trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4035 dnia: Październik 11, 2016, 07:21:21 pm »
Miracleman przeczytany. Cieszyłem się na ten komiks, czekałem na niego, jestem wdzięczny Muszce za możliwość przeczytania tego dzieła w profesjonalnym polskim tłumaczeniu. Jednak kilka rzeczy psuje ogólny odbiór tego komiksu:
literówki, pozamieniane teksty w dymkach (Liz i MM chyba zawsze), brak odstępu miedzy wyrazami. Nie zawsze też rozumiałem to co czytam, nie wiem czy to wina Moore'a czy tłumacza. Mam też wrażenie, że historie z Qys i kowalami powinny być zamieszczone po drugiej księdze, a nie po pierwszej. No i szkoda, że komiks nie jest szerszy, napisy w dymkach są czasem tak blisko krawędzi, że żeby je przeczytać trzeba odgiąć komiks.
Ale to w sumie drobnostki. Najbardziej mnie drażni chaos z okładkami oryginalnymi. Są tak chaotycznie porozrzucane po komiksie, ze nie wiem kto to układał. Mogli dać oryginalną okładkę po każdym zeszycie (albo przed), po każdej księdze zbiór oryginalnych okładek (albo przed), albo na końcu wszystkie okładki poukładane wg numerów. Ale nie, to by było zbyt proste i w księdze pierwszej nagle mamy okładkę numeru z księgi 3, a potem w drugiej czy kolejnej z księgi pierwszej...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4036 dnia: Październik 11, 2016, 07:49:27 pm »
To nie jest dobra wiadomość. Ja jeszcze swojego nie otworzyłem, więc się nie odpaliłem. Zobaczymy jak mocno się zirytuje i ile tego będzie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4037 dnia: Październik 11, 2016, 08:34:02 pm »
Według mnie to wydanie jest takie średnie na jeża, dało się dużo lepiej. Niby potrzebowali czasu i przełożyli premierę o 5 miesięcy, ale jakoś nie widać efektów, nawet bubla na okładce się poprawić nie chciało. Okładki, dymki, literówki, wycięty zeszyt i, jak sądzę (nie znam oryginału), wątpliwej jakości tłumaczenie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4038 dnia: Październik 12, 2016, 12:57:53 pm »
W jednym czy dwóch przypadkach jest nieco inna kolejność poszczególnych wstawek / interludes niż w oryginale.
Mógłbyś (albo ktoś inny) napisać poprawną kolejność?

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4039 dnia: Październik 12, 2016, 07:48:26 pm »
Kilka stron o młodym Miraclemanie jest w oryginale na końcu drugiego tomu, w polskim wydaniu po pierwszym tomie.


i jeszcze taką różnicę wychwyciłem



Jest tutaj troszkę zamieniona kolejność
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4040 dnia: Październik 12, 2016, 09:46:49 pm »

Szok i niedowierzanie. Polski wydawca wydał dwie części "syndromu czerwonego króla" jedna po drugiej. Zlinczujmy go! Polski wydawca wydał osiem stron historii w żaden sposób nie powiązanej z resztą fabuły w innym miejscu, niż w oryginalnym wydaniu. Na pewno popsuł.


chch: piszesz o literówkach i zamienionych dymkach. Możesz podać konkretne przykłady?

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4041 dnia: Październik 12, 2016, 10:39:31 pm »
Sprawdzałem czy są zamienione dymki w rozmowach między MM i Liz wybiórczo w komiksie i nie znalazłem, więc ze spokojem i przezornością czytając od początku zwracam uwagę, czy są pozamieniane dymki. Jestem na 54 stronie "Tajna tożsamość" i nic takiego nie ma jeszcze miejsca.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4042 dnia: Październik 12, 2016, 11:24:54 pm »
Jak czytałem, to też zauważyłem te wszystkie rzeczy. Było trochę literówek, jakieś zamienione dymki i dziwnie wrzucone okładki zeszytów. I trochę dziwna była ta historia o Kowalach już po pierwszym tomie, ale myślałem, że Moore ją sobie napisał jako dodatkową historię, a potem jakoś wplótł w nią wydarzenia z głównej serii, lub nawet taki miał zamiar, że najpierw pokazał kawałek zakończenia, a dopiero potem historię, w której poznali się Miracleman i Kowale.
I też mnie wkurzało to, że dymki nieraz były w samym środku komiksu, już prawie przy samym szyciu/klejeniu.
To wszystko nie zmienia faktu, że w moim top 5 roku powinien się ten komis znaleźć. A już na pewno w top 10.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4043 dnia: Październik 12, 2016, 11:29:18 pm »
Na 228 stronie w dymkach są pomylone imiona.

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4044 dnia: Październik 13, 2016, 11:01:24 am »
chch: piszesz o literówkach i zamienionych dymkach. Możesz podać konkretne przykłady?


s4 kolumna 2 linijka 7 - "naużywania narkotyków" s228 k2-3 - zamienione teksty w dymkach. W pierwszym powinno być "Liz", a w drugim "Mike", jest odwrotnie. (pisał o tym już JanT) s 270 k2 - zamienione teksty w dymkach MM i Liz
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4045 dnia: Październik 13, 2016, 11:15:14 am »
Było też raz "śmieci" zamiast "śmierci"

Dodatkowe rozdziały po pierwszej księdze też bardzo dziwne. EDIT: tak samo jest w oryginale.

A najdziwniejsze jest umieszczenie obok siebie rozdziałów "Syndrom Czerwonego Króla" cz.1 i cz.2
autor widocznie chciał żebyśmy tę historię poznawali po trochu i w częściach.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 05:44:05 pm wysłana przez JanT »

Offline chch

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4046 dnia: Październik 13, 2016, 12:07:58 pm »
Dodatkowe rozdziały po pierwszej księdze też bardzo dziwne.


Sprawdziłem w oryginalnych zeszytach od Marvela. Dodatkowa pierwsza historia (z opisem jak zbierali moc do walki z KM) jest w drugim numerze, druga historia (z walką Qys i Warpsmith) na końcu trzeciego numeru. Nie wiem jak to wyglądało w wydaniu zbiorczym. Acha - ta historia z polskiego wydania na końcu (z łamaniem 4 ściany) pojawiła się w zeszytach od razu po rozprawieniu się z Gargunzą (płynne przejście dzięki rysunkom spadającej miednicy).
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 12:28:31 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4047 dnia: Październik 13, 2016, 01:08:13 pm »

Sprawdziłem w oryginalnych zeszytach od Marvela. Dodatkowa pierwsza historia (z opisem jak zbierali moc do walki z KM) jest w drugim numerze, druga historia (z walką Qys i Warpsmith) na końcu trzeciego numeru.
Masz rację. Czyli tak to miało być i Mucha tu nic nie pozmieniała.

Offline Gashu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4048 dnia: Październik 13, 2016, 08:11:20 pm »
Pierwszy raz w życiu kupiłem komiks zachęcony fragmencikiem w "Preview"  :cool: i się nie zawiodłem- "Hrabstwo Harrow" to kawał dobrego komiksu. Nie mam pojecia, czemu, ale przypomina mi komiksy Mutha czy Carroll.
Świetna kreska, świetne kolory, co do fabuły- jeszcze trochę stron mi zostało :) ale jest dobrze. Jeśli wyjdzie kontynuacja, z pewnością zakupię...

Mi z kolei "Hrabstwo" nie za bardzo przypadło do gustu. Historia pachnie mi jakoś dziwnie Harry Potterem, tyle że z
Spoiler: pokaż
wiedźmami
zamiast czarodziejów. Rysunki faktycznie - pierwsza klasa, ale imho "Wytches" Snydera jest jednak dużo lepsze.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4049 dnia: Październik 13, 2016, 08:59:05 pm »
Historia pachnie mi jakoś dziwnie Harry Potterem...

Hm, zaskakujące porównanie.