trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2880 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:28:45 pm »
Chew ma już 10 tomów, sprzedaż pewnie nie zachwyca a go wydają.

Z tym, że w USA Chew zmierza już ku końcowa a Invincible raczej do tego daleko  :wink:
perły przed wieprze

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2881 dnia: Lipiec 17, 2015, 07:39:39 am »
Z tym, że w USA Chew zmierza już ku końcowa a Invincible raczej do tego daleko  :wink:
Łącznie będzie 12 tomów. I tak sporo, Mucha czegoś tak długiego dotąd nie wydawała. Ich dotychczasowy rekord to chyba 5 tomów New Avengers

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2882 dnia: Lipiec 17, 2015, 09:12:27 am »
Mucha powinna depnąć z częstotliwością wydawania swoich serii, trzy tomy w roku powinny być. Zwłaszcza Chew, bo jest dużo do nadrobienia. Fatale - trzy tomy do końca, skończyć to w rok  można ruszyć z Criminal.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2883 dnia: Lipiec 17, 2015, 09:24:02 am »
kurczę, tak sobie patrzę na moją łiszliste serii komiksowych i z pierwszej piątki, jest duża szansa na dwie pozycje od Muchy (Southern Bastards, East of West) i dwie od Egmontu (Invisibles, Scalped). do tego dochodzi Daredevil od Sideci. do pełni szczęścia będzie mi brakować tylko Love & Rockets i Astro City. może jeszcze z dwa lata i i to będzie :) robi się ciekawie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2884 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:11:22 am »
i dwie od Egmontu (Invisibles, Scalped)

Zaraz... jak ja przegapiłem jakieś poważniejsze ploty o Invisibles w Egmoncie? Gdzie to padło?
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2885 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:18:56 am »
Zaraz... jak ja przegapiłem jakieś poważniejsze ploty o Invisibles w Egmoncie? Gdzie to padło?

to tylko moje gdybanie. wyszedłem z założenia, że Egmont publikuje najbardziej popularne, zasłużone tytuły z Vertigo, a do takich Invisibles zalicza się bez dwóch zdań.

Offline Garf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2886 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:26:28 am »
Zaraz... jak ja przegapiłem jakieś poważniejsze ploty o Invisibles w Egmoncie? Gdzie to padło?

Chyba tylko na początku roku Taurus rzucił takim czymś:

12.     A może bylibyście zainteresowani wydaniem Invisibles ?
Kiedyś już to rozważaliśmy ale z bólem serca odpuściliśmy. Dla pocieszenia słyszałem że rozmawia na ten temat jedno z polskich wydawnictw.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2887 dnia: Lipiec 17, 2015, 11:03:23 am »
Mucha powinna depnąć z częstotliwością wydawania swoich serii, trzy tomy w roku powinny być.

Jestem jak najbardziej za. Ich częstotliwość jest straszna. Sam znam osobę która po kupnie dwóch pierwszych tomów Sagi od Muchy resztę kupiła w oryginale bo "od nich zbyt długo się czeka". Takie serie powinno się nadrobić jak najszybciej i jechać równo z oryginałami jak robi to Taurus z Walking Dead. W niecałe 10 miesięcy wydali też już trzy tomy Locke. Mucha powinna podgonić bo w obecnym tempie takie Chew to będą wydawali z 8 lat.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2015, 12:37:45 pm wysłana przez amsterdream »

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2888 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:40:00 pm »
No wlasnie z invisibles moze byc ten problem, ze wielu ludzi nabylo juz omnibusa. Ze scalped moze byc zreszta podobny klopot( wydania deluxe). No nic zobaczymy
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2889 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:57:52 pm »
No wlasnie z invisibles moze byc ten problem, ze wielu ludzi nabylo juz omnibusa.



Ja bym kupił po polsku ten komiks, żeby sprawdzić, czy go zrozumiałem, a właściwie, zeby sprawdzić, czego nie zrozumiałem. "Scalped" bym już sobie nie dublował.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2890 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:59:04 pm »
Tu trafiles w dyche, Morrison ma swoje odloty  :lol: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2891 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:02:39 pm »
No wlasnie z invisibles moze byc ten problem, ze wielu ludzi nabylo juz omnibusa. Ze scalped moze byc zreszta podobny klopot( wydania deluxe).

Chyba z większością amerykańskich komiksów może być ten problem... Z Sagą, Fatale, Parkerem, Locke & Key...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2892 dnia: Lipiec 17, 2015, 11:16:51 pm »
Ja bym kupił po polsku ten komiks, żeby sprawdzić, czy go zrozumiałem, a właściwie, zeby sprawdzić, czego nie zrozumiałem.
A jaką masz gwarancję, że tłumacz zrozumie "Invisibles" lepiej niż Ty oraz czy przełoży go w odpowiedni sposób? Z pewnością nie jest to prosta sprawa i tu właśnie widzę problem podstawowy. Następnego problemu upatrywałbym już w samych naszych czytelnikach komiksów: Ilu będzie takich, którzy będą w stanie docenić ten komiks?

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2893 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:22:09 pm »
A najlepsze jest to, że już teraz jedni piszą o "Invicibles" a drudzy o "Invincible". Już na etapie tytułu jest rozjazd zrozumienia... A przecież Vertigo wydało tylko jedną z tych serii.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2894 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:30:53 pm »
A przecież Vertigo wydało tylko jedną z tych serii.


I w dodatku Mucha na pewno tej nie wyda.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.