trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2205 dnia: Listopad 08, 2014, 12:02:58 am »
Nie wiem co to oznacza: "يا سيدي، هذا هو عبارة عن سلسلة كبيرة.", ale kojarzy mi się to z czymś takim: 




Może to błędne skojarzenie. W każdym razie, wątpię by Kick-Ass 3 miał wzbudzać aż tak skrajne emocje.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2206 dnia: Listopad 08, 2014, 12:07:54 am »
Nie wiem co to oznacza: "يا سيدي، هذا هو عبارة عن سلسلة كبيرة."

Google podpowiada, że znaczy to "Panie, jest to świetny serial"  :smile:

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2207 dnia: Listopad 08, 2014, 12:09:35 am »
To ja dorzucę opinie znalezioną w polskim internecie:
Cytuj
ten tydzień to koniec pewnej ery czyli ostatni numer kick-ass 3. komiks skończył się wielką pompą i fajnym meta-komentarzem nt. sytuacji samego przemysłu. polecam wszystkim tym którym podoba się koncept

Nie zgodzę się jednak z ramirezem, że Kick-Ass to komiks czysto rozrywkowy. Dla mnie zawsze był czymś więcej... chyba najbardziej realną dekonstrukcją mitu superbohatera.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2208 dnia: Listopad 08, 2014, 12:17:26 am »
Google podpowiada, że znaczy to "Panie, jest to świetny serial"  :smile:

Z Arabskiego rzeczywiście, ale w tłumaczeniu z Perskiego jest "w tej g*wnianej".  8)


Nie zgodzę się jednak z ramirezem, że Kick-Ass to komiks czysto rozrywkowy. Dla mnie zawsze był czymś więcej... chyba najbardziej realną dekonstrukcją mitu superbohatera.

Akcja, przemoc, humor - dla mnie to komiks rozrywkowy. Nie twierdzę, że czysto, czy tylko rozrywkowy, ale jednak.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2209 dnia: Listopad 08, 2014, 05:57:09 am »
Z Arabskiego rzeczywiście, ale w tłumaczeniu z Perskiego jest "w tej g*wnianej".  :cool:
Od razu widac, że to po arabsku, zwroc uwage na alternacje! Typowy w językach semickich rdzeń trojspolgloskowy :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2210 dnia: Listopad 08, 2014, 09:20:16 am »
@max, ramirez82
Ten arabski komentarz to sobie akurat wymyśliłem. Sorka, nie mogłem się powstrzymać. :smile:

Gorzej z wolnym miejscem na półkach  :???: ??: ??: . Sytuacja powoli staje się kryzysowa. Będę musiał poradzić się Was, w jakie półki zainwestować (coby nie uginały się, a najlepiej by było, ażeby były jakoś zasuwane - ochrona przed kurzem i światłem słonecznym; wiem, wiem, to nie miejsce na taki off-top, ale może warto podjąć taki temat; może ktoś ma jakieś zdjęcia mebli-które-warto-kupić?).
Z całą mocą polecam meble robione na zamówienie. Najłatwiejszy i niewiele droższy sposób, żeby dostać to co chcesz i czego potrzebujesz. Masz możliwość dostosowania wszelkich wymiarów pod siebie, możesz poprosić o dodatkowe wzmocnienie półek, na których zamierzasz trzymać szczególnie ciężkie rzeczy i oczywiście o przeszklenie, coby się nie kurzyło. Wydajemy kupę kasy na komiksy, szkoda żeby się kurzyły i szkoda je narażać na uszkodzenia w wypadku zerwania półki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2014, 09:23:38 am wysłana przez Blaskowitz »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2211 dnia: Listopad 08, 2014, 03:13:23 pm »
@max, ramirez82Ten arabski komentarz to sobie akurat wymyśliłem. Sorka, nie mogłem się powstrzymać. :smile:  Z całą mocą polecam meble robione na zamówienie. Najłatwiejszy i niewiele droższy sposób, żeby dostać to co chcesz i czego potrzebujesz. Masz możliwość dostosowania wszelkich wymiarów pod siebie, możesz poprosić o dodatkowe wzmocnienie półek, na których zamierzasz trzymać szczególnie ciężkie rzeczy i oczywiście o przeszklenie, coby się nie kurzyło. Wydajemy kupę kasy na komiksy, szkoda żeby się kurzyły i szkoda je narażać na uszkodzenia w wypadku zerwania półki.

Leniwie można to rozwiązać Hemnesem (chyba tak się to nazywa) z Ikei. Wiem, że opcja dla szaraka ale mam opieprzony tym salon, dzielone są na zamknięte za szybą (na cenniejsze) i otwarte (na częściej wyjmowane rzeczy). Są z drewna, a nie sklejki, więc nawet pod albumami ze sztuką, Omnibusami i 50 tomami WKKM nic się nie ugina. Przez białą farbę nawet ten kurz co dostanie się na te niezamknięte półki jest niewidoczny, a czyści się banalnie. Do tego gdzieniegdzie mam takie kupione na wyjeżdzie wkładki pochłaniające wilgoć (zabij mnie, nie wiem czy można kupić to w Polsce) ale one akurat były kupione z powodu płyt winylowych, choć do większych zbiorów książek i komiksów też są ok.

Trzymam też tam różne figurki + Lego i na razie nie miałem problemów ze zbytnim zakurzeniem.


Ale w sumie to najważniejszy wydaje mi się wybór samego pomieszczenia niż mebel na jakim składujesz takie rzeczy.

perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2212 dnia: Listopad 09, 2014, 04:42:14 pm »
Gorzej z wolnym miejscem na półkach  :???: ??: . Sytuacja powoli staje się kryzysowa. Będę musiał poradzić się Was, w jakie półki zainwestować (coby nie uginały się, a najlepiej by było, ażeby były jakoś zasuwane - ochrona przed kurzem i światłem słonecznym; wiem, wiem, to nie miejsce na taki off-top, ale może warto podjąć taki temat; może ktoś ma jakieś zdjęcia mebli-które-warto-kupić?).

Ja niedawno w Internecie trafiłem na takie coś (choć w takim wypadku regał byłby chyba znacznie droższy od książek)  :wink:



Z artykułu o kolekcjonerach starych książek na portalu BBC. Jeśli ktoś ma jakieś megakolekcjonerskie wydania komiksów, to może zainteresuje go też obecny w tym artykule link do broszury wydanej przez odpowiedni organ rządowy USA, podającej, jak dbać o szczególnie cenne książki, żeby się nie rozpadły przez dziesięciolecia:

http://www.nps.gov/museum/publications/conserveogram/19-02.pdf
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2213 dnia: Listopad 09, 2014, 08:00:06 pm »
Jedna z pierwszych porad od razu wymiata - drewno jest be i niezalecane!  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Fau

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2214 dnia: Listopad 09, 2014, 09:07:25 pm »
Jedna z pierwszych porad od razu wymiata - drewno jest be i niezalecane!  :badgrin:

Bo tak jest. W archiwach nie wolno używać drewnianych regałów. Polecam lekturę obowiązującej instrukcji archiwalnej.  :biggrin:

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2215 dnia: Listopad 09, 2014, 09:31:42 pm »
I weź wytłumacz to drugiej połowie - kochanie, te metalowe półki zamieszkają z nami...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Deg

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2216 dnia: Listopad 09, 2014, 10:03:06 pm »
Moja by się ucieszyła... skończyłyby się pytania: "ile tych stert jeszcze zamierzasz ustawić??"  :lol:

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2217 dnia: Listopad 11, 2014, 08:12:23 pm »
którą z tegorocznych serii Muchy uważacie za najlepszą
1. Saga
2. Sex
3. Chew
4. Fatale

"Chew" byłoby wyżej gdyby nie koszmarne rysunki. Na pewno taka konwencja ma swoich fanów, ale dla mnie Guillory jest jeszcze gorszy od Ramosa. Dopiero czytając dodatki zdałem sobie sprawę, że główny bohater jest azjatą. Fabularnie nieźle chociaż momentami jest tu za dużo absurdu. Sam główny bohater jest strasznie antypatyczny. Szczerze mówiąc to dawno żaden komiks nie wywołał u mnie tak skrajnych emocji. Podczas lektury były momenty, że miałem ochotę rzucić go w kąt i zająć się czymś innym, ale po skończeniu całości już chciałem przeczytać kolejny tom. "Fatale" zupełnie mi nie podeszło. Te wszystkie kryminały noir kompletnie do mnie nie trafiają (szczególnie od Brubakera). "Sex" pozytywnie mnie zaskoczył chociaż ten komiks byłby dużo lepszy gdyby tytułowego seksu było tu mniej a autor jeszcze bardziej skupił się na psychice postaci. Do tego fajnie było zobaczyć rysunki Kowalskiego po tylu latach."Saga" to taka jazda bez trzymanki i z każdym kolejnym zeszytem wciąga coraz bardziej. Nigdy bym się nie spodziewał, że można tak dobrze napisać postać ducha bez połowy ciała czy robota z telewizorem zamiast głowy. Vaughan to jednak mistrz komiksowych dialogów. Mógłby ktoś wydać u nas jego "Ex Machine".

Ale i tak wszystkie te serie przebija według mnie "Locke & Key" zaserwowany nam przez Taurusa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2014, 09:54:39 pm wysłana przez amsterdream »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2218 dnia: Listopad 12, 2014, 12:16:20 am »
Jakbym miał stopniować to:


Fatale (które jest bez konkurencji i stawiam nad każdym komiksem wydanym w tym roku, choć może źle to robię bo patrzę na Fatale z perspektywy pięciu tomów a nie tego jednego wydanego teraz)
Saga
Chew


A Sex nie ma nawet co uwzględnić tak zbędny to komiks. Oczywiście znajdzie się gorsze produkcje, ale jeżeli coś nie jest warte swojej ceny na okładce to jest po prostu zbędne.
perły przed wieprze

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2219 dnia: Listopad 12, 2014, 08:04:09 am »
A Sex nie ma nawet co uwzględnić tak zbędny to komiks. Oczywiście znajdzie się gorsze produkcje, ale jeżeli coś nie jest warte swojej ceny na okładce to jest po prostu zbędne.

Czytałeś więcej niż 1 tom? Bo mnie się 1 umiarkowanie podobała. Pytanie tylko, czy dalej nie jest gorzej?