Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1661043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2220 dnia: Listopad 12, 2014, 08:40:26 am »
Czytałeś więcej niż 1 tom? Bo mnie się 1 umiarkowanie podobała. Pytanie tylko, czy dalej nie jest gorzej?


Nie, pierwszy tom Sex ma na tyle dużą zawartość jak na Image (z tego co pamiętam to 7 zeszytów, prawda?), że gdy wyszło zbiorcze (a było bardzo tanie, jak wiele pierwszych tomów z Image kosztowało 9,99$) to od razu zamówiłem, sprawdziłem i niestety dość szybko sprzedałem (a to zdaraza mi się rzadko zwłaszcza, że wiem, że mam na półce o wiele gorsze komiksy od Sex). Absolutnie nie czułem potrzeby dawać drugiej szansy skoro nie kupiło mnie prawie 170 stron komiksu i gdy nastepny tom miałby być już w normalnej cenie.


Ja wiem, że może jestem zbyt krytyczny ale Image wydaje teraz taką ilość nowych serii, że sprawdzam je prawie w ciemno (fakt, czasem trafiają się wpadki takie jak Sex, Nailbiter, który powinien być hitem a jest spi****liną, mocno przeciętne Ghosted) korzystając z tego, że pierwsze tomy wielu z nich to właśnie 9,99$. Więc w miejsce takiego Sex mogłem wstawić (co zrobiłem) kilkanaście innych serii (np. C.O.W.L.).


PS: No ale ja zasadniczo jestem mocno zmęczony tymi nowymi autorskimi dekonstrukcjami historii superbohaterskich (np. Sidekick co by nie znęcać się tylko nad Sex), dla mnie Astro City i Irredemable już zamknęły ten temat i tylko wspomniane C.O.W.L. jakoś było w stanie jakoś mnie zainteresować ostatnio z takich produkcji.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2221 dnia: Listopad 12, 2014, 09:21:12 am »
Kompletnie zapomniałem o zapowiedzi The Wake, Mucha na fb napisała, że należy się spodziewać albumu w styczniu/lutym.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2222 dnia: Listopad 12, 2014, 12:14:10 pm »
Rozszerzenie oferty o komiksy z Image to wg. mnie strzał w dziesiątkę. "Chew" to kolejna pozycja, która idealnie trafiła w mój gust. Szalone pomysły, mnóstwo czarnego humoru i dynamiczna kreska sprawiły, że z niecierpliwością oczekuję kolejnych tomów.

http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/11/464-chew-przysmak-konesera-komiks-palce.html

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2223 dnia: Listopad 12, 2014, 01:02:34 pm »
Kompletnie zapomniałem o zapowiedzi The Wake, Mucha na fb napisała, że należy się spodziewać albumu w styczniu/lutym.

Ja pamiętałem. Ten tytuł jest bardzo wysoko oceniany i co ciekawe jest to seria Vertigo. Może więc coś ruszy się w tym temacie.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2224 dnia: Listopad 12, 2014, 01:43:20 pm »
The Wake.
No wlasnie. W zeszlym tygodniu ukazalo sie wydanie zbiorcze. Warto? Czytal ktos w zeszytach? Bardzo lubie Murphy'ego wiec o strone graficzna jestem spokojny, ale Snydera uwazam za deko nierownego. Jak zatem sama historia? Przyznam, ze zastanawiam sie nad tym tytulem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2225 dnia: Listopad 12, 2014, 01:51:13 pm »
Ja pamiętałem. Ten tytuł jest bardzo wysoko oceniany i co ciekawe jest to seria Vertigo. Może więc coś ruszy się w tym temacie.

No właśnie czytając inny wątek o Vertigo nie spodziewałem się zobaczyć ich komiksów, a tu przecież była o nim informacja od prawie roku.

Wake to seria już zakończona, albo z planowanym zakończeniem na ileś tam tomów?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2226 dnia: Listopad 12, 2014, 01:51:23 pm »
Ja miałem straszne problemy z tym komiksem (i też uważam, że Snyder to bardzo nierówny scenarzysta). Początek (pierwszy numer) mnie kupił, z następnymi spadała mi zajawka, a w połowie serii gdy zaczynają się spore zmiany narracyjne nagle wszystko zaskoczyło (nie chcę spoilerować). Może dlatego, że przestałem zupełnie traktować ten komiks jako horror i zacząłem patrzeć na niego jak na taki trochę brutalniejszy amerykański akcyjniak udający horror (przez co też rysunki sprawdzają się w tej serii bezbłędnie).

Ostatecznie uważam, że to dobry komiks, na pewno lepszy od np. Severed, które zupełnie mnie nie ruszyło i przez które (niesłusznie) chciałem olać Wytches.
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2227 dnia: Listopad 12, 2014, 01:58:35 pm »

Wake to seria już zakończona, albo z planowanym zakończeniem na ileś tam tomów?

Zakończona. To nie jest też pierwszy komiks od Vertigo wydany przez Muchę. Był jeszcze Daytripper. Prawdopodobnie będą też kolejne.

Pewnie Mucha się wstrzymała z wydaniem, bo wychodzi HC zbierające całość, a tak by musieli wydać w 2 tomach.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2228 dnia: Listopad 12, 2014, 02:07:31 pm »
Ostatecznie uważam, że to dobry komiks, na pewno lepszy od np. Severed, które zupełnie mnie nie ruszyło i przez które (niesłusznie) chciałem olać Wytches.

aż tak dobre te Wytches? Czytałem tylko prolog (bez szału) i doszedłem do wniosku, że z ostateczną oceną poczekam na 1 trade. Ale może warto jednak przerzucić się na zeszyty?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2229 dnia: Listopad 12, 2014, 02:10:11 pm »
aż tak dobre te Wytches? Czytałem tylko prolog (bez szału) i doszedłem do wniosku, że z ostateczną oceną poczekam na 1 trade. Ale może warto jednak przerzucić się na zeszyty?


Nie twierdzę, że dostaliśmy perłę ale to co zobaczyłem w pierwszym zeszycie przekonało mnie na tyle, że czekam z ciekaowścią na drugi numer (dziś premiera). Nie wiem jak to napisać... ale widzę w tej serii spory komercyjny potencjał  :wink:
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2230 dnia: Listopad 12, 2014, 09:56:32 pm »
Pewnie Mucha się wstrzymała z wydaniem, bo wychodzi HC zbierające całość, a tak by musieli wydać w 2 tomach.

Tak jest, całość dostaniemy w jednym tomie! Mucha potwierdziła!

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2231 dnia: Listopad 12, 2014, 10:27:03 pm »
Tak jest, całość dostaniemy w jednym tomie! Mucha potwierdziła!

No to Mucha wali u nas punkty  :lol: Drżyj Egmoncie, Mucha nadchodzi!  :wink:

PS. Kiedyś, tak na poważnie, zastanawiałem się nad rolą much w przyrodzie (a odpowiedź znalazłem przypadkowo... w kryminale!)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2232 dnia: Listopad 13, 2014, 04:02:02 am »
To nie jest też pierwszy komiks od Vertigo wydany przez Muchę. Był jeszcze Daytripper. Prawdopodobnie będą też kolejne.

Lwy z Bagdady, Opowieści Wojenne 1 i 2, oraz w tym roku Dorwać Jiro! Tego ostatniego nie czytałem jeszcze, ale wszystkie pozostałe to dla mnie bardzo dobre tytuły.

Offline spence

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2233 dnia: Listopad 13, 2014, 02:59:55 pm »

Nie twierdzę, że dostaliśmy perłę ale to co zobaczyłem w pierwszym zeszycie przekonało mnie na tyle, że czekam z ciekaowścią na drugi numer (dziś premiera). Nie wiem jak to napisać... ale widzę w tej serii spory komercyjny potencjał  :wink:

Ja mam nadzieję, że oni tego nie skomercjalizują właśnie. Patrząc po dwóch numerach to jest mocno - rysunki, kolory, scenariusz. Tylko bardzo spoko  dla mnie by było jakby to utrzymali na tym intymnym klimacie (temat bullyingu mocarnie złapany, więzi rodzinne też moc), bo tutaj to największą dla mnie robi robotę.

edit: i według mnie pierwszy, drugi numer dużo mocniejszy od tego darmowego prologu. Prolog po mnie spłynął, a losy postaci z serii mnie przejmują D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Archie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2234 dnia: Listopad 13, 2014, 08:22:27 pm »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything