trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2985 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:14:44 pm »
W Batmanie to i tak jest kilka stron delikatnie wyblakłych, za bardzo się to nawet nie rzuca w oczy. Za to ostatnio odświeżałem sobie Kick-Ass 3 i trzeci zeszyt bardzo odstaje od reszty. Dziwię się jak można było to puścić do druku (a jest to raczej wina materiałów).
Chyba że to jest skan polskiego wydania  :biggrin:
Przy takich samych stronach w Fatale 2 Mucha sama potwierdziła że to drukarnia nawaliła.

A wracając do Legend Mrocznego Rycerza to historia Ostrza ma "dziwną" czerń (i to jest wina materiałów)
ale strony które podałem: 98,99 102,103 106,107 110,111 114,115 118,119 122,123 126,127 są źle wydrukowane (to samo było w Mrocznym Zwycięstwie - ale to chyba tylko część nakładu).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2015, 01:24:07 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2986 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:31:26 pm »
Chyba że to jest skan polskiego wydania  :biggrin:

Nie wziąłem tego pod uwagę. Jeżeli jest tyle problemów z BZG to nie rozumiem dlaczego wydawcy najzwyczajniej na świecie nie zrezygnują z ich usług. Drukarni w Polsce jest przecież całkiem sporo.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2987 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:36:00 pm »
Nie wziąłem tego pod uwagę. Jeżeli jest tyle problemów z BZG to nie rozumiem dlaczego wydawcy najzwyczajniej na świecie nie zrezygnują z ich usług. Drukarni w Polsce jest przecież całkiem sporo.
Taurus zrezygnował i ma chyba teraz najlepszą drukarnię. A Mucha pewnie podpisała pakt z BZG  :evil:

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2988 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:38:06 pm »
Nie wziąłem tego pod uwagę. Jeżeli jest tyle problemów z BZG to nie rozumiem dlaczego wydawcy najzwyczajniej na świecie nie zrezygnują z ich usług. Drukarni w Polsce jest przecież całkiem sporo.
Egmont zrezygnował, teraz wszystko drukuje w Edica, Poznań, oprócz niektórych komiksów, które są drukowane zagranicą.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2989 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:41:14 pm »
A Mucha pewnie podpisała pakt z BZG  :evil:

Dożywotni :lol:

Taurus faktycznie ma obecnie najlepszą drukarnię. Nie ma do czego się przyczepić.

Offline pokia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2990 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:00:58 pm »
Nie sprawdzę teraz kto drukował gigantyczną brodę, będącą złem, bo jestem w pracy, ale pierwszą rzeczą na jaką zwróciłem uwagę, to właśnie jakość druku. Dużo tam szarości, a doskonale było widać wszystkie niuanse. Naprawdę świetna sprawa, a ja mam zboczenie zawodowe i byle jakim drukiem się nie podniecam.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2991 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:04:52 pm »
"Gigantyczna broda która była złem" drukował BZG i ktoś już na to narzekał (żeby nie było że tylko ja  :biggrin: )
edit: znalazłem http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34674.msg1300156.html#msg1300156
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2015, 02:12:17 pm wysłana przez JanT »

Offline pokia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2992 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:38:28 pm »
No właśnie, post wyżej jest mój wpis polegający brodę.

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2993 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:41:27 pm »
[...] Jak nie Wydawca, to kto? Przecież nie my, czytelnicy.


Fajnie napisane. W sedno. Tym bardziej, że ceny komiksiorów - było, nie było - są wysokie.

PS. Bo w końcu, w ramach odwetu, czytelnicy się wkurzą i będą płacić źle wydrukowanymi banknotami  :wink:

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2994 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:45:46 pm »

PS. Bo w końcu, w ramach odwetu, czytelnicy się wkurzą i będą płacić źle wydrukowanymi banknotami  :wink:


Ja to robię już od dawna.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kickic

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2995 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:48:44 pm »
@Pokia: Widziałem zach. wydanie Brody na zupełnie innym papierze i tam też są takie różnice w nasyceniu stron, to tak ma być (oczywiście inny papier wspomniany przez Ciebie to też problem).

ok, są różnice w nasyceniu stron, ale to nie ma tak być, że np. na stronach 96 i 97 jest jedna scena, jeden dialog w tym samym pomieszczeniu i stronę 96 mam mocno nasyconą, a całą stronę 97 mam bladą (rysunki, dymki, ramki), masz tak w oryginale? Na stronach 32 i 33 mam czarną poziomą kreskę, która biegnie od początku 32 przecinając wszystkie kadry aż do konca 33, jest taka kreska w oryginale?

Offline pokia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2996 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:01:51 pm »
ok, są różnice w nasyceniu stron, ale to nie ma tak być, że np. na stronach 96 i 97 jest jedna scena, jeden dialog w tym samym pomieszczeniu i stronę 96 mam mocno nasyconą, a całą stronę 97 mam bladą (rysunki, dymki, ramki), masz tak w oryginale? Na stronach 32 i 33 mam czarną poziomą kreskę, która biegnie od początku 32 przecinając wszystkie kadry aż do konca 33, jest taka kreska w oryginale?

Rzuciłem okiem na te strony (32-33). To nie jest błąd drukarni, tylko składu. Gdyby to było zabrudzenie powstałe na maszynie inaczej by wyglądało i nie byłoby na obu stronach, tylko na jednej - te strony były drukowane osobno.

Ponadto te linie częściowo są pod, częściowo nad kadrami. To chyba jakaś zapomniana linia pomocnicza.

Proszę tego błędu nie zwalać na drukarnię, bo na pewno nie są za nią odpowiedzialni.

Offline kickic

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2997 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:24:01 pm »
masz rację, na przykładowych skanach udostępnionych przez wydawcę też jest ten błąd, a jak ze stronami 96 i 97? u Ciebie jest różnica?

Feldkurat

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2998 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:09:56 am »
Do głowy mi nie przyszło że ktoś może czerpać z tego radość (wiem że pół-żartem, ale chyba też pół-serio napisałeś). Mnie to irytuje, w dobie globalizacji, gdzie często za tą samą/czasem niższą cenę mogę mieć zachodnie wydanie bez takich problemów. Szybciej i w ciągłej sprzedaży. Wciąż wspieram nasze Wydawnictwa, i będę dalej te które się starają, ale w tym przypadku mam już dosyć. Czy będą po mnie płakać? Pewnie nie, ale byłem wiernym czytelnikiem, taki chyba coś znaczy.

A czy ty swoją pracę zawsze wykonujesz perfekcyjnie, a każdy wykonany przez ciebie projekt jest idealny i bez skazy?

Ja również nie siedzę w drukarni, ani w wydawnictwie i nie wiem jak to wygląda od kuchni, ale potrafię sobie wyobrazić, że wydanie komiksu wymaga skoordynowania wielu rzeczy na raz, a relacje między zaangażowanymi podmiotami (np. drukarnia - wydawnictwo) regulują długoterminowe umowy (nie wspominając już o mniej formalnych relacjach biznesowych), co uniemożliwia ot tak sobie zmienić drukarnię, bo w którymś z komiksów 129. strona jest nieco wyblakła.

Generalnie będąc przedsiębiorcą trzeba wykazywać pewną elastyczność i czasem przymykać oko na pewne rzeczy, bo jeśli się tego nie robi i staje się zwykłym pieniaczem, któremu wiecznie wszystko przeszkadza, to szybko traci się partnerów biznesowych i się bankrutuje.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2999 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:18:00 am »
Tak to jest, jak się skanuje stare TM-Semici. :smile:
Bazyliszku pierwsza żółta karta  :badgrin:

A czy ty swoją pracę zawsze wykonujesz perfekcyjnie, a każdy wykonany przez ciebie projekt jest idealny i bez skazy?

Ja również nie siedzę w drukarni, ani w wydawnictwie i nie wiem jak to wygląda od kuchni, ale potrafię sobie wyobrazić, że wydanie komiksu wymaga skoordynowania wielu rzeczy na raz, a relacje między zaangażowanymi podmiotami (np. drukarnia - wydawnictwo) regulują długoterminowe umowy (nie wspominając już o mniej formalnych relacjach biznesowych), co uniemożliwia ot tak sobie zmienić drukarnię, bo w którymś z komiksów 129. strona jest nieco wyblakła.

Generalnie będąc przedsiębiorcą trzeba wykazywać pewną elastyczność i czasem przymykać oko na pewne rzeczy, bo jeśli się tego nie robi i staje się zwykłym pieniaczem, któremu wiecznie wszystko przeszkadza, to szybko traci się partnerów biznesowych i się bankrutuje.

Ale drukarnia BZG od zawsze co chwilę coś na wala i to nie są tylko "wyblakłe strony" (i nie tylko w Muchowych komiksach) jakoś inne drukarnie mogą cały czas drukować porządnie (np. "READ ME)
Taurus i Egmont mógł jakoś zrezygnować z usług BZG.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 08:23:00 am wysłana przez JanT »

 

anything