Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3945 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:18:15 am »
W sumie Moore to nie jest oryginalny autor serii, bo to komiks z lat 60.  :wink:
Mam nadzieję, że wyjdzie też kontynuacja autorstwa Gaimana.

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3946 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:21:51 am »
Oryginalny autor w sensie, że tych komksów, które napisał. Moore nie chciał swojego nazwiska, bo z tego co pamiętam, myślał, że postać jest w domenie publicznej, jak się okazało, że nie, oddał tantiemy do twórcy.

Na twoją nadzieję też padło zdanie w komentarzach do tego postu:

"To jedna z opcji, które rozważamy."
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3947 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:24:50 am »
kontynuację już potwierdzono.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3948 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:49:32 am »
swietne zapowiedzi corben i miracle Yeah no i ceny bdb. Kurcze robi sie tego coraz wiecej  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline frusciante

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3949 dnia: Wrzesień 24, 2016, 11:42:04 am »
Ktoś czytał Outcast bądź Harrow County? Zastanawiam się czy warto wchodzić w którąś z tych serii (lub obie). Wybór na polskim rynku coraz większy także trzeba zacząć przebierać, zwłaszcza że serię są nieskończone. Opinie w internecie różne, Outcast to chyba przeciętniak (nie czytałem nic nigdy Kirkmana), Harrow County trochę bardziej na plus, ale nie wiem czego się po tym spodziewać (czy to klimaty trochę z Hellboy/BPRD?). Krótko, polecacie?

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3950 dnia: Wrzesień 24, 2016, 02:02:07 pm »
Czytałem Outcast, jak dla mnie komiks 6/6 do tej pory, ale podkreślam - dla mnie. Ja lubię Kirkmana, uwielbiam jego sposób dekonstrukcji gatunków i ich składanie na nowo z klocków. dodatkowo bardzo podobają mi się rysunki Azacety, nieco surowe ale stylowe, znakomite tła, idealne dla takiej historii. Ale ja absolutnie nie twierdzę, że to się spodoba każdemu. Bo na przykład inny horror z Image który wyszedł w tym samym czasie "Wytches" spotkałem się z kilkoma bardzo pozytywnymi opiniami (również tu na forum), a dla mnie to taki horror klasy C, strasznie sztampowy (jak większość książek Kinga na którym się chyba wzoruje Snyder), z masakrycznie głupim finałem (jak większość książek Kinga), ogólnie trochę go ratują rysunki i kolory, ale jak dla mnie 3-/6. Także mówiąc krótko - kwestia gustu, ja Outcast polecam z czystym sumieniem ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 02:05:12 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3951 dnia: Wrzesień 24, 2016, 02:13:12 pm »
lubię Kirkmana, uwielbiam jego sposób dekonstrukcji gatunków i ich składanie na nowo z klocków.

proszę rozwiń. mam zgoła odmienne zdanie o tym autorze, ale czytałem zaledwie dwie serie jego autorstwa (te najdłuższe).

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3952 dnia: Wrzesień 24, 2016, 02:43:05 pm »
kontynuację już potwierdzono.
Fakinyeah!

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3953 dnia: Wrzesień 24, 2016, 02:45:04 pm »
Dostaliśmy nową wersję Miraclemana bez cenzury  :smile: Znajdź jedną różnicę  :biggrin:



Nawet nie wiedziałem że taka jest.


w ostatnim wydaniu Marvela jest tak:


Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3954 dnia: Wrzesień 24, 2016, 03:01:56 pm »
To to wydanie https://www.amazon.com/Miracleman-Book-1-Dream-Flying/dp/0785154620 ? bo innych zbiorczych chyba nie ma. To widocznie tylko zeszyty ocenzurowano.

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3955 dnia: Wrzesień 24, 2016, 03:15:43 pm »
proszę rozwiń. mam zgoła odmienne zdanie o tym autorze, ale czytałem zaledwie dwie serie jego autorstwa (te najdłuższe).
No to pewnie myślimy o tych samych seriach, Żywych trupach i Niezwyciężonym. I to właśnie na przykładzie tych dwóch serii ja to widzę najlepiej. Kirkman wziął tam dwa podgatunki znane od lat (horror o zombie i superhero) i porozkładał je na czynniki pierwsze, a potem przeniósł ciężar opowieści na te elementy, które pozwoliły mu nadać im inny ton. W przypadku ŻT ja to widzę szczególnie, bo gatunek horroru o zombie był dla mnie taką beznadzieją, że kiedy trafiłem na taki film to nawet nie chciało mi się śmiać, ino płakać. A tutaj Kirkman ładnie przenosi niebezpieczeństwa z zombie na innych ludzi, nie tworzy horroru a raczej alternatywne post-apo, tworzy pełnokrwiste postaci, ciekawe interakcje między nimi. I boom, ja jestem zadowolony, dodatkowo wydaje mi się, że facet prowadzi narracje w swoich komiksach co najmniej sprawnie, a zwykle nawet bardzo dobrze. Mam nadzieję, że tyle tłumaczenia wystarczy. Ale jak już wcześniej napisałem - te opinie są tylko moje, możesz się ze mną nie zgadzać, bo ja też np. nie rozumiem dlaczego niektóre komiksy, autorzy się wielu osobom podobają. Każdy ma swój gust ;)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3956 dnia: Wrzesień 24, 2016, 04:10:20 pm »
To to wydanie https://www.amazon.com/Miracleman-Book-1-Dream-Flying/dp/0785154620 ? bo innych zbiorczych chyba nie ma. To widocznie tylko zeszyty ocenzurowano.


tak, to właśnie to wydanie. Wszystkie 3 tomy mają masakrującą liczbę dodatków, przede wszystkim szkiców.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3957 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:57:03 am »
Mucha odpowiedziała pół godzinki temu na ciekawy post z 16 września.

"swego czasu, gdy komiksy super-hero nie były (po raz kolejny) jeszcze tak spopularyzowane w naszym kraju, jedną z lepszych rzeczy była seria New Avengers (a także Astonishing X-Men). nie dość, że była to bardzo dobra seria, to jeszcze mało kto wydawał u nas wówczas dłuższe runy. dzisiaj, mimo iż na rynku jest tego sporo z Marvela, głównie z Marvel Now!, to brakuje serii z tamtego - dużo lepszego - okresu tego wydawnictwa. czy myślicie, że aktualnie, gdy opłacalne jest po raz trzeci wydanie Wojny Domowej, a wy puścicie na rynek drugie wydanie Spider-Man: Blue byłaby szansa na dokończenie serii New Avengers? kolejne tomy bardzo mocno związane są z eventami, ale można przypuszczać, że te (Sekretna Inwazja, Oblężenie) sprzedałyby się dobrze, gdybyście je wydali. nawet wśród czytelników, którzy posiadają ekonomiczną wersję "kolekcjową", a chcieliby mieć je w porządnych wydaniach. a że w tamtym okresie o te eventy "zahaczało" jeszcze dużo bardzo dobrych runów, to do kompletu z czasem możnaby wydać Spider-Mana Straczynskiego i Kapitana Amerykę Brubakera. ten okres Marvela to naprawdę masa dobrych komiksów i niewykorzystany potencjał na naszym rynku. jest tego bardzo dużo i szeroki wachlarz możliwości, więc na razie napiszcie tylko, czy bierzecie pod uwagę w ogóle i czy istnieje jakakolwiek szansa na dokończenie New Avengers. z góry dzięki za odpowiedź."

Odpowiedź:


W 2016 nie planujemy. W 2017 wszystko jest możliwe. Wydamy jedną powtórkę z WKKM (Spider-Man: Niebieski). Zobaczymy, co będzie dalej.


Jeśli doczekalibyśmy się takich cudów jak Captain America Brubakera to byłbym wniebowzięty. Wiem, że to tylko "w 2017 wszystko możliwe"ale to i tak pokazuje zmianę podejścia Muchy do chociażby samego New Avengers którego kontynuacji nie brali zupełnie pod uwagę. Myślę, że kolekcja otworzyła bramy do wydawania kilku serii które czytelnicy tam zaledwie "liznęli" i Mucha zaczyna na poważnie brać pod uwagę ich kontynuacje.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3958 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:02:21 am »
Egmont planuje wydać 12 komiksów Marvela w 2017, wydaje mi się że na Kapitana od Brubakera jest akurat spora szansa. Według mnie, jeśli mieliby wydać Kapitana, to tylko tego, a to teraz jeden z popularniejszych bohaterów Marvela, także tego.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3959 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:03:31 am »
Z postu nie wynika, że Mucha zmieniła podejście do New Avengers, wynika tylko zmiana odpowiedzi PR-owych. Marveli na rynku coraz więcej i Mucha szuka sobie niszy. Czy New Avengers będzie to niszą? Pewnie nie.