trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2505 dnia: Marzec 19, 2015, 08:06:32 pm »
Na skanach to dużo gorzej widać
Ale przykład z Kick-Ass 3 (rozdział 3)
(ciach obrazek)
Rozumiemy, że w innych tomach też zdarzają się przebarwienia. W tej chwili rozmawiamy o usterkach z Fatale 2 - czy zdjęcie, które Pan udostępnił, to najwyraźniejszy przypadek usterki?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2506 dnia: Marzec 19, 2015, 08:11:41 pm »
Dla mnie to jest zrzędzenie. Jedna strona z niewłaściwymi kolorami - trzy lub cztery podstrony wątku. Przetłumaczony tytuł komiksu - shitstorm na forum i profilu na fb. Egmont potrafił wydrukować komiks ze stronami po Fińsku, rozsyłać do księgarń egzemplarze Batman #3: Śmierć Rodziny z uszkodzonymi obwolutami, zmienić w połowie serii wygląd grzbietów "Hellboy'a", równie "bezczelnie" co Mucha tłumaczyć tytuły swoich komiksów z DC, a Hachette nawet odwrócić okładkę w części nakładu któregoś tomu WKKM i na tym forum przetaczał się co najwyżej soczysty "meh", jakieś parę postów. I to tylko część przykładów, gdy nie piszecie tu nic lub wcale. Natomiast Mucha dostaje regularnie zj*by za każdy, nawet najmniejszy błąd. I ja tego nie rozumiem kompletnie, dla mnie to nic innego jak zwykłe zrzędzenie. Tydzień bez wjazdu na Muchę, to dla niektórych chyba tydzień stracony.
To nie jest tylko jedna strona. I to nie jest narzekanie na muchę (przynajmniej z mojej strony) tylko na Drukarnie BZG w której ostatnio co drugi komiks jest z wadami.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2507 dnia: Marzec 19, 2015, 08:18:43 pm »
Rozumiemy, że w innych tomach też zdarzają się przebarwienia. W tej chwili rozmawiamy o usterkach z Fatale 2 - czy zdjęcie, które Pan udostępnił, to najwyraźniejszy przypadek usterki?
Niech będzie że tak ale podobnych stron jest więcej.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2508 dnia: Marzec 19, 2015, 08:34:30 pm »
Niech będzie że tak ale podobnych stron jest więcej.
Zwrócimy uwagę drukarni. Prosimy KAŻDEGO, kto dojdzie do wniosku, że jego egzemplarz Fatale 2 jest uszkodzony o zwrot egzemplarza do miejsca zakupu (z dokładnym opisem usterki). Na razie mamy jednego zgłaszającego, który - jak twierdzi - od dawna obserwuje działalność BGZ. Skalę wady możemy oszacować jedynie przez _liczbę_osób_reklamujących_towar_ - w przypadku Fatale 2 jest to, jeśli dobrze rozumiemy, drobne, acz widoczne rozjaśnienie kilku stron.

PS Może niekoniecznie zwrot (może okazać się, że nie ma na co wymienić tytułu, a nie każdy zechce pozbyć się egzemplarza serii), ale przynajmniej sygnał na konto muchy (opis, własne zdjęcia).
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 10:04:24 pm wysłana przez karampuk »

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2509 dnia: Marzec 20, 2015, 05:52:52 am »
przecież oryginalne trejdy od image są super trwałe (ale miałem do czynienia jedynie lub aż z 8 seriami zebranymi w tej formie) - mój wicked and divine był wyczytany na wszystkie strony i poza lekkim "rozejściem" się grzbietu dalej wygląda jak nowy (zupełnie inaczej niż miękkookładkowy badziew od takiego marvela).
Trejdy z Image nie mają jednolitego wyglądu, ponieważ to ustalają sami twórcy. "The Wicked and the Divine" to świetny przykład solidnego wydania - gruba okładka, dość gruby papier. Ale są też i takie, które nieco mocniej przypominają wydania Marvela. Mój tom "Spawn: Endgame Collection" złamał się na grzbiecie bodajże przy trzeciej czy czwartej lekturze, a z pierwszego tomu "Sagi" w pewnym momencie zaczęły sypać się strony. Ale to akurat mogę usprawiedliwić faktem, że większość moich znajomych zostało zmuszonych do przeczytania :smile: Dziś do pożyczania mam wersję Muchy i kompletnie nic z nim nie jest.

Dokładnie chodzi o poprawę jakości a nie jakieś złośliwe wytykanie błędów. A tu się jeszcze niektórzy użytkownicy oburzają że chcemy te błędy wyeliminować  :shock:
Bo nie rozumiem Twojego zachowania. Jakbyś kupił w sklepie uszkodzoną klawiaturę, to byś ją reklamował czy zostawił ją sobie i pisał maile do producenta z informacją że mają wadę sprzętową?

Popieram przedstawiciela Muchy - jeśli faktycznie chcecie coś zmienić, to reklamujcie na potęgę, a nie ograniczajcie się do pisania gdzie się da o tym jak to Wam źle. Liczba mnoga nieprzypadkowa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2015, 06:28:42 am wysłana przez Lokus »

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2510 dnia: Marzec 20, 2015, 09:00:00 am »
Bo nie rozumiem Twojego zachowania. Jakbyś kupił w sklepie uszkodzoną klawiaturę, to byś ją reklamował czy zostawił ją sobie i pisał maile do producenta z informacją że mają wadę sprzętową?
Niezbyt trafne porównanie. Reklamując klawiaturę jestem niemal przekonany, że dostanę sprawny egzemplarz. W przypadku komiksu z częściowo wyblakłymi stronami klient ma prawo przypuszczać że cały nakład jest obarczony tą wadą. Jak się ma o tym dowiedzieć albo chociaż nieco zorientować w sprawie? Sygnalizuje na forum.

Z mojej strony mogę napisać że w Kick Ass 3 mam tak samo jak u JanT, z kolei w Fatale 2 wszystko u mnie w porządku.

Popieram przedstawiciela Muchy - jeśli faktycznie chcecie coś zmienić, to reklamujcie na potęgę, a nie ograniczajcie się do pisania gdzie się da o tym jak to Wam źle. Liczba mnoga nieprzypadkowa.
Trzeba sygnalizować na forum i reklamować u Muchy. JanT dobrze zrobił, bo jak widzisz pojawił się przedstawiciel Muchy i powstał pewien (zdrowy i potrzebny) dialog. Nie wiedziałem o tych wyblakłych stronach w Kick Ass 3 - pewnie pośpiech, złe oświetlenie itp. Nie zamierzam tego reklamować z zamiarem wymiany egzemplarza, bo uważam iż nie ma potrzeby ale zasygnalizuję o tym wydawnictwu, tak jak sugeruje karampuk. Chcę mieć po prostu dobrze wydrukowane Justice.

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2511 dnia: Marzec 20, 2015, 05:51:17 pm »
Niezbyt trafne porównanie. Reklamując klawiaturę jestem niemal przekonany, że dostanę sprawny egzemplarz. W przypadku komiksu z częściowo wyblakłymi stronami klient ma prawo przypuszczać że cały nakład jest obarczony tą wadą.
Nie bardzo wiem na jakiej podstawie możesz być tak pewnym, że przywołana klawiatura nie ma tej samej wady w każdym egzemplarzu, ale w przypadku komiksów Muchy już jak najbardziej.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2512 dnia: Marzec 20, 2015, 07:56:46 pm »
Bialostockie Zaklady Graficzne = na bogato lecz niedrogo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2513 dnia: Marzec 22, 2015, 01:04:45 pm »
Nie bardzo wiem na jakiej podstawie możesz być tak pewnym, że przywołana klawiatura nie ma tej samej wady w każdym egzemplarzu, ale w przypadku komiksów Muchy już jak najbardziej.
Tutaj przyznaję Ci rację. Za bardzo uprościłem sprawę i moja dedukcja poszła w kierunku skali produkcji porównywanych przedmiotów - łatwiej znaleźć sprawny egzemplarz jeśli jest jednym z wielu. Oczywiście w przypadku gdy wadę nabywa każdy egzemplarz bez wyjątku, nie ma znaczenia czy jest tego 10 czy 100k sztuk.


Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2514 dnia: Marzec 24, 2015, 10:23:35 am »
Justice będzie liczyło 496 stron - potwierdzone przez MC!! :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2515 dnia: Marzec 24, 2015, 10:30:11 am »
Justice będzie liczyło 496 stron - potwierdzone przez MC!! :)

Tyle co wersja Absolute. To będzie sporo dodatków, bo podstawowe (?) wydanie z 2012 roku liczy sobie 384 strony.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2516 dnia: Marzec 24, 2015, 11:14:48 am »
Powoli zaczynam się bać ceny...  :biggrin:

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2517 dnia: Marzec 24, 2015, 11:30:25 am »
Powoli zaczynam się bać ceny...  :biggrin:
A ja boję się, kto wydrukuje... Skoro ma być obwoluta, to może drukarnia, z której korzysta Egmont?
Cenowo strzelam, że jednak 150 zł

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2518 dnia: Marzec 24, 2015, 11:39:05 am »
Justice będzie liczyło 496 stron - potwierdzone przez MC!! :smile:
"Sprawiedliwość" ;)
496 stron - z jednej strony super... z drugiej i ja boję się ceny - stawiałem na to, że ostatecznie zrezygnują ze sporej części dodatków, a tu jednak nie. Mimo wszystko dalej obstawiam, że nie bedzie drożej niż 180 zł

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2519 dnia: Marzec 24, 2015, 11:41:04 am »
Cenowo strzelam, że jednak 150 zł

Tyle co o 100 stron "skromniejsze" Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo w dodatku w formacie "DELUXE" - cokolwiek to oznacza? Nie ma szans.  :wink: