trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4170 dnia: Luty 06, 2017, 07:53:47 am »
Nie liczyłbym na SC. Mucha dawno już porzuciła wydawanie w SC i od kilku lat (3 chyba) wydaje wszystko w HC, takie podjęli decyzje i się ich trzymają. Wątpię, aby nagle zrobili wyjątek dla jednej serii, tym bardziej że drukowana będzie w kooperacji aby były mniejsze koszta.

No to trudno, przeboleję kolejny bezzasadny hadcover. Bo skoro mówicie, że historia jest przednia... ;)

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4171 dnia: Luty 06, 2017, 07:55:30 am »
Fajnie, nowa seria Marvela od Muchy. Naprawdę fajnie. Tylko wciąż patrzę na półkę z New Avengers od Muchy urwanym na piątym tomie i trochę szkoda, że nie dociągnęli tego do końca. Oby tu było inaczej


Ja osobiście X-factor mam w complete collection, więc tu będę obserwował z boku :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4172 dnia: Luty 06, 2017, 08:14:21 am »
Fajnie, nowa seria Marvela od Muchy. Naprawdę fajnie. Tylko wciąż patrzę na półkę z New Avengers od Muchy urwanym na piątym tomie i trochę szkoda, że nie dociągnęli tego do końca. Oby tu było inaczej
New Avengers to była dłuższa seria (13 tomów) niż Uncanny X-Force, tu raczej dostaniemy komplet 7 tomów (pisze raczej bo wszystko zależy od sprzedaży).  (Wątpię, aby był wydany tom związany z Fear Itself, dlatego że to oddzielna mini seria nie związana z historią całej serii).

To dlaczego New Avengers zostało nie wydane do końca było opisywane już kilka razy. I tak uważam że Mucha w miarę zakończyła tą serię, nie urywając jej nagle, ale dając pewien finał historii jakim była Wojna Domowa.

Druga sprawa, że aby kontynuowanie New Avengers miało sens trzeba jeszcze uwzględnić minimum Mighty Avengers (7 tomy), Dark Avengers (3-4 tomy), Secret Invasion i Siege (ewentualnie jeszcze New Avengers: Illuminati) oraz jakieś (przez Siege) 5 tomów Thora (czyli to co zaczął Straczynski aż po Siege). Wydanie tylko samych New Avengers nie miałoby sensu. Tam historia się bardzo zazębia (serię Avengers), a to dlatego że całość pisał Bendis.

Poza tym Uncanny X-Force będzie świetne z jeszcze jednego punktu, gdyż obecnie dostajemy swoistą kontynuację/rozwinięcie tej serii pod postacią Uncanny Avengers Remendera z Marvel Now, wydawane obecnie przez Egmont.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 08:39:53 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4173 dnia: Luty 06, 2017, 08:52:39 am »
Ciekawe jakie będzie tempo bo chudziutkie te tomy strasznie:

01 - 112 stron
02 - 120 stron
03 - 144 strony
04 - 120 stron
05 - 136 stron
06 - 112 stron
07 - 160 stron

Oby częściej niż dwa tomy rocznie. A o popyt się nie ma co martwić bo jest Deadpool  :smile: (to już będzie czwarta seria z nim)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4174 dnia: Luty 06, 2017, 08:57:06 am »
Fajnie, że i Mucha się rozkręca z Marvelem. Będę kupował ;) Z opóźnieniem ale zawsze ;)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4175 dnia: Luty 06, 2017, 10:12:28 am »
ooooo, jaram się tym jak tęcza na 11 listopada :D

Dobrze, że nie kupiłem w oryginale, a poważnie to rozważałem.

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4176 dnia: Luty 06, 2017, 11:06:52 am »
Zrobili by zbiorcze wydanie po 2 te cienkie tomy. Bo inaczej będzie trzeba przepłacać jak np. za Lokiego. Mam tez nadzieję, że trafi to do bonito, żeby te 35% rabatu było.

Offline darekso123

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4177 dnia: Luty 06, 2017, 11:08:00 am »
Ciekawe jakie będzie tempo bo chudziutkie te tomy strasznie:

01 - 112 stron
02 - 120 stron
03 - 144 strony
04 - 120 stron
05 - 136 stron
06 - 112 stron
07 - 160 stron

Oby częściej niż dwa tomy rocznie. A o popyt się nie ma co martwić bo jest Deadpool  :smile: (to już będzie czwarta seria z nim)


Mogli by to wydać w 3 grubych tomach a nie rozbite na 7...

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4178 dnia: Luty 06, 2017, 11:31:40 am »
Zrobili by zbiorcze wydanie po 2 te cienkie tomy. Bo inaczej będzie trzeba przepłacać jak np. za Lokiego. Mam tez nadzieję, że trafi to do bonito, żeby te 35% rabatu było.

Lokiego masz dostępnego w Bonito, jak inne komiksy Muchy i to w bardzo dobrym rabacie (i tak go nie kupiłeś), więc nie histeryzuj, bo tu będzie tak samo. Jakby był grube tomy zbiorcze, to cena ich i tak by ci nie odpowiadała bo byś marudził że za wysoka. Wątpię aby w takim wypadku komiks kosztował poniżej 100 zł (cena okładkowa).

Ja osobiście czekam aż Mucha zapowie Iron Fista Brubakera, bo aż się prosi aby z tym ruszyli.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4179 dnia: Luty 06, 2017, 11:44:32 am »
Prosi czy nie, widać że plany wydawnicze Muchy są uzależnione od zagranicy, więc jeśli mają coś wydać tylko na rynek Polski, to pewnie niekoniecznie się to opłaci.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4180 dnia: Luty 06, 2017, 11:50:25 am »
Prosi czy nie, widać że plany wydawnicze Muchy są uzależnione od zagranicy, więc jeśli mają coś wydać tylko na rynek Polski, to pewnie niekoniecznie się to opłaci.
OK, tylko że np. wydanie Alias wyszło od strony naszej (polskiej), wiele osób pisało na FB i Mucha posłuchała (podobna sytuacja ze Spiderman Niebieski). Inna sprawa że Brubaker się sprzedaje i ma dobre recenzje. Mucha ostatnio poszła także w klimaty serialowo-filmowe (Outcast, Cage) w swoich komiksach, być może czekają na premierę (marzec) oraz reakcję czytelników i dopiero podejmą decyzje.
Jakby może więcej osób się do nich odezwało na FB to by było jak z Alias i wyszło by to szybciej. Ale to jest tylko takiej moje spostrzeżenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 11:54:11 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4181 dnia: Luty 06, 2017, 11:56:54 am »
Myślę że z Iron Fistem jeśli w ogóle ruszą to nie przed końcem Alias (chyba że jeszcze The Pulse albo nowa seria Jessica Jones) serial się musi rozbujać  :smile:

Swoją drogą bardzo wysoka ocena na goodreads (ciul że tylko 9 głosów  :biggrin: ) tej nowej JJ http://www.goodreads.com/book/show/32052249-jessica-jones-vol-1

Czytał ktoś już te 6 zeszytów co wchodzą w skład pierwszego zbiorczego? jakieś porównanie do Alias?
edit: dopiero wyszły 4  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 12:06:59 pm wysłana przez JanT »

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4182 dnia: Luty 06, 2017, 11:58:49 am »
Druga sprawa, że aby kontynuowanie New Avengers miało sens trzeba jeszcze uwzględnić minimum Mighty Avengers (7 tomy), Dark Avengers (3-4 tomy), Secret Invasion i Siege (ewentualnie jeszcze New Avengers: Illuminati) oraz jakieś (przez Siege) 5 tomów Thora (czyli to co zaczął Straczynski aż po Siege). Wydanie tylko samych New Avengers nie miałoby sensu. Tam historia się bardzo zazębia (serię Avengers), a to dlatego że całość pisał Bendis.


Tak, było mówione. Nie trzeba wydawać 13 tomów New Avengers. Większość kończy się z upadkiem Osborna.
Pewnie, że warto śledzić wszystko  ale bez przesady - dla zrozumienia historii z New Avengers (do Heroic Age) nie trzeba czytać innych serii. No może Dark Avengers. Swietnie wydaje to Marvel  w Complete Connection. I chyba skorzystam :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4183 dnia: Luty 06, 2017, 12:06:34 pm »
Myślę że z Iron Fistem jeśli w ogóle ruszą to nie przed końcem Alias (chyba że jeszcze The Pulse albo nowa seria Jessica Jones) serial się musi rozbujać  :smile:
Nie koniecznie. Raz że jak wspomniałem serial ruszy w marcu i dwa że zaraz skończą Velvet (choć tu mogą dać dowolną pozycję Brubakera np. Fade Out). Alias powinni zakończyć w tym roku (lato-jesień). Pulse to trochę inny klimat niż Alias, a nowa seria dopiero wystartowała. Poza tym Iron Fista rysuje David Aja, którego notowania mogą skoczyć z premierą na naszym rynku serii Hawkeye.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4184 dnia: Luty 06, 2017, 12:11:33 pm »
Za Velvet może wejść Uncanny X-Force (jeśli jest coś takiego że seria wchodzi za serie) a nowa seria JJ ma pierwsze zbiorcze w maju to u nas w sam raz po Alias  :smile: Serial Cage miał premierę we wrześniu a na razie nie wiadomo kiedy komiks. Jak będzie Iron Fist to nie prędko.