Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2805 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:46:11 am »
Ok, może to nie będzie popularna opinia.

Zmęczyła mnie "Sprawiedliwość". Przebijałem się przez nią kilka dni, a zazwyczaj zaliczam komiksy za jednym posiedzeniem. Co gorsza, wcale mnie nie ciągnęło żeby do niej wracać.

Graficznie to oczywiście majstersztyk i styl trudny do podrobienia czy naśladowania. A fabularnie? Bardzo chaotyczna nawalanka z mało wyrazistym zakończeniem. Bez "momentów". Czy ktoś z Was też tak miał czy to taki "klasyk" że nie wypada się czepiać? :smile:
Ja byłem zachwycony "Sprawiedliwością", ale tylko do 8 rozdziału :???: . Niestety ostatnia księga (rozdział 9-12) to dla mnie totalny chaos i nawalanka, w której nie byłem w stanie rozpoznać nawet poszczególnych bohaterów (wynikało to nie tyle z ilustracji, co z ważnego motywu fabuły). Wątki, które mogły się ciekawie rozwinąć i zakończyć, pod koniec cudownie się rozmyły i czytałem komiks tylko po to, żeby go wreszcie skończyć.
Oczywiście ilustracje Rossa perfekcyjne. Szkoda jedynie, że scenarzysta dobrze zaczął, a kiepsko skończył. Prawdziwego mężczyznę wiadomo po czym się poznaje.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2806 dnia: Czerwiec 02, 2015, 12:39:37 pm »
Czy w Mrocznym Zwycięstwie, pod koniec 6 i na początku 7 rozdziału te wyblakłe kadry są celowe (chęć wywołania przez autorów efektu mgły/ świtu?) czy to błąd w druku w moim egzemplarzu?


Przepraszam, że dopiero teraz, ale dosłownie przed chwilą znalazłem w pudle zeszyty. W oryginalnym "Dark Victory" jest tak samo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2807 dnia: Czerwiec 02, 2015, 01:31:20 pm »
Ta Sprawiedliwość to się w ogóle komuś podobała? Bo nie widziałem jeszcze pozytywnej recenzji tego komiksu, na innych forach też wszyscy narzekają na fabułę. Teraz nie wiem czy brać czy spasować :doubt:

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2808 dnia: Czerwiec 02, 2015, 01:51:50 pm »
Mi się bardzo podobała i uważam, że wszystko jest tam na miejscu. Nie czytałem zbyt wielu recenzji, ale jak ktoś używa, że fabuła jest chaotyczna, nielogiczna, a nie potrafi tego wskazać i wyjaśnić, to trochę mnie to irytuje. Ogólnie recenzje komiksowe sprowadzające się do słów podobało mi się/ nie podobało mi się bez poparcia żadną analizą są strasznie miałkie i to jakieś 80% recenzji, więc ja bym im przede wszystkim nie ufał. W każdym razie zależy wszystko od tego, co kto szuka w komiksie. Nie wiem, czy istnieje recenzja, gdzie ktoś solidnie wypunktował Sprawiedliwość. Można przejrzeć youtube, ale tam też za wiele nie ma.

PS. Za mało Batmana jak na komiks takiej objętości :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 01:58:58 pm wysłana przez isteklistek »

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2809 dnia: Czerwiec 02, 2015, 02:37:38 pm »
PS. Za mało Batmana jak na komiks takiej objętości :smile:

To bym podciągnął pod zalety akurat. ;) Gacka wszędzie pełno, jak Wolverina u konkurencji.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2810 dnia: Czerwiec 03, 2015, 07:49:52 pm »
To jak już mam dziś dzień ogłaszania nowości, to:

 THE LIGHT BRIGADE
scenariusz: Peter J. Tomasi (Batman and Robin, Forver Evil: Arkham War, Green Lantern Corps)
 rysunki: Peter Snejbjerg (Byłem bogiem, Drogi Billy)
 II wojna światowa. Anioły i demony kontra naziści. 
 Mucha Comics
 MFKiG 2015

http://www.dccomics.com/graphic-novels/the-light-brigade


 :smile:
 

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2811 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:04:23 pm »
DC ale nie superhero  :roll:

A komiks czytałem dawno i jak dobrze pamiętam to mi się podobał  :biggrin:

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2812 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:24:36 pm »
DC ale nie superhero  :roll:

A komiks czytałem dawno i jak dobrze pamiętam to mi się podobał  :biggrin:

Teraz już Dark Horse, nie DC, więc pewnie dlatego nie było problemu. A pewnie wydawany, bo rysownik będzie na MFK.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2813 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:56:17 pm »
Chyba duńska Mucha kiedyś już to wydała, więc może nie musieli kupować licencji?

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2814 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:05:46 pm »
Chyba duńska Mucha kiedyś już to wydała, więc może nie musieli kupować licencji?
Licencje kupujesz na dany kraj. Licencja na wydanie tego komiksu w Danii to nie ta sama licencja co na wydanie polskie. Ale moge sie oczywiscie mylic, moze ktos mnie skoryguje.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2815 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:44:03 pm »
Możliwe.

A teraz jakoś nie mogę znaleźć The Light Brigade na stronie http://gfloystudio.com/ , więc już sam wiem czy nie pomyliłem z tym wydaniem przez duńską Muchę...

A tak w ogóle, to dobry jest ten komiks?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2816 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:36:51 pm »
Czyli dalej głównym problemem jest zagadnienie czy "Egmont ma wyłączność na DC"?  :lol:
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2817 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:51:12 pm »
A nie ma?  ;-)

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2818 dnia: Czerwiec 04, 2015, 08:36:41 am »
Czyli dalej głównym problemem jest zagadnienie czy "Egmont ma wyłączność na DC"?  :lol:
Light Brigade to komiks obecnie wydawany przez Dark Horse.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2819 dnia: Czerwiec 04, 2015, 09:50:11 am »
Light Brigade to komiks obecnie wydawany przez Dark Horse.
A możecie zdradzić jak to jest z tą wyłącznością na DC?