trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3120 dnia: Październik 27, 2015, 05:57:31 pm »
Z takimi tytułami bardzo tak często robię,  że nadbudowuję sobie znaczenia i odnoszę do tego co się dzieje w środku. "Hurt Locker" pierwszy mi się kojarzy. "Fade Out" (Brubaker zresztą bardzo te wieloznaczne tytuły ma i wraca do nich). Z Aaronowskich "High Lonesome" w Scalped. Przypomniał mi się jeden z moich ulubieńców z fake'owego traileru z Grindhouse - "Don't" :biggrin:
Wiem, wiem, bo tez tak mam. Co wiecej myslenie takie jest czesto zasadne, poniewaz taka konotacyjna potencja znaczeniowa jest czesto swiadomie wykorzystywana przez autorow, bo dzieki temu mozna jednym slowem stworzyc odpowiedni rozmyty klimat, oddajacy, poprzez swe "opalizujace wieloznacznosci", istotne aspekty tresci - innymi slowy takie slowa-klucze.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 06:34:22 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline spence

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3121 dnia: Październik 27, 2015, 06:32:15 pm »
Kuba - Sang to krew, a seur? Piach? bo chyba nie soeur, że siostra :D

Kuki - no właśnie o to mi chodzi też, chociaż nie ubrałbym tego tak w słowa jak Ty.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3122 dnia: Październik 27, 2015, 06:34:47 pm »
"Sang et Sueur" - no to jest dosc dosc dalekie od rusztu, ale jak mocniej pomyslec, to nie az tak bardzo :wink:

Sang et Sueur - krew i pot.

Offline spence

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3123 dnia: Październik 27, 2015, 06:49:46 pm »
Dziękuję pan Kuki. Jak wczoraj to pisałem to nie wiedziałem, że taki tytuł jest we Francji:
"Patrząc po tym jaki długi tytuł dali w pierwszym tomie i kminiąc po całości fabuły tomu z dwójką kojarzy mi się przysłowie "Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na polu walki". "Im więcej krwi na treningu" może :d Improwizuję mocno, ale na szybko to coś takiego mi pasuje, bo dorastanie/trening/boisko/krew. Bez spoilerów się staram D:" Ale widzę, że dogadałbym się skojarzeniowo z tłumaczem/tłumaczką :biggrin:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3124 dnia: Październik 27, 2015, 07:08:17 pm »
Bo to przecież: krew, pot (i łzy).  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline spence

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3125 dnia: Październik 27, 2015, 07:11:32 pm »
Racja, też zapomniałem o tym powiedzeniu, Starcek D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3126 dnia: Listopad 07, 2015, 08:54:07 am »
Nie wiem czy ktos pisal o tym czy nie (byc moze Mucha sama pisala na FB), ale w folderze, ktory otrzymalemw raz z nowosciami Muchy jest info, ze Chew4 i Fatale 4 pod koniec stycznia bedzie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Lokus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3127 dnia: Listopad 07, 2015, 10:07:30 am »
Ten folder Mucha rozdawała na MFKiG oraz podczas festiwalu książki w Krakowie :)

Offline VooDoo79

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3128 dnia: Listopad 10, 2015, 08:12:05 pm »
Mucha na swoim profilu na Facebooku reklamuje nowy serial stacji Netflix - Jessica Jones. Kilka osób zasugerowało aby wydali Alias na co Mucha odpisała "A dlaczego tak chcecie Alias? Odpowiedź uzasadnij". Może rozważają wydanie Alias? Proponuję wszystkim zainteresowanym wydaniem tej rewelacyjnej serii do aktywnych wpisów w ich poście, może się dadzą namówić  ;-)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3129 dnia: Listopad 20, 2015, 09:45:19 am »
nie wiem czy już było, ale Mucha na fejsie podała datę premiery nowego pakietu - 10.12.2015. pojawiła się też informacja o ujawnieniu, 01.12, dwóch nowych tytułów :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3130 dnia: Listopad 20, 2015, 09:47:33 am »
pojawiła się też informacja o ujawnieniu, 01.12, dwóch nowych tytułów :)

Ciekawe co to za tytuły! Może East of West, Wytches, lub Alias...  :roll:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3131 dnia: Listopad 20, 2015, 09:50:44 am »
Image jest mocno u nas reprezentowane, ale chciałbym jeszcze zobaczyć East of West, Sex Criminals i Descendera...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3132 dnia: Listopad 20, 2015, 10:11:24 am »
East Of West wydaje mi się, że miałoby szansę się u nas przyjąć. Też wśród ludzi ze skrętem "tylko europejskie sci-fi".
perły przed wieprze

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3133 dnia: Listopad 20, 2015, 10:32:43 am »
Na blogu imagecomicsjournal pisano, że niestety Mucha na East of West nie ma szans :???:


Myślę, że ogłoszą Wytches i Sex Criminals (Descender to chyba u kogo innego będzie).

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3134 dnia: Listopad 20, 2015, 11:00:25 am »
Na blogu imagecomicsjournal pisano, że niestety Mucha na East of West nie ma szans :???:

A no tak, zapomniałem.

Swoją drogą...

Mucha na fejsie podała datę premiery nowego pakietu - 10.12.2015.

...idealny termin, żeby dorzucić do mojego zamówienia na Gildii z Stwórcą, Shadow, Sokratesem, Aspirine i Tutaj.

 

anything