Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2385 dnia: Marzec 09, 2015, 07:42:18 pm »
ale z Sex nie rezygnują? wiadomo kiedy 2 tom?
Na Komiksowej Warszawie

Według mnie chodzi tu wyłącznie o kontynuacje. Z taką Sagą mogliby trochę przyspieszyć, seria dobrze się sprzedaje a oni wydają dwa tomy na rok :???: ??: . W takim tempie nigdy nie dogonimy wydania oryginalnego.
Kolega spojrzy na tempo wydawania "Sagi" w USA. Podpowiem: jeden tom na 8-9 miesięcy.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2386 dnia: Marzec 09, 2015, 07:48:50 pm »
Ja z chęcią bym przeczytał Umbral i Zero.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2387 dnia: Marzec 09, 2015, 08:07:41 pm »
Kurcze, ten Umbral fajnie wygląda - oby ktoś się tym u nas zainteresował...

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2388 dnia: Marzec 09, 2015, 10:26:24 pm »
Wybór z Image jest naprawdę duży, ale wolałbym gdyby Mucha zwiększyła częstotliwość wydawanych już serii niż sięgała po jeszcze kilka nowych.

Chyba też tak bym wolał. Oczywiście jestem spragniony kolejnych serii z Image (i nie tylko), ale wpierw przydałaby się zwiększyć tempo tych już wydawanych. Poza tym, o tyle o ile jeszcze niedawno mogliśmy narzekać na brak amerykańskich niesuperbohaterskich serii na naszym rynku, to teraz robi się już tłoczno w tym segmencie: Parker, Locke & Key, Saga, Fatale, Sex, Chew, Black Science, Żywe Trupy, reaktywacja Baśni i Amerykańskiego Wampira, zaraz wystartuje Lazarus, a w przyszłym roku Egmont pewnie co najmniej z dwie serie Vertigo rozpocznie...

Ja myslę, że 5-8 tytułów to 4 zaczęte już serie (Chew, Saga, Fatale, Sex) oraz 1-4 nowych. Propozycje?

A jeśli już, to marzy mi się coś z zestawu Criminal, Velvet, The Fade Out, czy Southern Bastards. Ale co by to nie było, pewnie i tak dam szansę tej serii.

Na forum Avalonu Lokus napisał, że jeśli Daredevil: Yellow sprzeda się dobrze, a Hachette nagle nie zmieni planów co do tytułów wydawanych w WKKM, to Hulk: Grey może się pojawić w przyszłym roku.

Fajowo!
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2015, 10:37:10 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2389 dnia: Marzec 11, 2015, 10:33:03 pm »
Nie obraziłbym się też jakby się ktoś zainteresował wydaniem Fear Agenta. Jak nie Mucha, to może Taurus?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2390 dnia: Marzec 11, 2015, 10:41:23 pm »
Chyba też tak bym wolał. Oczywiście jestem spragniony kolejnych serii z Image (i nie tylko), ale wpierw przydałaby się zwiększyć tempo tych już wydawanych. Poza tym, o tyle o ile jeszcze niedawno mogliśmy narzekać na brak amerykańskich niesuperbohaterskich serii na naszym rynku, to teraz robi się już tłoczno w tym segmencie: Parker, Locke & Key, Saga, Fatale, Sex, Chew, Black Science, Żywe Trupy, reaktywacja Baśni i Amerykańskiego Wampira, zaraz wystartuje Lazarus, a w przyszłym roku Egmont pewnie co najmniej z dwie serie Vertigo rozpocznie...


Tłoczno jak tłoczno, szybko jak szybko, w przypadku Parkera Taurus jest w połowie bo to tylko 4 tomowa seria (i sądząc po tym, że Cooke debiutuje z serią autorską to nie ma co liczyć na dalsze adaptacje), Fatale to też chwia bo 5 tom zamyka wszystko, więc to są serie, które szybko zrobią miejsce dla nowych rzeczy, a nie takie tasiemce jak Walking Dead  :wink:
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2391 dnia: Marzec 11, 2015, 10:50:54 pm »
przypadku Parkera Taurus jest w połowie bo to tylko 4 tomowa seria (i sądząc po tym, że Cooke debiutuje z serią autorską to nie ma co liczyć na dalsze adaptacje), Fatale to też chwia bo 5 tom zamyka wszystko, więc to są serie, które szybko zrobią miejsce dla nowych rzeczy, a nie takie tasiemce jak Walking Dead  :wink:

A czasami nie powstaje piąta część Parkera? Coś mi się o uszy obiło, ale pewien nie jestem. W każdym razie masz rację, Fatale zamyka się w 5 tomach, a Locke & Key w 6, a wtedy jak najbardziej zwolni się miejsce na kolejne serie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2392 dnia: Marzec 11, 2015, 11:32:30 pm »
A czasami nie powstaje piąta część Parkera? Coś mi się o uszy obiło, ale pewien nie jestem. W każdym razie masz rację, Fatale zamyka się w 5 tomach, a Locke & Key w 6, a wtedy jak najbardziej zwolni się miejsce na kolejne serie.


No ja ciągle czytam sprzeczne rzeczy z Parkerem w internetach i nie wiem co już uważać za prawdę. Jedno jest pewne w czerwcu debiutuje trzyczęściowa miniseria ("Revengeance") autorstwa Cooke'a w Image Comics, a jak znamy jego tryb pracy to jeżeli zająłby się po tym nowym Parkerem to wcześniej niż w 2016 to się nie ma szans ukazać  :wink:
perły przed wieprze

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2393 dnia: Marzec 12, 2015, 10:12:07 am »
Nie obraziłbym się też jakby się ktoś zainteresował wydaniem Fear Agenta. Jak nie Mucha, to może Taurus?


Oby Mucha, bo ostatnio ceny z Taurusa nie rozpieszczają.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2394 dnia: Marzec 12, 2015, 11:53:07 am »
Mucha działa na dwa fronty (czytaj rynki) więc ceny musi mieć niższe. Faktem jednak jest, że albumy Taurusa (oprócz TWD) powinny być chociaż w twardej oprawie.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2395 dnia: Marzec 12, 2015, 11:58:45 am »
Taurus jest u mnie w pierwszej trójce ukochanych wydawców właśnie dlatego, że prawie wszystko od nich jest w miękkiej...

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2396 dnia: Marzec 12, 2015, 12:07:11 pm »
Jak kto woli, ale na półce zdecydowanie lepiej prezentują się komiksy w twardych okładkach. Z miękkimi czasami jest ten problem, że po upływie lat kartki "wyginają" się w lewą, bądź prawą stronę.

Nie wpływa to jednak oczywiście na dobór i jakość komiksów wydawanych przez Taurusa, przed chwilą skończyłem czytać Black Science i podobnie jak przy Locke & Key nie mogę wyjść z zachwytu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2397 dnia: Marzec 12, 2015, 05:22:20 pm »
Co jest takiego fajnego w miękkiej oprawie poza faktem, że się rozwala, źle czyta (strony ściśnięte) i się po jakimś czasie rozkleja?
Czytam teraz Black Science i nieporęczne to, za taką samą kasę (mniejszą) Mucha wydała "Sagę" w HC.

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2398 dnia: Marzec 12, 2015, 05:57:40 pm »
Co jest takiego fajnego w miękkiej oprawie
Dla niektórych ważnym argumentem jest miejsce na półce (chyba jedyny jaki przychodzi mi do głowy, bo ten z niższą ceną nie zawsze się sprawdza - Taurus). Ja tam uwielbiam twarde oprawy i żeby nie narzekać na brak miejsca, zabezpieczyłem się kilkoma regałami. Prędko pewnie nie zapełnię.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2399 dnia: Marzec 12, 2015, 06:59:02 pm »
Dla niektórych ważnym argumentem jest miejsce na półce (chyba jedyny jaki przychodzi mi do głowy, bo ten z niższą ceną nie zawsze się sprawdza - Taurus). Ja tam uwielbiam twarde oprawy i żeby nie narzekać na brak miejsca, zabezpieczyłem się kilkoma regałami. Prędko pewnie nie zapełnię.


Jak celuje się w na bieżąco* wychodzące komiksy w oryginale a nie tłumaczeniach to argument ceny jest tu nie do zbicia. Wydania HC wychodzą tylko teoretycznie taniej gdy ktoś jest gotowy czekać znacząco dłużej na wydania powiększone, które na ogół kosztują tyle samo co odpowiadające im kilka tomów w SC, ale nie każdy chce czekać rok czy dwa na komiks, którym jara się w tym momencie.


Ja należę do tych osób, które przekłada ilość kupionych komiksów nad iformat ich edycji, wolę mieć na półce 93 albumy niż 50 (to faktyczny stan rzeczy, półka z 50 w twardej, półka z 93 w SC).


*Tak wiem, że najbardziej na bieżąco wychodzą zeszyty ale nikt nie powiedział, że ich też nie kupuję, ale to już inny temat.
perły przed wieprze

 

anything