Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2400 dnia: Marzec 12, 2015, 07:20:09 pm »
Jak celuje się w na bieżąco* wychodzące komiksy w oryginale a nie tłumaczeniach to argument ceny jest tu nie do zbicia.
Fakt, kwestii bycia na bieżąco nie wziąłem pod uwagę, uprościłem sprawę.

Ja należę do tych osób, które przekłada ilość kupionych komiksów nad iformat ich edycji, wolę mieć na półce 93 albumy niż 50 (to faktyczny stan rzeczy, półka z 50 w twardej, półka z 93 w SC).
Porównanie dość wymowne, nie spodziewałem się aż takiej różnicy. Nie jest to jednak dziwne, skoro komiksy w twardej, które mają poniżej 100 stron to mniej więcej 50% okładki i 50% właściwej zawartości.

Edycja.
Żeby nie było całkowitego offtopa, zauważyłem że w sklepie gildii najnowsze tomy Sagi i Fatale mają już status dostępności 24h. Pierwotnie miały być 16 marca.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2401 dnia: Marzec 12, 2015, 07:34:53 pm »
twarda okładka raz, że zajmuje miejsce (i to dla mnie najważniejsze), jest nieporęczna (trudno się z 5 wieżami bois maury szło latem do parku. łatwiej się brało 8 koziorożców), to jeszcze grzbiet jest prawie zawsze szerszy niż... no ta druga strona...
nawet jak niewielka jest to różnica to jak się postawi koło siebie 19 XIII + 2 mystery to się tworzy harmonijka ( się to zbiega do tyłu i potem następne numery krzywo stoją)

no, ale ja kupuję komiksy do czytania i nie przy ołtarzyku komiksomaniaka, ale na mieście, w szkole, w szatni czy autobusie. I wtedy twarda okładka drażni, a nie ułatwia...

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2402 dnia: Marzec 12, 2015, 08:10:31 pm »
Żeby nie było całkowitego offtopa, zauważyłem że w sklepie gildii najnowsze tomy Sagi i Fatale mają już status dostępności 24h. Pierwotnie miały być 16 marca.
Są już nawet na allegro od bonito  :wink:  przynajmniej były koło południa jak kupowałem.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2403 dnia: Marzec 13, 2015, 09:56:56 am »
nie mam w tej chwili aparatu, ale w książeczce dołączonej do najnowszych komiksów Muchy są zapowiedzi Justice, Daredevila oraz Batmana Tima Sale'a. niestety brak konkretnych dat i cen.

Offline milos3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2404 dnia: Marzec 13, 2015, 11:47:02 am »
jak to jest, że premiera Fatale 2,16 marca a bonito już sprzedaje od ręki?

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2405 dnia: Marzec 13, 2015, 11:52:19 am »
Czasami tak jest, że wydawcy udaje się wcześniej złożyć zapowiadany komiks. W takim przypadku nie ma sensu czekać i od razu towar leci do księgarń. Fatale i Saga są już od wczoraj.

Offline stupidbadugly

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2406 dnia: Marzec 15, 2015, 08:50:42 am »

jednak format deluxe się szykuje

Offline slay

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2407 dnia: Marzec 15, 2015, 09:00:02 am »

jednak format deluxe się szykuje
Ciekaw jestem czy cena też taka będzie, że jak ją poznamy to usiądziemy z wrażenia.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2408 dnia: Marzec 15, 2015, 09:27:36 am »
W końcu jakaś decyzja, oby tylko porządnie wydali :wink:

Offline Inuki

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2409 dnia: Marzec 15, 2015, 09:44:25 am »
Fajna cena za DD; mam nadzieję, że pójdą za ciosem i wydadzą też Hulka i Spider-Mana (tak, wiem, że był w WKKM ale fajnie by wyglądała cała trylogia od jednego wydawcy i w jednolitym wydaniu).


Co do "Justice" to zaciekawiła mnie wzmianka o "prawie pięciusetstronicowej" edycji - błąd, czy szykują nam polskie wydanie Absoluta? Bo zwykłe wydanie ma bodajże 384 strony, a Absolute właśnie prawie 500 (496 dokładnie według Amazonu). Jeżeli faktycznie dostaniemy wypasioną wersję, to cóż - ZAJEDWABIŚCIE  :badgrin:  Pewnie cena okładkowa będzie wynosiła 200zł ale ze zniżkami za 150zł się spokojnie dostanie. Oby tylko drukarnia znowu nie zawaliła  :doubt:  No i trochę mi nie pasuje zmiana tytułu na "Sprawiedliwość" - dziwnie to brzmi  :neutral:

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2410 dnia: Marzec 15, 2015, 09:47:07 am »

Skąd ta reklama? W moich wydaniach Fatale t. 2 i Sagi t. 2 tego nie było...

"w prawie pięćusetstronocowej sadze..." - to ciekawe, według Multiverse wydanie JUSTICE SC ma 400 stron, a Absolute prawie 500 stron. Czyżby więc materiały dodatkowe z A.? :biggrin:

Offline stupidbadugly

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2411 dnia: Marzec 15, 2015, 10:21:59 am »
Reklama ze sklepu Gildii wrzucona do zamówienia z Fatale i Sagą + ulotka Gildii z informacją o 32% zniżce na tytuły Muchy w przedsprzedaży.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2412 dnia: Marzec 15, 2015, 11:50:27 am »
No to Mucha pojechała z  JUSTICE. Wydają mało, ale jak wydają, to szczena opada. Szykuje się HIT, oby szybko zapowiedzieli, to szybko się klepnie zamówienie.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2413 dnia: Marzec 15, 2015, 01:59:34 pm »
No tak "prawie 500 stron" sugeruje, że będzie sporo dodatków. Raczje mało prawdopodobne, by w oficjalnej ulotce popełnili błąd i nagle się okazało, że stron będzie jednak 390... albo żeby się posłużyli takim terminem i potem twierdzili, że "390 stron to też "prawie 500" " :wink:

Dla mnie tym bardziej szkoda, że nie pokusili sie o wydanie w naprawdę dużym formacie (sory, ale nie do końca kupuję tę całą ekskluzywność formatu zaledwie 1,5 cm. większego na długości i niecały centymetr na szerokości), bo po informacjach na fb przyznam, że miałem cichą nadzieję, ze jednak się na to zdecydują (choćby w mocno limitowanej "wersji kolekcjonerskiej"), a ilość stron sugeruje chyba, że już mają prawa do wersji Absolute... Z tego co widziałem Absolute'a można już kupić za niecałe 50 $ (+ dostawa), więc musze się mocno zastanowić nad kupnem oryginału.

Co do ceny - ja zakładam, że jeśli ostatni Batek kosztował 149 zł to Justice okładkowo będzie 170-180. Nie wydaje mi się, żeby było drozej... ale zobaczymy.
Zgadzam się też, że tłumaczenie tytułu trochę bez sensu ("Sprawiedliwość" brzmi dość pretensjonalnie i ogólnie dziwnie)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2015, 02:04:24 pm wysłana przez mack3 »

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2414 dnia: Marzec 15, 2015, 04:26:29 pm »
Zgaduję, że formatem po prostu chcieli się dostosować do DC Deluxe.

Jeśli "Sprawiedliwość" dziwnie brzmi, to pomyślcie, jak dziwnie musi brzmieć "Justice" Amerykanom.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything