Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2490 dnia: Marzec 18, 2015, 11:16:00 pm »
Jak nie pęcherze na tylnej okładce, to krzywe okładki to teraz znowu wyblakłe strony.... normalnie komedia, a MUCHA uparcie drukuje w BZG pomimo ciągłych baboli. Tak się zastanawiam co się musi jeszcze wydarzyć żeby w końcu przejrzeli na oczy i w końcu zmienili drukarnię ?
Jak się podpisuje kontrakt z drukarnią na ileś tam tytułów, to przedwczesne zerwanie nie jest takie fajne finansowo.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2491 dnia: Marzec 18, 2015, 11:35:28 pm »
Uuu, niedobrze. Tak się kończy czytanie albumu przy sztucznym świetle. Mamy dokładnie to samo. Pliki wyjściowe czarniutkie, finisz rozjechany. Drukarnia jak nic.
Wysłaliśmy zapytanie o lokalizację usterki (z grzbietami się udalo - ktoś ma krzywy grzbiet przy Sadze 2 lub Fatale 2?).
Czy to znaczy, że jednak są jakieś usterki dotyczące kolorów we wszystkich egzemplarzach Fatale 2?

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2492 dnia: Marzec 18, 2015, 11:45:29 pm »
Czy to znaczy, że jednak są jakieś usterki dotyczące kolorów we wszystkich egzemplarzach Fatale 2?
Nie wiemy czy we wszystkich - mamy egzemplarz JanaT i trzy kopie z redakcji Muchy. Mucha daleka byłaby też od nazwania tego usterką - mamy do czynienia z drobną zmianą nasycenia czerni - pozostałe kolory bez zmian.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2493 dnia: Marzec 19, 2015, 06:33:27 am »
Nie wiemy czy we wszystkich - mamy egzemplarz JanaT i trzy kopie z redakcji Muchy. Mucha daleka byłaby też od nazwania tego usterką - mamy do czynienia z drobną zmianą nasycenia czerni - pozostałe kolory bez zmian.
Jak dla mnie to są całe strony jaśniejsze nie tylko czerń.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2494 dnia: Marzec 19, 2015, 04:53:44 pm »
Jak dla mnie to są całe strony jaśniejsze nie tylko czerń.
No to jeszcze raz: Prosimy o _dokładny_ (zdjęcia) opis usterki. Tu, lub na wiadomość prywatną na konto FB.

Offline VooDoo79

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2495 dnia: Marzec 19, 2015, 06:07:28 pm »
Jak się podpisuje kontrakt z drukarnią na ileś tam tytułów, to przedwczesne zerwanie nie jest takie fajne finansowo.

W tym wypadku zerwanie kontraktu z drukarnią może być uzasadnione, jest to praktycznie drukarnia z największą liczbą różnego rodzaju błędów w porównaniu z innymi.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2496 dnia: Marzec 19, 2015, 06:09:29 pm »
Wszystko zależy od dokładniejszej treści umowy. Może np. być tam klauzula o maksymalnym % wadliwych egzemplarzy (które będą wymieniane na dobre w procesie reklamacji).

Offline kalbaro74

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2497 dnia: Marzec 19, 2015, 06:33:26 pm »
Zastanawiam się nad kupnem Fatale 2 skoro jest tyle skarg na drukarnie?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2498 dnia: Marzec 19, 2015, 06:59:47 pm »
Póki co poskarżyły się na Fatale 2 raptem dwie osoby. Drugie dwie nie zauważyły niczego złego. Bez paniki.

Offline kalbaro74

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2499 dnia: Marzec 19, 2015, 07:08:00 pm »
Póki co poskarżyły się na Fatale 2 raptem dwie osoby. Drugie dwie nie zauważyły niczego złego. Bez paniki.
To zaryzykuję i kupię jutro Fatale 2.Mam nadzieję że kupię dobry egzemplarz.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2500 dnia: Marzec 19, 2015, 07:12:29 pm »
No to jeszcze raz: Prosimy o _dokładny_ (zdjęcia) opis usterki. Tu, lub na wiadomość prywatną na konto FB.

Na skanach to dużo gorzej widać
Ale przykład z Kick-Ass 3 (rozdział 3)

Lewa dobra, prawa zła (to ta sama kartka)



Do porównania oryginał (ogólnie trochę ciemniejszy bo po obróbce)


Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2501 dnia: Marzec 19, 2015, 07:22:38 pm »
Póki co poskarżyły się na Fatale 2 raptem dwie osoby. Drugie dwie nie zauważyły niczego złego. Bez paniki.
Z mojej strony napiszę tyle. Zapłaciłem 35zł za świetny komiks w twardej oprawie. W swojej recenzji na blogu napisałem, że w moim egzemplarzu grzbiet wygląda dziwnie, trochę jakby zbyt mocno go ściśnięto, ale nie wpływa on na jego trwałość tomu. I na tej jednej stronie faktycznie czerń nie jest tak czarna, jak czarna powinna być czerń. I być może teraz kogoś zaszokuję, aczkolwiek to w żaden sposób nie wpływa na to, że ten komiks w takiej formie jest wart tych pieniędzy.

A jak komuś się nadal nie podoba, to nie zrzędźcie i zapłaćcie około 60zł za oryginał w sc, który na pewno rozleci się Wam znacznie szybciej niż wydanie Muchy z takimi "okropnymi wadami".
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2015, 06:19:02 am wysłana przez Lokus »

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2502 dnia: Marzec 19, 2015, 08:03:24 pm »
Dla mnie to jest zrzędzenie. Jedna strona z niewłaściwymi kolorami - trzy lub cztery podstrony wątku. Przetłumaczony tytuł komiksu - shitstorm na forum i profilu na fb. Egmont potrafił wydrukować komiks ze stronami po Fińsku, rozsyłać do księgarń egzemplarze Batman #3: Śmierć Rodziny z uszkodzonymi obwolutami, zmienić w połowie serii wygląd grzbietów "Hellboy'a", równie "bezczelnie" co Mucha tłumaczyć tytuły swoich komiksów z DC, a Hachette nawet odwrócić okładkę w części nakładu któregoś tomu WKKM i na tym forum przetaczał się co najwyżej soczysty "meh", jakieś parę postów. I to tylko część przykładów, gdy nie piszecie tu nic lub wcale. Natomiast Mucha dostaje regularnie zj*by za każdy, nawet najmniejszy błąd. I ja tego nie rozumiem kompletnie, dla mnie to nic innego jak zwykłe zrzędzenie. Tydzień bez wjazdu na Muchę, to dla niektórych chyba tydzień stracony.

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2503 dnia: Marzec 19, 2015, 08:05:50 pm »
A jak komuś się nadal nie podoba, to nie zrzędźcie i zapłaćcie około 60zł za oryginał w sc, który na pewno rozleci się Wam znacznie szybciej niż wydanie Muchy z takimi "okropnymi wadami".

przecież oryginalne trejdy od image są super trwałe (ale miałem do czynienia jedynie lub aż z 8 seriami zebranymi w tej formie) - mój wicked and divine był wyczytany na wszystkie strony i poza lekkim "rozejściem" się grzbietu dalej wygląda jak nowy (zupełnie inaczej niż miękkookładkowy badziew od takiego marvela).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2504 dnia: Marzec 19, 2015, 08:06:23 pm »
Zrzędzenie to nic nie wnoszące komentarze, a tutaj jest grupa osób która oczekuje najwyższej możliwej jakości i konstruktywnie przedstawia co można poprawić.
Podkreślam "możliwej", bo jak na razie Mucha nie napisała, że za tę cenę nie można oczekiwać nic więcej. Wprost przeciwnie zachęca nas do nadsyłania zdjęć, co jak rozumiem posłuży do poprawy błędów. Zamiast uciszać należy wspierać forumowiczów którym się chce. Dzięki temu otrzymamy lepiej wydane komiksy.
Dokładnie chodzi o poprawę jakości a nie jakieś złośliwe wytykanie błędów. A tu się jeszcze niektórzy użytkownicy oburzają że chcemy te błędy wyeliminować  :shock: