trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4050 dnia: Październik 13, 2016, 09:26:58 pm »
Ukryty rozdział, w którym Dursleyowie próbowali ubić Harrego. Nieliczni wiedzą o jego istnieniu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4051 dnia: Październik 14, 2016, 09:47:30 am »
U mnie też rozczarowanie Hrabstwem - fabułka strasznie cienka, rysunek co prawda bardzo dobry, ale zupełnie mnie to nie zainteresowało i małe szanse, że będę czytał dalej.

Offline Ryba2111

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4052 dnia: Październik 14, 2016, 09:59:08 am »
Po 4 zeszytach stwierdzasz, że fabuła cienka? Przecież to ewidentnie tylko wprowadzenie. Dość specyficzne, bo ujawniające od razu dużo informacji o bohaterce, ale to na pewno nie wszystko co dostaniemy od autora. Szanuję to, że Ci się nie podoba i nie jesteś dalej zainteresowany, ale uważam, że takie pochopne ocenianie jest krzywdzące dla tego tytułu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4053 dnia: Październik 14, 2016, 11:16:58 am »
Dobry komiks wciąga od pierwszych stron.

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4054 dnia: Październik 14, 2016, 11:29:40 am »
Dobry komiks wciąga od pierwszych stron.


Mnie początek "Hrabstwa Harrow" wciągnął.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4055 dnia: Październik 14, 2016, 09:36:29 pm »
U mnie też rozczarowanie Hrabstwem - fabułka strasznie cienka, rysunek co prawda bardzo dobry, ale zupełnie mnie to nie zainteresowało i małe szanse, że będę czytał dalej.

Co masz na myśli pisząc "cienka". Ja odniosłem wrażenie, że z Hrabstwem będzie trochę tak jak z Bękartami z południa, z każdym kolejnym tomem będziemy poznawali perspektywę innej postaci na opisywane wydarzenia. Pierwszy tom był w moim przekonaniu udanym wprowadzeniem, do historii dziewczyny mającej przed sobą konfrontację ze swoim przeznaczeniem. Może to nic odkrywczego, ale Harrow stoi na dobrym poziomie.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4056 dnia: Październik 16, 2016, 09:26:10 am »
A co do Hrabstwa to raczej nie moja para kaloszy...
zresztą bardzo rzadko kupuję coś Muchy więc i rzadko się tu wypowiadam...

Ale że teraz odliczam czas do czytania Miraclemana (jest następny, przeskoczył wszystko inne. cały plan czytania poszedł się gonić :wink: )... apetyt rośnie, nadzieje też... coś czuję, że będzie wysoko na mojej osobistej liście AD 2016...
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 10:02:07 pm wysłana przez graves »

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4057 dnia: Październik 18, 2016, 02:04:48 pm »
"Miracleman" przeczytany i chyba trzeba go jeszcze raz kolejkować do czytania, bo trochę jest do ogarnięcia. Czy orgin w komiksie "autora pierwotnego" jest autorski, czy dodał go od siebie:
Spoiler: pokaż
rządowy projekt?

Offline brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4058 dnia: Październik 18, 2016, 03:37:46 pm »
A co do Hrabstwa to raczej nie moja para kaloszy...
zresztą bardzo rzadko kupuję coś Muchy więc i rzadko się tu wypowiadam...
Nie lubisz komiksów z Image fragsel?
Edit: Tak wiem, Harrow to Dark Horse, ale Mucha wydaje dużo Image.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4059 dnia: Październik 18, 2016, 03:53:29 pm »
Nie lubisz komiksów z Image fragsel?
Edit: Tak wiem, Harrow to Dark Horse, ale Mucha wydaje dużo Image.

A czy jest coś takiego jak standardowy komiks Image?
Zresztą bardziej chodzi o samo Hrabstwo niż to kto je wydaje.

Przejrzałem przykładowe plansze, przebiegłem wzrokiem opis i nie zaiskrzyło.
A że Mors certa, hora incerta a interesujących komiksów od groma to tylko tyle i aż tyle wystarczy by nie kupować...

A co do samego Image to prawie nic nie czytałem. a to co znam to były głównie tytuły zaczęte gdzie indziej, kończone przez Image (Breed)
Gdzieś tam w przyszłości mam ten Image w planach, ale nic skonkretyzowanego.
No i w przypadku "amerykanów" (inaczej niż ciągle jeszcze w przypadku "frankonów") nie czuję się w żaden sposób skrępowany harmonogramem wydawniczym polskich wydawnictw... Więc zobaczy się... Jak przyjdzie czas...
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 04:00:24 pm wysłana przez fragsel »

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4060 dnia: Październik 18, 2016, 04:20:39 pm »
Image to kopalnia swietnych tytulow! Polecam zainteresowac sie oferta tego wydawnictwa. Lazarsu, Saga, Velvet, Descender, Deadly  Class, Criminal, same pysznosci  ;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4061 dnia: Październik 18, 2016, 05:35:38 pm »
"Miracleman" przeczytany i chyba trzeba go jeszcze raz kolejkować do czytania, bo trochę jest do ogarnięcia. Czy orgin w komiksie "autora pierwotnego" jest autorski, czy dodał go od siebie:
Spoiler: pokaż
rządowy projekt?

Origin z lat pięćdziesiątych masz wyjawiony podczas rozmowy z żoną. Wydarzenia z lat osiemdziesiątych to pomysł autora, którego nazwiska nie wolno nam wymieniać.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4062 dnia: Październik 18, 2016, 07:05:35 pm »
Dzięki za odpowiedź. Trochę przeczytałem wiki i miałem zamiar poszukać trochę głębiej, ale nie chciałem znaleźć stron, gdzie w tekście było by mnóstwo spoilerów dalszych części.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4063 dnia: Październik 19, 2016, 11:06:26 pm »
Przeczytałem Hrabstwo Harrow. Żadne to arcydzieło, ale o jejku! Jak to się cholernie przyjemnie czyta, jak to się cholernie przyjemnie ogląda. Synergia między rysownikiem i scenarzystą jest niesamowita. Mógłbym zarzucić może tylko to, że akcja dzieje się trochę za szybko. Nie zdążyłem ani poznać tyle postaci ile bym chciał, ani przyjrzeć się światowi przedstawionemu, za to wydarzyło się całkiem sporo (jak na 4 zeszyty). Kolejny tom poproszę BARDZO.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4064 dnia: Październik 20, 2016, 08:16:41 am »
BlaskowitzPt2- jeśli jeszcze nie znasz , polecam ci "The Lovecraft Anthology" , dwa tomy wydawnictwa SelfMadeHero...warto. Ja w "Hrabstwie " odnalazłem tę samą radość czytania , co w tamtych pozycjach.

Swoją drogą, nie wiem, czy czytałem w tym roku lepsze komiksy niż "Hrabstwo", "Hieronim Bosch", "Sweet Tooth"  i - co było dla mnie zaskoczeniem- "Kołczan". Kiedy wydadzą dalszy ciąg polskiego "Harrow County"? Jest szansa, że jeszcze w tym roku? Czy raczej ściągać z zagranicy?

 

anything