trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2460 dnia: Marzec 17, 2015, 09:43:58 pm »
Przed chwilą wziąłem sobie wydanie Ekspedycji z Muzy. Rany, to dopiero fatalne okładki... Szczególnie te karabiny, człowiekowi może się zdawać, że to jakieś militarne sf będzie... Ale to chyba jedyna wada tego wydania. Sądzę, że w rzeczywistości do okładki z WK człowiek się przyzwyczai i polubi.
Moim zdaniem różnica jest taka, że okładka z Muzy była do bólu nijaka, a okładka z WK będzie po prostu brzydka. Mnie okładka z Muzy nigdy jakoś nie przeszkadzała, przechodziłem obok niej obojętnie (wolę nijakość od kolażu ze szkoły podstawowej) ... zobaczymy jak będzie z WK. Najsmutniejsze jest to, że wystarczyło zastosować tylną okładkę i wszyscy całowaliby WK po rękach (na fb naliczyłem ponad 10 wypowiedzi, pod opublikowaniem tylnej okładki, które pisały to samo co ja - żeby zamienić tylnią na przednią - i ani jednej wypowiedzi przeciwnej)
W wydaniu Muzy były za to bardzo średnie kolory (w tomie 2). Nie wiem czy już w oryginale takie były czy to Muza skopała. Na fb znalazłem info, że WK je poprawiło "na tyle na ile było można" (osobiście wolę poprawione kolory niż ładniejszą okładkę, choć oczywiście chciałoby się to i to)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2461 dnia: Marzec 17, 2015, 09:58:18 pm »
Sprawiedliwość to powinna spotkać drukarzy z BZG bo Fatale 2 znowu do dupy wydrukowane. I już wiem że nie biorę Justice.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2462 dnia: Marzec 17, 2015, 10:10:02 pm »
Co tym razem nie tak?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2463 dnia: Marzec 17, 2015, 10:17:24 pm »
Co tym razem nie tak?
Sprane strony. Na szczęście Saga dobra  :biggrin:

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2464 dnia: Marzec 17, 2015, 10:30:26 pm »
Dziwne, że jeden potrafią wydrukować dobrze, a drugi źle. Zobaczymy jutro po odbiorze, czy wszystko zakończy się "życzliwym" meilem do wydawnictwa. Trzeba na nich naciskać, bo nie może być tak, że Justice zostanie wydany jako bubel i będzie nadawał się na śmietnik - mam wielkie plany i oczekiwania wobec tego komiksu. Napiszę, jak dostanę, czy się "cieszymy" czy "smucimy".

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2465 dnia: Marzec 17, 2015, 11:03:20 pm »
Sprane strony. Na szczęście Saga dobra  :biggrin:


Tu Mucha. Prosimy o dokładny (zdjęcia) opis usterki. Tu, lub na wiadomość prywatną na konto FB.


JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2466 dnia: Marzec 17, 2015, 11:55:51 pm »
Część stron jest wyblakła/nieostra dobrze to widać np. na 12 i 13 stronie 5 rozdziału (licząc od strony z obrazkiem "rozdział piąty") 12 strona jest zła a 13 już dobra. Wystarczy porównać żółte ramki z tekstem z obu stron.

Taki błędy są ostatnio bardzo częste z BZG (Wieże Bois-Maruy, Funky Koval, ostatnie tomy WKKM)

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2467 dnia: Marzec 18, 2015, 12:19:08 am »
Część stron jest wyblakła/nieostra dobrze to widać np. na 12 i 13 stronie 5 rozdziału (licząc od strony z obrazkiem "rozdział piąty") 12 strona jest zła a 13 już dobra. Wystarczy porównać żółte ramki z tekstem z obu stron.

Taki błędy są ostatnio bardzo częste z BZG (Wieże Bois-Maruy, Funky Koval, ostatnie tomy WKKM)
W naszych egzemplarzach nie widzimy usterki. Prosimy o zdjęcia.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2468 dnia: Marzec 18, 2015, 12:48:54 am »
W naszych egzemplarzach nie widzimy usterki. Prosimy o zdjęcia.
Przed południem wrzucę

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2469 dnia: Marzec 18, 2015, 01:21:43 am »
tymi bublami bardzo mnie zasmuciliscie. Do tej pory nie mialem zadnych klopotow z komiksami muchy. Mam nadzieje, ze te wady dotycza tylko niewielkiej liczby egzemplarzy. Jesli spiep.... Justice to sie wkurze :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2470 dnia: Marzec 18, 2015, 10:04:47 am »
Lewa zła, prawa dobra



W rzeczywistości to lepiej wiać. A tych "spranych" stron w komiksie jest sporo.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2471 dnia: Marzec 18, 2015, 10:29:10 am »
Nie wiem jak wygląda w rzeczywistości, ale na moim monitorze nie widzę nic co uzasadnia sformułowanie - wydrukowane do dupy




JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2472 dnia: Marzec 18, 2015, 10:50:04 am »
Nie wiem jak wygląda w rzeczywistości, ale na moim monitorze nie widzę nic co uzasadnia sformułowanie - wydrukowane do dupy
Wiem gorzej to widać na tym skanie ale widać że lewa strona jest dużo jaśniejsza/nieostra/wyblakła.

A mogę prosić Karampuk o wrzucenie zdjęcia tych samych stron?

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2473 dnia: Marzec 18, 2015, 10:50:30 am »
Nie wiem jak wygląda w rzeczywistości, ale na moim monitorze nie widzę nic co uzasadnia sformułowanie - wydrukowane do dupy
Przeglądam teraz forum na słabym ekranie od laptopa, ale od razu rzuca się w oczy że prawa strona ma lepszą czerń. Szczególnie widać to po konturach kadrów.

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2474 dnia: Marzec 18, 2015, 10:51:32 am »
Nie trzeba mieć sokolego wzroku żeby wychwycić, że kolory są mniej nasycone. To co dzieje się z tomami WKKM zaczyna mnie ostro irytować. Okładka Syna M ma w swej czerni domieszkę fioletu bądź różu, brzeg komiksu ostro się wyróżnia obok innych numerów...