trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1950 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:14:34 pm »
Podoba mi się to co od jakiegoś czasu robi Sklep Gildia ze swoimi komiksami (czyli z Wydawnictwa Komiksowego) i z komiksami Muchy. Jako jedyny dystrybutor tych dwóch wydawnictw blokuje pojawianie się niektórych albumów w innych miejscach czasowo, lub w ogóle sprzedaje tylko u siebie i w paru wybranych miejscach, żeby więcej sprzedać w swoim sklepie. Oczywiście ja mam gorzej, bo nie mam wyboru i muszę je kupić u nich, ale sam pomysł jest ciekawy i śledzę jak się rozwija. Ciekawe jak na tym wychodzą? Chyba dobrze, bo od jakiegoś czasu już tak jest. Saga? Tylko SG, 7. tom Wież? Tylko SG, Życie? Tylko SG. Plus kilka innych miejsc i koniec. Np. dzósty tom Wież pojawił się dziś w sklepie Centrali, ale siódemki nie mają. :)

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1951 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:20:59 pm »
Np. dzósty tom Wież pojawił się dziś w sklepie Centrali, ale siódemki nie mają. :)
Dla twojej informacji. Zamówiłem szósty tom "Wież" na empik.com z 33% rabatem i mam do już od prawie tygodnia. Z tego co pamiętam to dostałem tom kilka dni po premierze w sklep.gildia.pl. Więc to, że siódmych Wież jeszcze nie ma, tylko tylko kwestia czasu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1952 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:34:34 pm »
Kwestia czasu, wiadomo. I wszystko zależy od tego, kiedy Gildia im go da. :smile:
A skąd taki duży rabat w Empiku?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1953 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:50:13 pm »
Jak widać nie tylko na naszym forum i fb Muchy podniosła się większa dyskusja: http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20523/Batman-Mroczne-Zwyciestwo-/


Dla odmiany dodam, że po raz pierwszy dostałem odpowiedź mailową od Muchy, dokładnie od Pani Christine. Czyli jednak można odpowiedzieć i to nawet bardzo szybko i sprawnie. Mam nieodparte odczucie, że zatrudnienie osoby, do której należałby obowiązek kontaktu z klientami, mocno poprawiłby nadszarpniętą reputację wydawnictwa. A tak jako jedni z ostatnich zapowiadają swoje tytuły, nigdy wcześniej nie podają cen, tak aby potencjalni nabywcy byli przygotowani, do tego wiadome poczynania na fejsie. Myślę, że zmiana polityki, szybko poprawiłaby renomę wydawnictwa na rynku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1954 dnia: Wrzesień 14, 2014, 05:20:56 am »
Jak widać nie tylko na naszym forum i fb Muchy podniosła się większa dyskusja: http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20523/Batman-Mroczne-Zwyciestwo-/

Hejterzy. Z tym dziadostwem się nie wygra. Wiedzą wszystko o wydawaniu komiksów, wiecznie jest im za drogo i wiecznie jest nie tak jak być powinno.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1955 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:11:15 am »
Dla odmiany dodam, że po raz pierwszy dostałem odpowiedź mailową od Muchy, dokładnie od Pani Christine. Czyli jednak można odpowiedzieć i to nawet bardzo szybko i sprawnie. Mam nieodparte odczucie, że zatrudnienie osoby, do której należałby obowiązek kontaktu z klientami, mocno poprawiłby nadszarpniętą reputację wydawnictwa. A tak jako jedni z ostatnich zapowiadają swoje tytuły, nigdy wcześniej nie podają cen, tak aby potencjalni nabywcy byli przygotowani, do tego wiadome poczynania na fejsie. Myślę, że zmiana polityki, szybko poprawiłaby renomę wydawnictwa na rynku.
Christine Meyer odpowiada zawsze i za kazdym razem, z nia nigdy nie ma problemu. Gorzej jest z osoba zarzadzajaca FB :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Holsten

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1956 dnia: Wrzesień 14, 2014, 09:47:43 am »
Hejterzy. Z tym dziadostwem się nie wygra. Wiedzą wszystko o wydawaniu komiksów, wiecznie jest im za drogo i wiecznie jest nie tak jak być powinno.


Z dyskusji na naszym forum można wysnuć podobne wnioski.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1957 dnia: Wrzesień 14, 2014, 10:19:08 am »
Mnie jest obce wchodzenie po palcu w tyłek wydawnictwu wydającemu komiksy z tego tylko powodu, że raczyło wydać jakiś komiks. Ale niektórzy jak widać lubią ten sport. Może powinni nawet zamówić jakąś mszę dziękczynną, bo przecież biedne, uciśnione wydawnictwo zgodziło się wspaniałomyślnie przyjąć ich ciężko zarobione pieniądze. A może Mucha to organizacja charytatywna (tak wynika z niektórych postów)? Muszę sprawdzić w wykazie organizacji pożytku publicznego.

Najbardziej śmieszy mnie określenie "hejter". Nie bardzo wiadomo co ono znaczy, a jest powszechnie używane w dyskusji gdy brakuje już argumentów i chce się zdyskredytować rozmówcę. Niskie to strasznie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1958 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:00:32 am »
Hejterzy. Z tym dziadostwem się nie wygra. Wiedzą wszystko o wydawaniu komiksów, wiecznie jest im za drogo i wiecznie jest nie tak jak być powinno.

Grunt to nie wdawać się z nimi w dyskusję. Ja często łapię się na tym, że się wdaję...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1959 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:02:04 am »
Grunt to nie wdawać się z nimi w dyskusję. Ja często łapię się na tym, że się wdaję...
O jacięrany. Rozumiesz, że narzekanie na to, co jest złe to jedyny sygnał dla wydawcy że należy coś poprawić? Gdyby nie ludzie którzy narzekają na źle wydawane komiksy, to prawdopodobnie nie dostałbyś nowego tłumaczenia Powrotu Mrocznego Rycerza. Bo po co poprawiać coś co wszystkim się podoba? Więc nie znając angielskiego nie poznałbyś tej historii tak jak powinna ona wyglądać. A komiksy Muchy teraz zdaje się są foliowane? I nie zdarzają się tak paskudnie zszyte jak KickAss? Bądź tak grzeczny i podziękuj tym hejterom.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1960 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:06:03 am »
Z dyskusji na naszym forum można wysnuć podobne wnioski.
No, nie bardzo. Mam tę wygodę, że nie jaram się tym Batmanem i mogę na wszystko spojrzeć z boku. Mucha kompletnie zawaliła sprawę PR-owo. Nie obiecuje się czegoś , jeśli się tego potem nie spełnia. Może być nawet tak, że spełnili obietnicę, bo np. DV kosztowałby więcej od LH, gdyby nie wycofanie się z dyskontów. Ale ponieważ są podobnie objętości i niejako z serii, czytelnicy poczuli, że nic się nie zmieniło, bo kolejny tom z serii ma taką samą cenę jak poprzedni. Miało być dla czytelników lepiej, a nie jest nawet tak samo jak było, tylko gorzej, niż w przypadku LH, bo nie mają wyboru, gdzie kupią, a zniżka -30 na Gildii, choć znakomita, pewnie w niektórych miejscach mogłaby być wyższa. Fatalnie to rozegrali.
Mnie ten komiks wisi, może sobie kupię, bo LH był fajny, ale nie jest on pierwszego wyboru. A tak w ogóle, to o czym to jest? LH było o mafii z nutką noir, a w DV z kim Batman walczy? I też ma taki niepokojący klimat? A może jest bardziej zbliżony do Nawiedzonego Rycerza (też mam :smile: )?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1961 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:11:53 am »
Blaskowitz, zgadzam się z Tobą, masz rację, że temu narzekaniu zawdzięczamy nowe tłumaczenie Powrotu Mrocznego Rycerza, czy foliowanie komiksów. Ale nie dostrzegasz tego, że są malkontenci, którym zawsze coś będzie przeszkadzało, zawsze będzie nie tak, zawsze mogło być lepiej, taniej, solidniej? Nie chcę tego wałkować w kółko, bo to jest nudne, ale do cholery, Egmont nie chciał wydać tych dwóch grubych i bardzo ważnych komiksów z Batmanem, bo byłyby za drogie, Mucha je wydała i jest wielki płacz, bo są drogie. Na Alei Komiksu ktoś porównuje ceny komiksów z Batmanem o znacznie mniejszej objętości, twierdząc, że dało się taniej. Narzekanie, narzekaniem, ale niedobrze jak się traci przy tym zdrowy rozsądek.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1962 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:24:17 am »
Właściwie to powinno się opracować jakieś określenie na pelikany łykające bezkrytycznie wszystko co im wpadnie do dzioba.

Ale ta Mucha to naprawdę musi być jakiś komiksowy odpowiednik Caritasu. Wydają coś, czego nikt nie chciał wydać i to za taką niską cenę. Pewnie zaraz się dowiemy, że dokładają do tego interesu,

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1963 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:27:11 am »
Nie bądźcie hejterami, bo trzeba też zawsze zrozumieć wydawcę (np. nie podoba mi się format Bilala, ale wiem, że to pomysł licencjodawcy, nie jestem zły na Egmont, ale go nie kupię, bo produkt mi nie odpowiada), ale nie bądźcie też lemingami, które klękają do miecza przed wydawcą. To nie jest ani tak, że wydawca robi czytelnikom łaskę, że coś wydaje, ani tak, że trzeba go je**ć na każdym kroku, bo my płacimy, więc żądamy.
Podoba się - kupujesz, nie podoba się - nie kupujesz. Ani ty nie robisz łaski, ze kupujesz, ani on, że wydaje. Jak będzie niska sprzedaż, to wydawca będzie musiał pomyśleć co źle robi. A jak wszystko robi dobrze i więcej się nie da, a produkt nie schodzi, to widocznie nie da się tego sprzedać. A podyskutować zawsze można i to nie jest hejtowanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 11:36:40 am wysłana przez Death »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1964 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:31:51 am »
Blaskowitz, zgadzam się z Tobą, masz rację, że temu narzekaniu zawdzięczamy nowe tłumaczenie Powrotu Mrocznego Rycerza, czy foliowanie komiksów. Ale nie dostrzegasz tego, że są malkontenci, którym zawsze coś będzie przeszkadzało, zawsze będzie nie tak, zawsze mogło być lepiej, taniej, solidniej? Nie chcę tego wałkować w kółko, bo to jest nudne, ale do cholery, Egmont nie chciał wydać tych dwóch grubych i bardzo ważnych komiksów z Batmanem, bo byłyby za drogie, Mucha je wydała i jest wielki płacz, bo są drogie. Na Alei Komiksu ktoś porównuje ceny komiksów z Batmanem o znacznie mniejszej objętości, twierdząc, że dało się taniej. Narzekanie, narzekaniem, ale niedobrze jak się traci przy tym zdrowy rozsądek.

Ale przecież tutaj nikt nie narzeka na Muchę za cenę DV, tylko na niespełnione obietnice.
Co do samego wydawnictwa, to z rok temu, może więcej wysłałem im e-mail z pytaniem o jakieś komiksy. Po miesiącu odpisała mi Pani Christina(?) jedno zdanie po angielsku. Czy tam nie pracuje nikt poza wydawcą? Żaden Polak? Przecież ktoś kasuje posty z FB, to mógłby też odpisać po polsku. Mam nadzieję, że po wydaniu większej ilości komiksów od Image kogoś zatrudnią i przestaną kopać pod sobą dołki akcjami z FB i pustymi obietnicami.