trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3345 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:33:28 am »
Kupujemy!

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3346 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:44:42 am »
Wszystko zależy od ceny. Generalnie nastawiam się na kupno, ale jeżeli przygrzmocą 160 zł, to będzie krucho...

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3347 dnia: Kwiecień 06, 2016, 08:51:10 am »
Kupujemy!

czekam na preorder!

Wszystko zależy od ceny. Generalnie nastawiam się na kupno, ale jeżeli przygrzmocą 160 zł, to będzie krucho...

tak po cichu (bezpodstawnie!) liczę że dadzą taki format jak w justice. wtedy nawet 160 zł byłoby do zaakceptowania.

ale to wróżenie z fusów. gdzieś czytałem/słyszałem że licencja na tę serię jest droga, więc może nie być funduszy na ekskluzywny format (nie mówiąc o tym że jest niszowa i nawet nie mogą walnąć nazwiska moore'a na okładkę).

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3348 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:10:26 am »
Ładne wydanie, to i cena jest odpowiednia. Nie ma co narzekać tylko cisnąć, aby wydania były co raz ładniejsze i formaty większe. Fajne jest to, ze Mucha raz poszła na rękę swoim fanom, to i może częściej będą to robić. Cena za komiks może być 160 zł, ale pewnie realnie zamknie się w granicach 120 zł, co i tak jest rewelacyjną ceną. Jestem zdania, że lepiej trochę więcej zapłacić za komiks niż pchać się na wydania ekonomiczne, byle jak najtaniej.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3349 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:40:38 am »
Ładne wydanie, to i cena jest odpowiednia. Nie ma co narzekać tylko cisnąć, aby wydania były co raz ładniejsze i formaty większe. Fajne jest to, ze Mucha raz poszła na rękę swoim fanom, to i może częściej będą to robić. Cena za komiks może być 160 zł, ale pewnie realnie zamknie się w granicach 120 zł, co i tak jest rewelacyjną ceną. Jestem zdania, że lepiej trochę więcej zapłacić za komiks niż pchać się na wydania ekonomiczne, byle jak najtaniej.

No nareszcie jakaś rozsądna opinia. Podejrzewam, że będzie to wydanie w stylu Długiego Halloween, czyli HC z zwykłym formacie i cena około 100 zł po rabatach. Oczywiście marzeniem byłoby OHC jak Justice ale jestem realistą.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3350 dnia: Kwiecień 06, 2016, 10:44:56 am »
Wszystko zależy od ceny. Generalnie nastawiam się na kupno, ale jeżeli przygrzmocą 160 zł, to będzie krucho...
Wydaje mi się, że aby zbić cenę (oraz objętość) nie dadzą kredowego papieru. Jeśli tak będzie to ja osobiście przyklaskuję takiemu rozwiązaniu. Fajnie to wyszło przy Yansie czy Nowej Granicy. A jaki był papier w Długim Halloween (niedawno go zakupiłem, ale jest jeszcze zafoliowany i czeka na przeczytanie)?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2016, 11:25:56 am wysłana przez laf »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3351 dnia: Kwiecień 06, 2016, 11:03:56 am »
A jaki był papier w Długim Halloween (niedawno go zakupiłem, ale jest jeszcze zafoliowany i czek na przeczytanie)?

kreda

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3352 dnia: Kwiecień 06, 2016, 11:56:49 am »
Ten Miracleman ma coś około 335 stron + okładki i jakieś dodatki i wyjdzie pewnie coś niecałe 400 stron. Myślę że cena może być nawet niższa od Mrocznego Zwycięstwa.

A zainteresowanie jest:



 :biggrin:

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3353 dnia: Kwiecień 06, 2016, 01:23:15 pm »
Ten Miracleman ma coś około 335 stron + okładki i jakieś dodatki i wyjdzie pewnie coś niecałe 400 stron.


Wydanie amerykańskie (sumując 3 tomy) jak liczyłem wyszło mi ok 720 stron. Polskie pewnie będzie miało same komiksy (licząc, że 16 numerów miało po 21 stron + annual 36 s. wyszłoby 372 s.). nie wiem czy coś dodadzą. Ja osobiście ucieszyłbym się na jakiś opis historii Miraclemana *kiedyś był bodaj na kolorowych fajny artykuł, ale to było na długo zanim Marvel kupił prawa i przydałoby się go zaktualizować). No i nie wiem ile komiksów Micka Anglo jest w oryginalnych HCkach, ale przynajmniej jeden numer mogliby dać dla porównania jak wyglądała seria zanim zajął się nią Moore.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2016, 01:28:33 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3354 dnia: Kwiecień 06, 2016, 01:45:22 pm »
Annual ma dwie historie po 11 i 10 stron. Obstawiam że dodatków będzie mało (w 4 Fatale nawet okładek nie było  :smile: )

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3355 dnia: Kwiecień 06, 2016, 02:29:55 pm »
Annual ma dwie historie po 11 i 10 stron. Obstawiam że dodatków będzie mało (w 4 Fatale nawet okładek nie było  :smile: )
Opierałem się na danych z comicbook db, tam jest wpisane 36 stron, ale pewnie reszta to szkice? W każdym razie 17x21 wychodzi 357 stron.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3356 dnia: Kwiecień 06, 2016, 03:38:24 pm »
reszta to szkice?
Tak

W każdym razie 17x21 wychodzi 357 stron.
Moje dokładne wyliczenia z grudnia: "Sama historia Moore'a: 335 stron + Annual 21 stron + 17 okładek = 373"
Końcowy wynik zależy od tego co dodadzą (a co wytną  :smile: ) ale myślę że tak z 392 strony będzie  :smile:

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3357 dnia: Kwiecień 06, 2016, 04:22:45 pm »
Oryginalne wydanie ma odnowione kolory i w ogóle prezentuje się pięknie. Jakoś nie wyobrażam sobie wydania innego niż na kredzie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline rzem

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3358 dnia: Kwiecień 06, 2016, 04:55:26 pm »
Kiedy ostatnio dostaliśmy coś nie na kredzie?


A mi podobały się te stare kolory, ale ja tak mam ze wszystkimi wersjami pokolorowanymi na nowo.

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3359 dnia: Kwiecień 08, 2016, 10:40:59 am »
Info z FB Muchy:
"Odpowiedni komunikat w swoim czasie. Na dziś: zawartość tomu Miracleman #1-#16 plus Miracleman Annual w wersji z nowymi kolorami - historie współczesne, bez klasyków Mika Anglo. Plus kilkanaście stron dodatków (okładki, szkice itp). Mamy nadzieję, że zdążymy na koniec maja."
Szkicy się nie spodziewałem, czyli coś koło 400 stron będzie. Wolałbym, żeby wydali dwa tomy po 250 stron niż grubasa 400 s (lepiej mi się czyta cieńsze komiksy), mogliby też dodać dzięki temu 100 s klasycznych komiksów Micka Anglo i mieliby otwartą drogę do komiksów Gaimana (tam 400 stron nie znajdą, pewnie też coś koło 200 s miałby taki album), ale pewnie i tak kupię, bo czekałem na ten komiks parę lat. Może jak się dobrze sprzeda, to zrobią nowe wydanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2016, 10:44:25 am wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

 

anything