Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3180 dnia: Grudzień 03, 2015, 11:38:59 am »
Jeden tom. Coś koło 300, a 400 stron.
Ciekawe jaka cena - 150 czy mniej? Bo taka 2. część Kick-Assa miała 304 strony i kosztowała 100 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3181 dnia: Grudzień 03, 2015, 11:41:48 am »
Jeden tom. Coś koło 300, a 400 stron.

Hmm... to jak to się ma do tej 3 tomowej edycji liczącej sobie 176, 224 i 328 stron, która zawiera Miraclemana 1-16 i Miracleman Annual 1? Aż tyle tam jest dodatków, których my nie dostaniemy?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3182 dnia: Grudzień 03, 2015, 11:42:01 am »
Nawet nie wiem co napisać  :smile: Szok  :biggrin: i to całość w jednym tomie  :razz:

PS. Ramirez, twój koment pod postem Muchy rządzi.
Który to?

Hmm... to jak to się ma do tej 3 tomowej edycji liczącej sobie 176, 224 i 328 stron, która zawiera Miraclemana 1-16 i Miracleman Annual 1? Aż tyle tam jest dodatków, których my nie dostaniemy?
Ponad połowa to są przedruki starych historii i dodatki.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3183 dnia: Grudzień 03, 2015, 11:50:22 am »
Jak już pisałem, znaczy to tyle, że nie będzie oryginalnego Miraclemana od Micka Anglo. To moim zdaniem trochę wada ale nie to, że lektura traci sens, po prostu odpada możliwość poznania z czego Moore wyszedł jako bazy.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3184 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:02:42 pm »
Świetne wieści, choć wolałbym jednak przedruk ostatnich wydań w paru tomach. Jeszcze tylko Promethea i Saga o Potworze z Bagien, trzymajmy kciuki :)

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3185 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:06:23 pm »
Jak już pisałem, znaczy to tyle, że nie będzie oryginalnego Miraclemana od Micka Anglo. To moim zdaniem trochę wada ale nie to, że lektura traci sens, po prostu odpada możliwość poznania z czego Moore wyszedł jako bazy.
Takie argument mógłby też paść w przypadku Potwora z Bagien i innych sławnych runów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3186 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:07:18 pm »
Już rozumiem, Mick Anglo stworzył Miraclemana w latach 50-ych i o te stare komiksy chodzi. Pewnie, przeczytałoby się, ale czytać Miraclemana Moore'a bez tych komiksów, to pewnie jak czytać Potwora z bagien bez historii Weina.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3187 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:11:00 pm »
W sumie jak teraz na to patrzę... Jeżeli całość Moore'a zostanie zamknięta w ten jeden tom to w sumie mogę dublować jak dadzą to w dobrej cenie, to na tyle dobry komiks, że mogę mieć tą edycję jako sztuka dla sztuki.

Co do tego jak się czyta... nie umiem odpowiedzieć bo Swamp Thinga czytałem w oderwaniu ale Miraclemana już tak jak podano w tej wersji z reedycji, więc przez to patrzę na nią jako taką pełniejszą.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3188 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:30:52 pm »
To tak:

Sama historia Moore'a: 335 stron + Annual 21 stron + 17 okładek = 373 + jakieś dodatki i wyjdzie cegła jak Mroczne Zwycięstwo  :smile:

wiadomo ile ma być zeszytów Gaiman'a?
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3189 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:33:23 pm »
Bajera!

A tymczasem Bękarty z południa już są dostępne w Sklepie Gildia.

Offline wilk_stepowy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3190 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:45:03 pm »
Co do kilku wypowiedzi powyżej.


Amerykańskie wydania vol.1 vol.2 i vol.3 by Original Writer, każde w ponad połowie składają się z dodatków, w postaci szkiców, oryginalnych plansz, itd.


W pierwszym tomie, jest krótkie wprowadzenie do klimatu Micka Anglo i to w moim odczuciu zupełnie wystarczy. Moore całkowicie redefiniuje Miraclemane, więc uważam że spokojnie można czytać bez znajomości komiksów z lat 50. Sama przerwa wydawnicza też jest sprytnie wykorzystana/wytłumaczona.


Gaiman zaczyna od 17 numeru, do 22 ma być zebrane w tpb Golden Age (zapowiedź marzec 2016), i będzie pisał dalej. Seria została zatrzymana na numerze 24, a teraz Neil ma dokończyć Silver Age, oraz napisać Bronze Age.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3191 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:49:28 pm »
Gaiman zaczyna od 17 numeru, do 22 ma być zebrane w tpb Golden Age (zapowiedź marzec 2016), i będzie pisał dalej. Seria została zatrzymana na numerze 24, a teraz Neil ma dokończyć Silver Age, oraz napisać Bronze Age.


Numeracja Gaimana w Marvelu idzie od #1 tak gdyby co. Jest to rozgraniczone specjalnie i nie kontynuuje numeracji Moore'a.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3192 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:55:36 pm »
A tymczasem Bękarty z południa już są dostępne w Sklepie Gildia.

brać hurtowo, bo to najlepsza seria jaka w tym roku w naszym kraju jest wydawana i razem ze Scalped prawdopodobnie najlepsza jaka w przyszłym roku będzie :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3193 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:59:43 pm »
Ten przyszły rok to się zapowiada komiksowo  :smile:

A Mucha pewnie jeszcze z czymś się czai  :biggrin:

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3194 dnia: Grudzień 03, 2015, 01:11:11 pm »
brać hurtowo, bo to najlepsza seria jaka w tym roku w naszym kraju jest wydawana i razem ze Scalped prawdopodobnie najlepsza jaka w przyszłym roku będzie :smile:

Bękarty już do mnie jadą. :) ...a Scalped również w planach.

Co do Miraclemana to o komiksie słyszałem dużo dobrego aczkolwiek sam nie czytałem. Warto aby został wydany w standardzie Sprawiedliwości (lakier + obwoluta, oby tym razem dobrze wykonana) biorąc pod uwagę wyższą cenę?

 

anything