trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2820 dnia: Czerwiec 04, 2015, 01:15:08 pm »
Light Brigade to komiks obecnie wydawany przez Dark Horse.


Wiem to bardzo dobrze. Nabijam się tylko z tego, że pierwsza rzecz, która zainteresowała kogokolwiek to nie ewentualna jakość komiksu tylko problem kto trzyma łapę, a kto nie, na licencjach DC. Ten sam poziom co "niedopieszczone kolory" powtarzane jak mantra, niezależnie od tego czy faktycznie je spieprzono czy jest to 1:1 z oryginałem (tak, pewnie się czepiam).
perły przed wieprze

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2821 dnia: Czerwiec 09, 2015, 12:39:44 pm »
Ma ktos moze jakies przecieki o najnowszych wydawnictwach Muchy? Wpadnie cos na miare Justice lub chociaz DD Yellow?


DC ktore wydaje Mucha o wiele bardziej mi sie podoba niz te cale New DC. Co klasyk to klasyk.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2822 dnia: Czerwiec 09, 2015, 01:26:47 pm »
Ma ktos moze jakies przecieki o najnowszych wydawnictwach Muchy? Wpadnie cos na miare Justice lub chociaz DD Yellow?


DC ktore wydaje Mucha o wiele bardziej mi sie podoba niz te cale New DC. Co klasyk to klasyk.
Tales of The Batman - Tim Sale
Sex vol. 2
Brygada Światła
Wolverine Origins II
Saga vol. 3
Fatale vol. 3
Chew vol. 3

i jeszcze coś nowego z Image

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2823 dnia: Czerwiec 09, 2015, 08:02:10 pm »
Wolverine Origins II

A z tym Wolverinem to nie był prima aprilis?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2824 dnia: Czerwiec 09, 2015, 08:03:21 pm »
Nie był.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2825 dnia: Czerwiec 09, 2015, 08:10:46 pm »
A z tym Wolverinem to nie był prima aprilis?

Masz zapowiedź na fb.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2826 dnia: Czerwiec 13, 2015, 05:02:21 pm »
Mnie też "Sprawiedliwość" rozczarowała. Fabularnie jest to przyciężkawy komiks, spisek przeciwko ludzkości i superbohaterska nawalanka, trochę takie wielkie nic. Co prawda przyjemnie było podziwiać ikony DC w akcji, w ujęciu Rossa, ale przydałaby się do tego porywająca fabuła.

Offline radzio78

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2827 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:42:49 pm »
Tales of The Batman - Tim Sale


i jeszcze coś nowego z Image
Chętnie łyknąłbym coś jeszcze od Image, z opinii które krążą gdzieś w komiksowej części internetu http://internet.5v.pl  to w tej chwili chyba najlepsze wydawnictwo. Btw ciekaw jestem jak przyjęłoby się ponowne wydrukowanie Spawna (w tych TPB tak jak w oryginale). Oczywiście nie zakładam, że to będzie ten tytuł, który wyda Mucha. A to Tales of the Batman to jak jest z tym komiksem, warto?
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 08:53:23 am wysłana przez radzio78 »

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2828 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:54:38 pm »
Sprawiedliwość to komiks genialny, ale jego geniusz nie leży w scenariuszu, który jest bardzo dobry, jak się przysiądzie i przeczyta, to tam wszystko ma sens i spojrzenie jest ciekawe. Najmocniejszym atutem jest warstwa graficzna, która fenomenalnie oddaje potęgę i majestat najpotężniejszych ikon ze stajni DC. Kilka ostatnich rozdziałów, to przede wszystkim niesamowicie rozrysowane panele i akcja. Styl Rossa idealnie nadaje się do takich rozwałek - dla mnie 10/10 w swoim gatunku, czyli jak porównuje się akcyjniaka z innymi akcyjniakami, a nie przekrojowo przez gatunki narracji. Dostałem to czego się spodziewałem od samego początku i ani na chwile nie żałuje każdej wydanej złotówy na ten tytuł.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2829 dnia: Czerwiec 13, 2015, 07:20:36 pm »
A to Tales of the Batman to jak jest z tym komiksem, warto?

według mnie tak. Graficznie jest naprawdę nieźle, fabularnie też. Małym minusem jest fakt, że koło 1/3 tego tomu było już wydane w Polsce, chociażby w Batman & Superman (trzyczęściowe "Blades" - bardzo klimatyczna historia). Ale jak ktoś nie ma starych semiców to spokojnie może kupować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2830 dnia: Czerwiec 13, 2015, 08:12:36 pm »
jak porównuje się akcyjniaka z innymi akcyjniakami, a nie przekrojowo przez gatunki narracji.

Podejrzewam, że większość ludzi oceniając "Sprawiedliwość", jeśli już z czymś ją porównuje, to z innym tytułem z tego gatunku. Ja np. trochę męcząc się podczas czytania, przypominałem sobie jak jeszcze niedawno, przednio bawiłem się czytając "Kryzys tożsamości"...

A to Tales of the Batman to jak jest z tym komiksem, warto?

Tu masz zachęcającą recenzję (powtarzam się, zawsze ją linkując, gdy pada pytanie o ten komiks)

http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/tales-of-the-batman-tim-sale/


Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2831 dnia: Czerwiec 13, 2015, 08:52:38 pm »
Dla mnie "Sprawiedliwość" ma raczej typową fabułę dla wielkich bitew między grupą bohaterów i złoczyńców, a nawet momentami miało się wrażenie, jakby się czytało drugi raz "Tower of Babel". Ale jeśli spojrzy się na to, jako hołd oddany silver age'owi, to w sumie jest to bardzo ładna (i genialnie zilustrowana) laurka dla tego okresu.

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2832 dnia: Czerwiec 13, 2015, 10:50:34 pm »
według mnie tak. Graficznie jest naprawdę nieźle, fabularnie też. Małym minusem jest fakt, że koło 1/3 tego tomu było już wydane w Polsce, chociażby w Batman & Superman (trzyczęściowe "Blades" - bardzo klimatyczna historia). Ale jak ktoś nie ma starych semiców to spokojnie może kupować.
W Polsce były wydane Blades i ta krótka historia z Black & White... i coś jeszcze?

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2833 dnia: Czerwiec 13, 2015, 11:44:50 pm »
Swego czasu, jak robiłem biografie Jepha Loeba i Tima Sale'a, to starałem się zebrać całą ich bibliografię związaną z Batmanem w Stanach i w Polsce. Tutaj (na dole) na 99% jest wszystko, co zostało u nas wydane z Sale'em: http://www.batcave.com.pl/komiks/tworcy/tim-sale/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2834 dnia: Czerwiec 14, 2015, 12:54:23 am »
Dzięki za info

 

anything