Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.castor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3285 dnia: Luty 02, 2016, 10:01:16 am »
Mucha w komentarzach podaje 4 tomy
 :eek:

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3286 dnia: Luty 02, 2016, 10:01:49 am »

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3287 dnia: Luty 02, 2016, 10:02:43 am »
Serial o JJ nie przypadł mi do gustu. Komiks podobno jest lepszy. Ale do Bendisa podchodzę jak do jeża. Zobaczymy jak wyjdzie.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3288 dnia: Luty 02, 2016, 10:03:24 am »
Uwielbiam głosić dobrą nowinę :smile: Przyznam szczerze, że tego komiksu nie znam i serialu też nie oglądam. W ramach rewanżu możecie mi w dużym skrócie podpowiedzieć, dlaczego warto się zainteresować zakupem :smile:

Offline buczanova

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3289 dnia: Luty 02, 2016, 10:04:00 am »
Serial o JJ nie przypadł mi do gustu. Komiks podobno jest lepszy. Ale do Bendisa podchodzę jak do jeża. Zobaczymy jak wyjdzie.


Czytałem Alias w oryginale i według mnie jest lepszy od serialu.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3290 dnia: Luty 02, 2016, 10:21:00 am »
Jest! Jest! Jest! Jest! Jest! I tak do Maja! Oł jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaa aaaaaa.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3291 dnia: Luty 02, 2016, 10:48:27 am »
Uwielbiam głosić dobrą nowinę :smile: Przyznam szczerze, że tego komiksu nie znam i serialu też nie oglądam. W ramach rewanżu możecie mi w dużym skrócie podpowiedzieć, dlaczego warto się zainteresować zakupem :smile:


Jest laska, która kiedyś biegała z "Avengersami", ale już tego nie robi (czemu? wyjaśnienie w ostatnim tomie). Teraz jest prywatnym detektywem, ale sprawy, które prowadzi mają jakiś związek z superbohaterami. Dużo pije, prowadzi się dość swobodnie, klnie jak szewc. Świat, w którym żyje, bliższy jest rzeczywistości z czarnych kryminałów niż światu superhero. Do tego "brudne" rysunki Gaydosa.
Tylko tyle i aż tyle.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3292 dnia: Luty 02, 2016, 10:53:20 am »
klnie jak szewc.
I to nie "gwiazdkami"  :smile:

Offline Malibu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3293 dnia: Luty 02, 2016, 10:55:31 am »
Mucha taka dobra bzzzz :D

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3294 dnia: Luty 02, 2016, 11:27:15 am »
Bardzo, bardzo dobra (i spodziewana) decyzja Muchy.

Komiks przeczytałem jakieś pół roku temu. Pierwsza historia niespecjalnie mnie wciągnęła, ale potem było już tylko coraz lepiej. Główne zalety "Alias" to moim zdaniem:
- głębokie osadzenie w uniwersum z zawiązaniem wątków kryminalnych wokół pierwszo- a zwłaszcza drugoplanowych postaci świata Marvela (coś czego w serialu być nie mogło a w komiksie wyszło świetnie)
- jazda po bandzie na przekór ograniczeniom obyczajowym minestreamu komiksowego (i nie chodzi tylko o sceny przypadkowego seksu, czy język ale także takie urocze scenki jak
Spoiler: pokaż
monolog wewnętrzny bohaterki na kiblu
)
- klimatyczne, "brzydkie" rysunki Gaydosa (+świetne kadrowanie) i bardzo pomysłowe wykorzystanie rysunków Bagleya
- różne ukryte smaczki, z których najbardziej lubię scenę, z której dowiadujemy się co się działo przed drzwiami Matta Murdocka, gdy pilnowali ich Jessica i Luke (czyli rozwinięcie sceny z "Daredevila" Bendisa)

Gorąco polecam (sam też zamierzam kupić).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3295 dnia: Luty 02, 2016, 11:49:21 am »
I kolejny must have od Muchy. Serial był świetny.

Offline Inuki

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3296 dnia: Luty 02, 2016, 12:19:22 pm »
Mnie osobiście serialowa Jessica ogromnie się spodobała i w jeden dzień pochłonąłem cały sezon (poszedłem spać przed 4 nad ranem; dobrze, że to z soboty na niedzielę było :-P ). Serialowego DD rozłożyłem na kilka dni, bo szczerze, szału u mnie nie spowodował. Serial jest dobry, ale zacząłem go "czuć" dopiero w okolicach 6-ego odcinka.

Komiks z pewnością kupię, bo jestem ciekaw całej historii, gdyż do tej pory byłem zaznajomiony tylko z kilkoma zeszytami. Bardzo podobają mi się decyzje wydawnicze Muchy. Potrafią "wyczuć okazję". Po cichu liczę, że oprócz JJ dostaniemy również "Iron "Fista", gdy już zadebiutuje serial :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 12:24:54 pm wysłana przez Inuki »

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3297 dnia: Luty 02, 2016, 02:06:18 pm »
To by było kozackie - Iron Fista bym kupił na pewno. A w tym Aliasie to dużo Luke Cage'a i innych gościnnych występów jest?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3298 dnia: Luty 02, 2016, 02:38:45 pm »
Luka Cage'a nie jest tak dużo jakby mogło się wydawać.
Za to w każdej historii są gościnne występy innych bohaterów. Na tym m.in. polega pomysł na "Alias" - pokazuje życie postaci Marvela od drugiej, jakby nieoficjalnej, czy może wręcz wstydliwej strony.

Co do "Iron Fista" Brubakera i Fractiona to dla mnie "The Last Iron Fist" Story" było rozczarowaniem. Drugą historię ("The Seven Capitals of Heaven") czytało mi się znacznie lepiej. Ale żeby coś urywało, to nie powiem. Klimat miały niezły, ale bohater jakiś taki niezbyt ciekawy. Napięcia i tajemnicy po Brubakerze spodziewałem się więcej. Jest to jednak pewna odmiana w komiksach Marvela...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3299 dnia: Luty 02, 2016, 04:10:19 pm »
Rewelacyjna wiadomość! Szkoda, że nie 2  miesiące wcześniej bo jakieś 18 zeszytów już za mną. :doubt: W każdym razie biorę wydanie Muszki!

 

anything