez wielkie korporacje. Przecież to nie trzyma się żadnej logiki. Co innego gdyby interes szedł źle i byłyby mniejsze nakłady, wtedy pewne cięcia są zrozumiałe.


A skoro brakuje wam komiksów Muchy w dyskontach to piszcie maile i zbiorowe listy do tych dyskontów niech zaproponują takie warunki Musze, aby ta chciała swoje komiksy dawać do dyskontów zabierających 50, a czasem więcej procent od ceny okładkowej.
I jedna biedna Mucha ma ten problem, a dyskonty powinny na kolanach ich prosić o to, aby łaskawie zgodzili się na wprowadzenie ich oferty do bazy. Chcę Taurusa w dyskontach - mam. I jakoś wydawnictwo ciągle się rozwija. Chce Kulturę Gniewu.....WK....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 07:05:26 pm wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1928 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:23:48 pm »
Nie bądź śmieszny. Skoro mogą dawać towar do dyskontów mniejsze wydawnictwa jak Taurus, KG czy Timof to czemu Mucha nie może?
Tamte wydawnictwa jakoś są zadowolone mimo że mają nakłady po kilkaset sztuk.

Nie jestem, to ty wypisujesz piramidalne bzdury. Wymienione przez ciebie wydawnictwa to jedna liga.

Paaanie, a kiedyś to komiksów w ogóle nie było. Musiałem sam se patykiem po piasku malować.

O widzisz, przynajmniej dowiedzieliśmy się, że potrafisz bazgrolić. I chałwa ci za to!

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1929 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:26:31 pm »
Dyskonty, empiki i pewne inne sklepy są problemami dla wydawnictw, ale o tym się po prostu głośno nie mówi.

Zlitujcie się, bo to podchodzi pod paranoje.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1930 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:27:34 pm »
Nie jestem, to ty wypisujesz piramidalne bzdury. Wymienione przez ciebie wydawnictwa to jedna liga.

Skoro to są bzdury to może zapoznasz nas łaskawie z nakładami tych wydawnictw. KG się nie kryje, że ma nakłady rzędu 400-500 sztuk. I mimo wszystko jej towar trafia do dyskontów.
A skoro to jest jedna liga to czemu dyskont ma forować Muchę. Inni są jakoś zadowoleni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1931 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:33:12 pm »
Zlitujcie się, bo to podchodzi pod paranoje.

A skąd!  :roll:




Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1932 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:34:45 pm »
Ja mam zarówno LH jak i DV w oryginale. Pierwszy kosztował mnie 70, drugi 50 PLN. Mówię o wydaniu SC.
Moim skromnym zdaniem LH jest nieco lepszym komiksem - bardziej mnie wciągnął, a po 2 latach od przeczytania coś tam jeszcze z niego pamiętam. DV będę musiał sobie odświeżyć w wolnej chwili.
Nie dałbym więcej pieniędzy za żaden z tych tytułów. Nie mam pokusy, żeby wymienić wydania oryginalne na polskie. Powiem więcej, nie zgodziłbym się nawet na bezkosztową wymianę. Po trochę dlatego, że wolę SC niż HC, ale uważam też, że dobrze napisany komiks w oryginale ma pewien rytm - taką dynamikę w narracji lub dialogach. Nie zawsze uda się to oddać w tłumaczeniu. Pamiętam właśnie, że dialogi w LH i DV były właśnie w ten deseń - ostre, błyskotliwe.
Dlatego tym, którzy chcą kupić oryginał, szczerze polecam te wydanie. Superhero po angielsku nie sprawia żadnych problemów, a na pewno mniej niż Swampy czy From Hell.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1933 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:37:37 pm »
Dyskonty, empiki i pewne inne sklepy są problemami dla wydawnictw, ale o tym się po prostu głośno nie mówi.

Zlitujcie się, bo to podchodzi pod paranoje.
I biedna Mucha dzielnie walczy z tymi wszystkimi sklepami (i z klientami, i z ludźmi na Facebooku) o prawa uciskanych wydawnictw... Sam się zlituj.

@ramirez82
Jej, jakie błyskotliwe. :smile: Też uważasz, że "sklepy są problemami dla wydawnictw"?


ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1934 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:45:10 pm »
@ramirez82
Jej, jakie błyskotliwe. :smile: Też uważasz, że "sklepy są problemami dla wydawnictw"?



No co Ty! Ja jestem z Wami. Uważam, że wydawcy, zwłaszcza Mucha, lecą z nami ostro w kulki, naciągają nas na gruby szmal i napychają sobie nim kieszenie.