trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2745 dnia: Maj 21, 2015, 02:31:09 pm »
Faktem również jest, iż egmontowe deluksiaki wypadają blado w porównaniu z muchowym wydaniem Sprawiedliwości.

Ale nie ma za bardzo czego porównywać, Sprawiedliwość wychodzi raz, a nie co miesiąc i kosztuje 2,5 razy więcej niż DC Deluxe.

Jak nie ma czego porównywać? Można porównać "Sprawiedliwość" z trzema wydanymi dotąd przez Egmont Deluxami. Ilość dodatków, okładka pod obwolutą...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2746 dnia: Maj 21, 2015, 02:35:36 pm »
Ale nie ma za bardzo czego porównywać, Sprawiedliwość wychodzi raz, a nie co miesiąc i kosztuje 2,5 razy więcej niż DC Deluxe.


Kosztuje trochę adekwatnie do zawartości, prawie 500 stron kontra np. 272 w Kryzysie.
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2747 dnia: Maj 21, 2015, 02:59:13 pm »
Ale nie ma za bardzo czego porównywać, Sprawiedliwość wychodzi raz, a nie co miesiąc i kosztuje 2,5 razy więcej niż DC Deluxe.
Z treści mojego posta jasno wynika, że zastosowane przeze mnie kryterium porównawcze to naturalne kryterium odnoszące się do jakości wydan w formacie "deluksowym" Muchy i Egmontu. Kryterium zastosowane przez Ciebie, to kryterium częstotliwości wydawania, które - choć i takie można tutaj zastosować - wydaje się nieco bez sensu, ponieważ nie daje, jak na dzień dzisiejszy, żadnych interesujących informacji. Już nieco bardziej racjonalne (choć jak dla mnie, niemalże równie nieistotne co poprzednie) jest drugie z zaproponowanych przez Ciebie kryteriów porównawczych - kryterium ceny, wzg. którego Mucha prawdopodobnie również wypada nieco lepiej od Egmontu, jeśli porównać cenę jednej strony deluksiaka egmontowego i muchowego (ale to już zadanie dla Bosssu  :wink: ).

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2748 dnia: Maj 21, 2015, 03:16:24 pm »
Jak nie ma czego porównywać? Można porównać "Sprawiedliwość" z trzema wydanymi dotąd przez Egmont Deluxami. Ilość dodatków, okładka pod obwolutą...
Można porównywać wszystko co się chce, natomiast inną kwestią jest to, czy to ma jakikolwiek sens. DC Deluxe to co innego, komiksy wychodzą co miesiąc i są tańsze. Sprawiedliwość to wyjątkowe wydanie, nie rozumiem jaki jest sens przyrównywać jedno do drugiego. Czy jest lepsze? Oczywiście. Czy ładniejsze? Oczywiście. Czy jest wspaniałe? Oczywiście. Czy jest znakomite? Oczywiście, tylko co z tego? Równie dobrze można porównywać to wydanie z komiksami TM-Semic.  :cool:


Kuki, ja wykazałem różnice które sprawiają, że nie ma sensu porównywać tych wydań (częstotliwość sprawia, że wydawanie co miesiąc takiego cudeńka jak wydała Mucha za wielkie pieniądze byłoby samobójem), a nie porównywałem na zasadzie danego kryterium. Dla mnie wydania Egmontu i Muchy to co innego, są inne, ale jednocześnie świetnie spełniają swoje zadania, natomiast nie ma sensu ich porównywać, bo co niby ma z tego porównania wyniknąć?
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 03:20:12 pm wysłana przez Szekak »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2749 dnia: Maj 21, 2015, 03:19:10 pm »
bo co niby ma z tego porównania wyniknąć?

Zapewne to co napisał:

iż egmontowe deluksiaki wypadają blado w porównaniu z muchowym wydaniem Sprawiedliwości

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2750 dnia: Maj 21, 2015, 03:21:10 pm »
Wow, wielkie odkrycie. Mam dla niego nowinę - komiksy TM-Semic wypadają strasznie blado przy wydaniu Justice! Wiem, że to dla niektórych szok, ale takie są fakty! Jak coś jest 2,5 razy droższe, to nie ma co się dziwić, że wypada znacznie lepiej i że jest więcej dodatków, bo to są rzeczy oczywiste. Porównywać można podobne wydawania, a nie wydanie które jest 2,5 razy droższe. Jak kogoś jara porównywanie Poloneza do Ferrari to spoko, może się rozpisywać o tym, że Ferrari jest szybsze i ładniejsze, tylko, no właśnie, PO CO? Każdy o tym wie, i tak każdy wie o wyższości wydania Muchy, bo nie widziałem osoby która by się w nim nie zakochała. Takie jest moje zdanie. To porównanie wydało mi się krzywdzące dla Egmontu, dlatego o tym napisałem.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 03:30:39 pm wysłana przez Szekak »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2751 dnia: Maj 21, 2015, 03:57:19 pm »
Gdybyś uważniej przeczytał mojego posta, wówczas zapewne zauważyłbyś, iż, po pierwsze, cechą wspólną obydwu wydań, która skłoniła nie tylko mnie, ale rownież uprzednio kilka innych osób, do porównania, jest format "deluksowy", a wiec mamy w tym przypadku spełniony, podnoszony przez Ciebie, warunek "podobnych wydań", po drugie zaś, że (co zresztą zasugerował również Kuba) ceny obydwu wydań są porównywalne jesli dokonać stosownych obliczeń "cena per strona". Dlatego podany przez Ciebie kontrprzyklad "semicowy", nawet gdy wzmocniony szczyptą rozbrajającego sarkazmu, nie ma tutaj zastosowania.

Z porównania zatem wynika to, co napisałem wyżej, a co powtórzył Gabor. I fajnie by było (w co jednak wątpię) gdyby wniknęło również polepszenie wydań deluksiaków egmontowych, np. w zakresie jakości okładek pod obwolutą.

I to by było na tyle (Oto Szadoki). 

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2752 dnia: Maj 21, 2015, 05:24:45 pm »
a wiec mamy w tym przypadku spełniony, podnoszony przez Ciebie, warunek "podobnych wydań", po drugie zaś, że (co zresztą zasugerował również Kuba) ceny obydwu wydań są porównywalne jesli dokonać stosownych obliczeń "cena per strona".
To zależy jak liczyć 'per strona' bo gdyby nie brać pod uwagę dodatków, per strona czystego komiksu wychodzi taniej dla Egmontu. A dodatki, jak dodatki, można się nimi jarać, aczkolwiek dodatki raczej czyta się raz w życiu, a sam komiks już wielokrotnie.

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2753 dnia: Maj 21, 2015, 07:03:06 pm »
Faktem również jest, iż egmontowe deluksiaki wypadają blado w porównaniu z muchowym wydaniem Sprawiedliwości.

Jak to jest w praktyce: czy jak nasz wydawca zakupuje prawa licencyjne, to równocześnie musi spełnić w 100% warunki formatu danego wydania? (czy np. dostaje jakiś wzór i właściciel sobie zastrzega: ''Tak i tak ma ten komiks wyglądać...''? czy też w grę wchodzi jakaś drukarniana improwizacja?)

Ciekawe, czy nasza Mucha stwierdzi, że wydawanie takich super-wydań jest OK i czy pójdzie za ciosem z czymś jeszcze ambitniejszym, co nas powali na kolana?  :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2754 dnia: Maj 21, 2015, 07:15:14 pm »
Chyba nie ma publicznie dostępnych umów licencyjnych (tajemnica handlowa) i  jesteśmy zawsze skazani tylko i wyłącznie na nasze gdybanie.

Studio Lain pisało, nawet tu na forum, że panowie z AD2000 określają wszystko, nawet rodzaj papieru na którym ma być drukowany komiks. Choć w przypadku Absaloma zgodzili się na korektę.

Offline Holsten

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2755 dnia: Maj 21, 2015, 08:22:01 pm »
Chyba nie ma publicznie dostępnych umów licencyjnych (tajemnica handlowa) i  jesteśmy zawsze skazani tylko i wyłącznie na nasze gdybanie.

Oczywiście, że jesteśmy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2756 dnia: Maj 21, 2015, 08:30:14 pm »
Ciekawe, czy nasza Mucha stwierdzi, że wydawanie takich super-wydań jest OK i czy pójdzie za ciosem z czymś jeszcze ambitniejszym, co nas powali na kolana?  :biggrin:
A co byś proponował ambitniejszego w takim wydaniu absoluto-deluksowym? Bo jeśli chodzi o Justice, to na forku gadaliśmy o tym od ponad roku, a może i dłużej, i wiele osób na to czekało, i wiele osób jest teraz bardzo zadowolonych, a może nawet niektóre na kolana (lub choćby kolano) powalonych.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2757 dnia: Maj 21, 2015, 08:44:44 pm »
Gdybyś uważniej przeczytał mojego posta, wówczas zapewne zauważyłbyś, iż, po pierwsze, cechą wspólną obydwu wydań, która skłoniła nie tylko mnie, ale rownież uprzednio kilka innych osób, do porównania, jest format "deluksowy", a wiec mamy w tym przypadku spełniony, podnoszony przez Ciebie, warunek "podobnych wydań", po drugie zaś, że (co zresztą zasugerował również Kuba) ceny obydwu wydań są porównywalne jesli dokonać stosownych obliczeń "cena per strona". Dlatego podany przez Ciebie kontrprzyklad "semicowy", nawet gdy wzmocniony szczyptą rozbrajającego sarkazmu, nie ma tutaj zastosowania.
Ok, czy jak przyrównam TM-Semic do Hatchette to już będzie pasować? Format ten sam. Maluch to też samochód osobowy, więc można go porównywać z innymi osobówkami za milion złotych? Kończąc temat chciałbym powiedzieć, że może nie mam racji w tym i jest sens porównywać te wydania, choć dla mnie to inna klasa i inny ich sens, ale już nie chcę o tym rozmawiać, więc uznajmy, że czepiłem się niepotrzebnie i na siłę.


Natomiast bardzo obawiam się, że to będzie jedyne tak wypasione wydanie i Mucha już nic takiego nie wyda... Może Egmont wyda podobnie Kingdom Come w przyszłości? Pomarzyć można (choć sam dałem za Kingdom Come 400zł na allegro  :biggrin:  ).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2758 dnia: Maj 21, 2015, 09:33:33 pm »
[...] Kończąc temat chciałbym powiedzieć, że może nie mam racji w tym i jest sens porównywać te wydania, choć dla mnie to inna klasa i inny ich sens, ale już nie chcę o tym rozmawiać, więc uznajmy, że czepiłem się niepotrzebnie i na siłę.
O co to to nie! Na to nie mogę pozwolić. Uznajmy, że to ja nie mam racji i porównywałem na siłe  :wink:
Cytuj
Natomiast bardzo obawiam się, że to będzie jedyne tak wypasione wydanie i Mucha już nic takiego nie wyda... Może Egmont wyda podobnie Kingdom Come w przyszłości? Pomarzyć można (choć sam dałem za Kingdom Come 400zł na allegro  :biggrin:  ).
Może jedyne, a może nie jedyne. Prawdopodobnie wiele zależy od wyników sprzedaży Justice. Ja bardzo chętnie widziałbym u nas taką nową linię wydawniczą, w której absoluty wydawane są w formie takich wypasionych deluksiaków jak Sprawiedliwość, oczywiście z analogiczną ceną.

Jak to jest w praktyce: czy jak nasz wydawca zakupuje prawa licencyjne, to równocześnie musi spełnić w 100% warunki formatu danego wydania? (czy np. dostaje jakiś wzór i właściciel sobie zastrzega: ''Tak i tak ma ten komiks wyglądać...''? czy też w grę wchodzi jakaś drukarniana improwizacja?)
Wydaje mi się, że szanujący się licencjodawca określa warunki jakościowe, jakie powinno spełniać wydanie, ale niemalże zawsze można z nim wynegocjować lepszą jakość wydania, w przeciwieństwie do jakości gorszej niż ta pierwotnie określona.

Offline marian381

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2759 dnia: Maj 21, 2015, 10:00:25 pm »
Natomiast bardzo obawiam się, że to będzie jedyne tak wypasione wydanie i Mucha już nic takiego nie wyda... Może Egmont wyda podobnie Kingdom Come w przyszłości? Pomarzyć można (choć sam dałem za Kingdom Come 400zł na allegro  :biggrin:  ).

Skąd takie obawy? Patrząc na to jakie zainteresowanie na forum i facebooku Muchy budzi wydanie Justice wydaje mi się, że jest nadzieja na dobrą sprzedaż i to powinno zwiększyć szansę na podobne wydania.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

 

anything