trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1965 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:34:31 am »
Przecież ktoś kasuje posty z FB, to mógłby też odpisać po polsku. Mam nadzieję, że po wydaniu większej ilości komiksów od Image kogoś zatrudnią i przestaną kopać pod sobą dołki akcjami z FB i pustymi obietnicami.

Co ciekawe, od paru dni nie znikają z fejsa negatywne komentarze. Może idzie ku lepszemu i nastąpiła pewna redukcja zatrudnienia?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1966 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:46:22 am »
Albo Mr Delete ma wolny weekend i posprząta w poniedziałek przy porannej kawie ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1967 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:54:24 am »
Albo Mr Delete ma wolny weekend i posprząta w poniedziałek przy porannej kawie :wink:

Mucha powinna mu poświęcić jeden ze swoich komiksów :smile: Tak zajadłego przeciwnika to nie miał nawet Batman.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1968 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:02:56 pm »
A potem crossovery, typu Mr Delete versus Cyrklowiec.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1969 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:05:29 pm »
A potem crossovery, typu Mr Delete versus Cyrklowiec.

A to już musi być w kooperacji (z gildią jeśli dobrze pamiętam) :smile:

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1970 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:13:41 pm »
A to już musi być w kooperacji (z gildią jeśli dobrze pamiętam) :smile:
Możliwe, że cyrkolwiek narodził się jak mi przyszło od nich Mikropolis ze spora ilością udanych rzutów cyrklem, a może coś z Profitu. Już nie pamiętam, trzeba by poszukać. W każdym razie Gildia jest jedynym dystrybutorem komiksów z Michy, więc to już jest jedność, jak Disney i Star Wars.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1971 dnia: Wrzesień 14, 2014, 03:50:45 pm »
Nie chcę tego wałkować w kółko, bo to jest nudne, ale do cholery, Egmont nie chciał wydać tych dwóch grubych i bardzo ważnych komiksów z Batmanem, bo byłyby za drogie, Mucha je wydała i jest wielki płacz, bo są drogie. Na Alei Komiksu ktoś porównuje ceny komiksów z Batmanem o znacznie mniejszej objętości, twierdząc, że dało się taniej. Narzekanie, narzekaniem, ale niedobrze jak się traci przy tym zdrowy rozsądek.
Tak jak się nie zgadzałem, tak tu się zgadzam w zupełności. Nigdzie nie powiedziałem, że ten komiks jest za drogi, ba w pierwszym poście od razu napisałem, że i tak go kupię. Problemem dla mnie jest wyłącznie fakt, że Mucha wycofała swoje produkty z mojej ulubionej (taniej, świetnie pakującej itp.) księgarni kłamiąc w żywe oczy, że to dla mojego dobra i obniżenia cen okładkowych. Cóż, mleko się wylało, niech żyje sklep gildia za 30% zniżki i nienajgorsze pakowanie. Myślę, że możemy śmiało zakończyć naszą małą forumową sprzeczkę. :wink:

Offline Holsten

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1972 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:06:07 pm »
Faktycznie starczy już. Mam nadzieję że DV będzie sprzedawał się na tyle dobrze, że Mucha sięgnie po inne stare Batki.

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1973 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:22:48 pm »
Wybaczę im wszystko gdy wydadzą u siebie Kingdom Come i Azyl Arkham! Mucha, DO ROBOTY! ;)

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1974 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:27:31 pm »
Mnie osobiście zastanawia pewna rzecz. W tym roku Mucha wydała, jeśli dobrze liczę, pięć komiksów (Severed, Saga, Get Jiro, Logan i Catwoman). Każdy jeden z nich, także i w tym temacie, był chwalony za swoją cenę. Przypomnę, że było to 59zł za każdy oprócz Logana (35zł). Zaryzykuję więc stwierdzenie, że brać forumowa uznawała wówczas, iż Mucha spełniła swoją obietnicę. Nikt się nie bawił w żadne porównywania, długofalowe analizy rynku, nikt nie palił pochodni, ani nie nazywał Muchy oszustami. I gdy pojawia się zapowiedź DV, nikt już nie pamięta żadnego z tamtych pięciu komiksów, a nawet jeśli ktoś sobie przypomni, to wszelkie porównania cen są "bez sensu bo <tu wpisz jakiś argument z czapy>". Tak samo nikt nie dostrzega, że DV jest nieco grubszy od LH, a mimo to cena okładkowa jest taka sama, natomiast podwyżkę ceny po zniżce ktoś tu wyliczył na 8%. Może jestem jakiś nienormalny, ale jak dla mnie nie jest dziwne, że coś o 24 strony grubsze może być też przy okazji nieco droższe. No właśnie, NIECO droższy, bo te wspomniane 8% to tak w sumie ile? Jakieś niecałe 10zł prawda? Hm... Sprawdźcie sobie ile kosztują, czy to w Polsce czy w USA komiksy o takiej objętości.

Swoją drogą nie pamiętam takiej wojny podjazdowej w momencie, gdy trzeci tom New Avengers od Muchy był okładkowo o 10zł droższy od drugiego, a różnica w objętości była identyczna jak pomiędzy DV i LH.

Offline Shinue

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1975 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:51:45 pm »
Lokus, czytałeś ostatnie kilka stron? Tu nie chodzi o cenę tylko o wiarygodność.

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1976 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:52:12 pm »
Ale... Cena LH była dostosowana do podstawowego nakładu. Sprzedał się szybko, więc dodrukowano jeszcze. Hajs się zgodził nawet bardziej niż miał. Dla mnie sprawa jest prosta. Batman to Batman, sprzeda się, można dać 149 zł i olać dyskonty.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1977 dnia: Wrzesień 14, 2014, 04:57:05 pm »
Myślałem że już skończyliśmy... Wyzywający od oszustów nie przekonają do swoich racji "łykających wszystko jak pelikany" i na odwrót, niech to się nie ciągnie przez następne 5 stron...
Zgódźmy się tylko co do tego że PR Muchy nie istnieje. :wink:

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1978 dnia: Wrzesień 14, 2014, 05:06:12 pm »
Lokus, czytałeś ostatnie kilka stron? Tu nie chodzi o cenę tylko o wiarygodność.
Oczywiście że czytałem i bardzo przednio się bawiłem. Bo co moment pojawiała się tu osoba, która wykazywała się znajomością tematu godną pozazdroszczenia, gdyby nie jeden skromny fakt, że osoba ta czy inna nie miała prawa mieć pojęcia o czym pisze. Nie znamy warunków umowy licencyjnej z DC, nakładu komiksu, wszelakich poniesionych kosztów produkcji komiksu, ani nawet takiej podstawowej rzeczy jak to, czy pozostanie w dyskontach faktycznie miałoby jakiś wpływ na cenę okładkową i jeśli tak, to jaki? Tu od razu wysnuwane są wnioski na podstawie "bo ja się znam najlepiej i basta".

I żeby nie było: nie należę ani do kasty hejterów, ani kasty pelikanów. Z Muchy jak dotąd kupiłem w tym roku tylko Catwoman (Severed i Sagę mam już w oryginałach), a zamierzam jeszcze Chew, Fatale i właśnie Batmana. Nie czuję się w żaden sposób oszukany przez Muchę w związku z ceną tego ostatniego. Chociażby także dlatego, że znam i szanuję kilka osób tam pracujących oraz jestem pewien, że nie czyhają na nasze ciężko zarobione pieniądze sztucznie zawyżając ceny.

Jedyne co uważam za naprawdę słabe, to te ich kasowanie postów na fb. I tyle

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1979 dnia: Wrzesień 14, 2014, 09:03:00 pm »
(...)czy pozostanie w dyskontach faktycznie miałoby jakiś wpływ na cenę okładkową i jeśli tak, to jaki? Tu od razu wysnuwane są wnioski na podstawie "bo ja się znam najlepiej i basta".
Swojego czasu była 'głośna' sprawa między starą gildią a jednym wydawnictwem komiksowym, jeśli chodzi o sprawy regulowania należności za sprzedane egzemplarze. I pewnie do tej pory to wydawnictwo czuje smród. I zgaduję, że podobny smrodek narósł między Muchą a dyskontami. Nieważne jakie są przyczyny. Potrafię zrozumieć, że jedna firma nie dogaduje się z drugą. To są ich wewnętrzne sprawy. Mucha po prostu owe niesnaski ubrała w fatalny PR.
Wniosek jest z tego jedny: ja, pelikan, DV na pewno kupię. Na gildii ze zniżką 30%.