Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4020 dnia: Październik 08, 2016, 12:20:46 pm »
Przeczytałem pierwszą księgę Miraclemana. Przejrzałem resztę. Czy mi się zdaje, czy nie ma tam Annuala ze scenariuszem Granta Morrisona i Petera Milligana?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Dembol_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4021 dnia: Październik 08, 2016, 12:29:28 pm »
To wydanie zbiera jedynie komiksy Moore'a wydane sto lat temu. Ten annual powstał w 2014 roku i jest czymś zupełnie nowym.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4022 dnia: Październik 08, 2016, 12:32:13 pm »
pewnie go włączą do następnego tomu...

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4023 dnia: Październik 08, 2016, 12:40:12 pm »
W wydaniu oryginalnym ten annual jest dołączony na końcu trzeciego tomu.
W wydaniu Muchy go nie widzę.
W jednym czy dwóch przypadkach jest nieco inna kolejność poszczególnych wstawek / interludes niż w oryginale.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4024 dnia: Październik 08, 2016, 12:51:11 pm »
Jeszcze swojego nie mam ale Mucha pisała że ma być.

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4025 dnia: Październik 08, 2016, 01:08:22 pm »
Jeszcze swojego nie mam ale Mucha pisała że ma być.


Też mi się wydawało, że Mucha pisała na FB, że ma być. Stąd moje pytanie. Na początku tomu w stopce jest info, że zawarte są materiały z MM 1-16. Brak info a Annualu.

Edycja:
Jednak mi się nie wydawało. Znalazłem tego posta:
https://www.facebook.com/MuchaComics/posts/912367802173798:0


Cytuj
Zawartość: Miracleman #1-#16 (wszystkie opowieści do scenariusza Oryginalnego Autora serii) oraz Miracleman Annual #1 (specjalne historie Granta Morrisona i Petera Milligana) oraz wybrane dodatki (szkice itp).[/size]


@Dembol
Pokolorowana od podstaw wersja też jest nowa. A annual znajduje się w oryginalnym wydaniu zbiorczym na podstawie którego powstała polska wersja. Mucha pisała, że wytnie tylko komiksy Micka Anglo i dodatki w rodzaju szkiców.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 01:21:08 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4026 dnia: Październik 08, 2016, 03:12:08 pm »
Też to dzisiaj odkryłem :/ Ogólnie widać, że wycinali co się da - oryginalnych okładek też brak ;(

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4027 dnia: Październik 08, 2016, 03:34:02 pm »
Co ciekawe na stronie 373 jest miniaturka okładki all-new miracleman annual #1.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4028 dnia: Październik 09, 2016, 12:35:53 am »
widać, że wycinali co się da - oryginalnych okładek też brak ;(
Powaznie?
Az tak odlecieli?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4029 dnia: Październik 09, 2016, 01:51:44 am »
Nigdy nie zrozumiem w czym kogoś zbawi kilkadziesiąt stron mniej przy komiksie tej grubości, Miracleman to i tak nie jest komiks, który plebs kupi, więc 10 czy nawet 20zł w jedną czy drugą stronę byłoby do zaakceptowania.

Jeśli nie będzie tego zeszytu w drugim tomie, to się naprawdę mocno wnerwię.

Druga sprawa: czcionka maciupińka taka, że zastanawiałem się czy z lupą nie czytać.

Trzecia: co prawda jestem w okolicach 80 strony i nie wiem, to tylko ja mam dzień czepliwości czy tłumaczenie jest takie sobie? Nie wiem, może w oryginalnie jest podobnie, ale szczególnie teksty narratora wydają się być troszkę nieporadnę/trącające myszką, co tłumaczyłbym rokiem powstania, ale jednak Moore to Moore.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4030 dnia: Październik 10, 2016, 04:46:40 pm »
Polecam Hrabstwo Harrow - fabuła fajna, a rysunki, cmok, cmok, malina, szczegolnie kolorki akwarelowe, a nie - jak to coraz czesciej w dzisiejszych czasach bywa - jakis komputerowy szit. W ogole ten komiks ma taki lemireowski dryg, zarowno w warstwie graficznej, jak i tez na plaszczyznie fabularnej (uroczy rural horror), o tytule nawet nie wspominajac (Essex County). Ladne, ladne i jeszcze raz ladne - tak jak lubie.

Offline bluebeery

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4031 dnia: Październik 10, 2016, 08:58:25 pm »
Przeczytałem właśnie "Miraclemana" i muszę stwierdzić że się lekko zawiodłem. Nie jest to zły komiks, powiem nawet że dobry, ale spodziewałem się czegoś na miarę "Strażników"... cóż , niestety arcydzieło może być tylko jedno ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4032 dnia: Październik 10, 2016, 09:13:42 pm »
Pierwszy raz w życiu kupiłem komiks zachęcony fragmencikiem w "Preview"  :cool: i się nie zawiodłem- "Hrabstwo Harrow" to kawał dobrego komiksu. Nie mam pojecia, czemu, ale przypomina mi komiksy Mutha czy Carroll.
Świetna kreska, świetne kolory, co do fabuły- jeszcze trochę stron mi zostało :) ale jest dobrze. Jeśli wyjdzie kontynuacja, z pewnością zakupię...

Offline dexxx30

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4033 dnia: Październik 11, 2016, 01:34:07 pm »
Miracleman niedostępny na Arosie. Ciekawe czy to chwilowa sprawa, czy może powoli się kończy.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4034 dnia: Październik 11, 2016, 01:45:01 pm »
Chwilowa. Wynika to z tego, że komiksy Muchy są sprowadzane w inny sposób - Mucha je bezpośrednio wysyła do Bonito/Arosa w partiach, a nie tak jak komiksy innych wydawnictw, które często są sprowadzane z zewnętrznych magazynów. Z tego wynika częsta chwilowa niedostępność komiksu, np. 4. tom "Fatale" przez długi czas nie był dostępny na Bonito/Arosie (ponieważ pierwsza partia się wyprzedała, a Mucha nie przesłała kolejnej).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja